Önceki Sonraki
Yaşlılarımız Dün İle Bugünün Arasında Bir Köprüdür
 OY HALKTAN EMİR KANDİLDEN ALINMASIN
KÜTÜPHANE HAFTASI DOLU DOLU
BEŞİRİ’YE HİZMET GETİRECEĞİZ
BALIK AVLARKEN AKIMA KAPILDI

Beşeri İdeolojiler Kadını Toplumun Kölesi Haline Getirir

Beşeri sistem ve ideolojilerin kadınları kendi menfaatleri doğrultusunda kullandığına, onları toplumun kölesi haline getirdiğine işaret eden yazar ve sosyologlar, kadına en büyük değeri İslam'ın verdiğine dikkati çektiler.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-03-10 14:23:27 eklenmiş

 

8 Mart Kadınlar Günü bahanesiyle yılda sadece bir gün hatırlanan kadınların yılda 364 gün sömürüldüğünü, değersizleştirildiğini ve bir meta haline getirilmeye çalışıldığını ifade eden yazar ve sosyologlar, İslam dininin kadına verdiği değeri hiçbir ideolojinin ve görüşün vermediğini söylediler. 

Nisanur Dergisi Yazarlarından Arzu Demir ve Sosyolog Merve Bozan, sözde kadın haklarını savunma adına kutlamaların yapıldığı 8 Mart ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Sosyalizm, Komünizm gibi beşeri ideolojilerin ve düşüncelerin kadının gözünü boyamak için 8 Mart bahanesiyle kadına sadece bir gün değer verdiğini belirten Demir, İslam'ın ise kadına sadece bir gün değil her gün değer verilmesini emrettiğini söyledi.

Kadınların "8 Mart Kadınlar Günü, Sevgililer Günü, Anneleri Günü" gibi günlerle sömürüldüğünü, beşeri sistemlerin kadınları kendi menfaatleri doğrultusunda kullandığına değinen Demir, kadının toplumun kölesi haline getirilip değersizleştirildiğine vurgu yaptı.

Sadece İslam dininin kadına değer verdiğini, onu ulvi yerlere getirdiğine işaret eden Demir, Müslüman kadınlara çağrıda bulunarak gayrimüslimlerin oyununa gelmemelerini istedi.

Sosyolog Merve Bozan ise ABD, Rusya, Fransa gibi sözde gelişmiş ve her gün kadına şiddetin her boyutunun yaşandığı yerlerde bu günlerin kutlanmadığını, özellikle İslam beldelerinin seçilerek bu görevin buralarda icra ediliyor olmasının bu günün çok masum olmadığının göstergesi olduğuna dikkat çekti.

Batı'nın, 8 Mart'ta kadını sadece bir güne sığdırmasıyla ve süslü sözlerle kadını bir meta olarak gördüğünü, onu sömürdüğünü kaydeden Bozan, kadının küresel güçlerle değil İslam ile değer kazandığını, haklarını elde ettiğini dile getirdi.

"İSLAM BELDELERİNİN SEÇİLMESİ BU GÜNÜN MASUM OLMADIĞINI GÖSTERİYOR"

8 Mart'ın göründüğü gibi masum olmadığına işaret eden Bozan, "Görünürde bugün hakları ellerinden alınmış ve mazlum olan kadınların haklarının iadesi olarak kutlanır, ama bugünler hiç de göründüğü gibi masum değildir. Çünkü bu, birileri tarafından öngörülmüş küresel bir görevdir. ABD, Rusya, Fransa gibi sözde gelişmiş ve her gün kadına şiddetin her boyutunun yaşandığı yerler varken ve bu yerlerde bu günler kutlanmazken, özellikle İslam beldeleri seçilerek bu görevin buralarda icra ediliyor olması bu günün çok masum olmadığını bize gösteriyor." şeklinde konuştu. ABDURRAHMAN ÖZMEN

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Maslak, Petrol Sahalarını İnceledi

Beşiri Kaymakamı Mustafa Maslak, petrol sahalarını yerinde inceledi.

SP Lokaline yapılan saldırı kınandı

Saadet Partisi Beşiri İlçe Başkanı Ahmet Dedebek Urfa Birecik’te bulunan seçim lokallerine yapılan saldırıyı kınadı.

Rafadan Tayfanın Kahramanları Çocuklarla Buluştu

Beşiri Belediyesi Rafadan Tayfa Kahramanlarını İlçemiz öğrencileri ile buluşturdu.

Yaşlılarımız Dün İle Bugünün Arasında Bir Köprüdür

“Yaşlılara Saygı Haftası” dolayısıyla mesaj yayınlayan Vali Hulusi Şahin, “Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran en değerli varlıklarımızdır.” Dedi.

Süper Ay Batmanda Görüntülendi

Bulunduğumuz yarımkürede baharın başlangıcı olan ve gece ile gündüzün eşitleneceği 21 Mart gününe, bu yıl iki kere şahitlik ettiğimiz bir doğa olayı olan Süper Ay da Batman semalarında eşlik etti.

Robotik Ve Kodlama Projesi Başladı

Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Kültür İlkokulu STEM sınıfının açılışını öğrencilerle birlikte gerçekleştirerek, eğitimin yapıldığı laboratuarda incelemelerde bulundu.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.