Önceki Sonraki
Zekât Toplumsal Barışı Sağlıyor
Boğulmalara Karşı Uyarı
​Uygulamalı Hac Ve Umre Dersi
Öğrencilerin Hünerleri Sergilendi
Elinde Dinamit Patladı

FAKİRLER UNUTULMADI

Batman Umut Kervanı, aralarında yetim ve Suriyelilerin de bulunduğu 100'ü aşkın ihtiyaç sahibi aileye mübarek üç aylar vesilesiyle gıda yardımında bulundu.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-03-10 14:25:49 eklenmiş

 

Fakir ve muhtaçlar ile zenginler arasında köprü olan İnsani Yardım Eğitim ve Kültür Derneği (Batman Umut Kervanı), mübarek üç aylar münasebetiyle aralarında yetim ve Suriyelilerin de bulunduğu kentteki 100'ü aşkın ihtiyaç sahibi aileye gıda yardımında bulundu.

Yaptıkları yardım hakkında açıklamada bulunan Batman Umut Kervanı Başkanı M. Ali Işık, mübarek üç ayların hürmetine yetim ve Suriyeliler başta olmak üzere yardıma muhtaç 100'ün üzerinde aileye yardımda bulunduklarını söyledi.

Işık, "Umut Kervanı olarak Batman halkımızın mübarek üç aylarını tebrik ediyoruz. Kurulduğumuz günden bu güne kadar sürekli fakir ve muhtaçların umudu olduk. Bugün de girdiğimiz mübarek ayların hürmetine Batman'da yaşayan gerek mülteci gerekse de yetim ailelere toplamda 100-150 arasında gıda paketi dağıtımını gerçekleştirdik." dedi.

Hayırseverlere çağrıda bulunan Işık, " Mübarek üç ayların kıymetini bilmeliyiz. Özellikle hayırsever Batman halkına sesleniyorum; gelin birlikte el ele verelim. Batman'da yaşayan fakir ve muhtaç aileler yanımızda tespitlidirler. Hayırseverler bire bir bize eşlik ederek de bağışta bulunabilirler. Bizler var olduğumuz sürece Umut Kervanı olarak fakir, muhtaçlar ile hayırseverler arasında köprü vazifesini görmeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
YERALTI ŞEBEKESİNE BORU HATTI

Batman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri (BASKİ) Müdürlüğü, 1 Ocak – 15 Mayıs 2019 tarihleri arasındaki dönemi kapsayan 4,5 aylık hizmet ve faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı.

Zekât Toplumsal Barışı Sağlıyor

Zekâtın toplum barışını sağlayan önemli bir ibadet olduğunu belirten İTTİHADUL ULEMA Genel Başkan Yardımcısı Beşir Şimşek, günümüzde zekât ibadetinin her zamankinden daha çok ihya edilmesine ihtiyacın olduğunu söyledi.

Boğulmalara Karşı Uyarı

Batman Valiliği, serinlemek amacıyla sulama kanallarına girilmemesi konusunda vatandaşları uyardı.

VALİ HALKLA BULUŞTU

Vali Hulusi Şahin, Valilik tarafından düzenlenen Mayıs ayı “Halk Günü” toplantısında, vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.

ÜNİVERSİTEDE 2 BİN KİŞİLİK İFTAR

Batman Üniversitesi Rektörlüğü tarafından organize edilen iftar programı, tasavvuf müziği eşliğinde huzur ve kardeşlik kampüsünde düzenlendi.

​Uygulamalı Hac Ve Umre Dersi

Batman’da imam hatip lisesinde öğrencilere uygulamalı olarak hac ve umre dersleri veriliyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.