Önceki Sonraki
ŞAHİN; “SANAYİ VE TURİZM GELİŞECEK”
BEŞİRİLİLER HAYAT VERDİ
İKİKÖPRÜ’YE AÇIK HAVADA SPOR İMKÂNI
BEŞİRİLİ ÖĞRENCİLER PRAG’DA
BEDİR TÜGVA’YI ZİYARET ETTİ

HÜDA PAR Gençliğinden Bir Namaz Etkinliği Daha

Takdir toplayan sabah namazı buluşmalarını sürdüren HÜDA PAR Batman Gençlik Kollarının bu defaki sabah namazı buluşması 19 Mayıs mahallesinde bulunan Hazreti Ömer Camisinde gerçekleşti.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-02-10 12:21:19 eklenmiş

 

 “Sabah Namazıyla Diriliş Ve Dünya Mazlumlarına Dua” temasıyla düzenlenen etkinliğe HÜDA PAR Gençlik Kolları Başkanı Mücahit ŞİMŞEK, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Şerif DURMAZ ve cami cemaati katıldı

Etkinlik hakkında konuşan Mücahit ŞİMŞEK, “HÜDA PAR Batman Gençlik Kolları olarak son dönemde sabah namazıyla diriliş ve Dünya Mazlumlarına Dua Temasıyla genç kardeşlerimizi sadece gün içinde değil sabah namazlarında da camilere çekmek ve bunun sadece etkinliklerle değil de süreklilik oluşturması adına son dönemde düzenli olarak yapmaya çalıştığımız etkinlik kapsamında bu hafta 19 Mayıs mahallesinde bulunan Hz. Ömer camisinde bir araya geldik. Namazdan sonra sabah namazı ile ilgili olarak cami imamı Mehmet Öncel hocamız bize sabah namazının önemi hakkında değerli bilgiler verdi. Son olarak da etkinliğimize katılım sağlayanlara çorba ikramında bulunduk.” Diye belirtti.

CAMİLER HAYATLARIMIZIN MERKEZİNDE OLMALI

 Camilerin canlandırılması gerektiğini söyleyen Şimşek, “Fakat görüyoruz ki maalesef camiler yaşlı insanlarımızın kullandığı ibadethaneler haline gelmiş durumda. Oysaki biz Müslümanlar, özellikle de her şeyi yapabilecek yaşta ve güçte olan gençler olarak peygamber efendimiz Hz. Muhammed s.a.v yolundan giden ve onun yaptığı gibi camileri hayatlarının merkezi haline getiren bir neslin yetişmesi için örnek olmak zorundayız. bu anlamda inşallah gençlerimizi camilerle daha çok buluşturmak adına bu etkinliklerimize de devam edeceğiz. Bu vesile ile düzenlemiş olduğumuz etkinliğe katılan herkese, özellikle de genç kardeşlerimize ayrıca teşekkür ediyorum. İfadelerini kullandı. ABDURRAHMAN ÖZMEN

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ŞAHİN; “SANAYİ VE TURİZM GELİŞECEK”

Beşiri ilçemizi ziyaret eden Batman Valisi Hulusi Şahin, huzur sağlandıktan sonra tarımın da sanayinin de ve turizmin de gelişeceğini belirtti.

"O'NU OKU, O'NU YAŞA"

Peygamber Sevdalıları Platformu, "O'nu oku O'nu yaşa" sloganıyla Türkiye genelinde 4 kategoriden yaklaşık 300 bin, Beşiri ilçemizde 1037 kişinin katılımıyla siyer sınavı gerçekleşti.

BEŞİRİLİLER HAYAT VERDİ

Vatandaşlar ilçemizde düzenlenen kan bağışı etkinliğine yoğun ilgi göstererek kan ihtiyacı olanlara hayat verdi.

İKİKÖPRÜ’YE AÇIK HAVADA SPOR İMKÂNI

Beşiri Belediyesi İkiköprü Beldesi’nde açık hava spor ve fitnees aletleri kurulum çalışmaları başladı.

BEŞİRİLİ ÖĞRENCİLER PRAG’DA

Beşiri Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin başarılı öğrencileri ‘Avrupa’ya Staj Köprüsü’ Erasmus programı kapsamında Prag’a hareket etti.

BEDİR TÜGVA’YI ZİYARET ETTİ

Beşiri Halk Eğitim Müdürü Abdulselam Bedir, Türkiye Gençlik Vakfı’nı (TÜGVA) ziyaret etti.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.