Önceki Sonraki
Yaşlılarımız Dün İle Bugünün Arasında Bir Köprüdür
 OY HALKTAN EMİR KANDİLDEN ALINMASIN
KÜTÜPHANE HAFTASI DOLU DOLU
BEŞİRİ’YE HİZMET GETİRECEĞİZ
BALIK AVLARKEN AKIMA KAPILDI

CAMİLERDE KANDİL COŞKUSU

Mübarek üç ayların ilk kandili olan Regaib Kandili dolayısıyla camileri dolduran Batmanlılar dua, ilahi ve salavatlarla kandili ihya ettiler.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-03-10 14:25:15 eklenmiş

 

Mübarek üç ayların içindeki ilk kandil gecesi olan Regaib Kandili dolayısıyla Batman İl Müftülüğü tarafından Merkez Kudret Camiinde Mevlit ve Hatim programı düzenlendi.

İl Müftülüğü Korosunun Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda; Kürdçe, Türkçe mevlit ve kasideler okunup ilahiler seslendirildi, salâvatlar getirildi.

Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği program, İl Müftüsü Turgut Erhan'ın yaptığı dua ile son buldu.

Programın ardından Regaib Kandili gecesi ve mübarek üç ayların ehemmiyetine binaen açıklamalarda bulunan Müftü Erhan, "Recep, Şaban ve Ramazan aylarının ilk gününe girmiş bulunuyoruz. Recep ayının ilk günü Regaib Kandilidir. Regaib Kandili ile beraber Allah'ın rahmetinin, bereketinin, mağfiretinin nisan yağmurları gibi Müslümanların üzerine inmiş olduğu bir aya girmiş oluyoruz. Zamanlar içerisinde mukaddes zaman dilimleri, aylar içerisinde mukaddes aylar, günler içerisinde de mukaddes günler vardır. Mukaddes zaman dilimi içerisine girmiş olduğumuz bu zaman dilimleri içerisinde Allah'a bağlılığımızı bir kez daha yinelemek, O'na karşı kulluk borcumuzu en güzel şekilde ifa edebilmenin yol ve yöntemlerini daha iyi aramalıyız." dedi.

Mübarek ayların Müslümanlar için bir fırsat olduğunu vurgulayan Erhan, "Bu rahmet sağanağından istifade edebilmek için çaba sarf etmeliyiz. Müslümanlar her an ve zaman diliminde Allah'ın emirlerine en güzel şekilde uymak, sakındırdığı şeylerden kaçmakla yükümlüdür. Hiç şüphesiz bu Müslümanlar tarafından ömür boyunca yapması gereken bir husustur. Bu zaman dilimleri içerisinde Allah Müslümanlara bir fırsat sunuyor. Bu fırsatı değerlendirmek için Müslümanlar geçmişin muhasebesini yapmalıdır. İyi yönlerimizi devam edip olumsuz yönlerimizi ise tamamen bertaraf edebilmeliyiz." diye konuştu.

Konuşmasının devamında Erhan şunları söyledi: "15 gün sonra Miraç Kandilini yaşayacağız. Bu aylar bizim için bir fırsattır. Bu ayları dolu dolu geçirerek Ramazan'a ulaşmak için dua ve niyazda bulunmamız gerekiyor. Müslümanlar bu aylardan istifade edebilmesi için gecenin abidi, gündüzün de haramları elinin tersiyle itip sevaplara koşabilecek bir yiğit olduğunu göstermelidir."  İBRAHİM ÖZMEN

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Maslak, Petrol Sahalarını İnceledi

Beşiri Kaymakamı Mustafa Maslak, petrol sahalarını yerinde inceledi.

SP Lokaline yapılan saldırı kınandı

Saadet Partisi Beşiri İlçe Başkanı Ahmet Dedebek Urfa Birecik’te bulunan seçim lokallerine yapılan saldırıyı kınadı.

Rafadan Tayfanın Kahramanları Çocuklarla Buluştu

Beşiri Belediyesi Rafadan Tayfa Kahramanlarını İlçemiz öğrencileri ile buluşturdu.

Yaşlılarımız Dün İle Bugünün Arasında Bir Köprüdür

“Yaşlılara Saygı Haftası” dolayısıyla mesaj yayınlayan Vali Hulusi Şahin, “Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran en değerli varlıklarımızdır.” Dedi.

Süper Ay Batmanda Görüntülendi

Bulunduğumuz yarımkürede baharın başlangıcı olan ve gece ile gündüzün eşitleneceği 21 Mart gününe, bu yıl iki kere şahitlik ettiğimiz bir doğa olayı olan Süper Ay da Batman semalarında eşlik etti.

Robotik Ve Kodlama Projesi Başladı

Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Kültür İlkokulu STEM sınıfının açılışını öğrencilerle birlikte gerçekleştirerek, eğitimin yapıldığı laboratuarda incelemelerde bulundu.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.