Önceki Sonraki
Zekât Toplumsal Barışı Sağlıyor
Boğulmalara Karşı Uyarı
​Uygulamalı Hac Ve Umre Dersi
Öğrencilerin Hünerleri Sergilendi
Elinde Dinamit Patladı

ÇOCUKLAR MEVLİDİ ÇOK SEVDİ

​Pazar günkü Mevlid Etkinliğine katılan çocuklar etkinliği çok sevdiklerini söylediler.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-04-21 13:15:29 eklenmiş

 

7’den 70’e katılımın olduğu etkinliğe özellikle çocuklar ve gençler etkinliğe renk kattılar. Mevlid ve ilahilere eşlik ederek Peygambere olan sevgilerini haykırdılar. Etkinlik sırasında duygularını paylaşan gençler ve çocuklar tek kurtuluş yolunun Kur’an ve Efendimizin sünnetine uymaktan geçtiğini ifade ettiler.

Mevlid etkinliğine katılmak için geldiğini belirten Sinan Taş, “Bu etkinlikler gerçekten Müslümanların bir birini daha iyi tanıması ve kardeşlik başlarını kuvvetlendirmesine vesile oluyor. Bu etkinlik artık bir adet haline geldi. Her sene düzenleniyor ve inşallah düzenlenmeye devam eder. İnsan unutkan bir varlıktır. Bu tür etkinliklerle Peygamber Efendimizin yolundan ayrılmamak için gayret göstermesine neden oluyor. Bu nedenle bu tür etkinliklerin düzenlenmesinin çok gerekli olduğunu düşünüyorum. Peygamber Efendimiz İslam’ı anlattığında ilk kabul edenler gençler olmuş ve bu dava gençlerin omuzlarında yükselmiştir. Biz gençler olarak bu davayı omuzlarımızda yüklenmeli ve mücadele etmeliyiz. Bu yolda yürüyen gençler hem kötü alışkanlıklardan hem de yanlış yola sapmaktan kurtulur ve cennete girmeye hak kazanırlar.” dedi.

Peygamber Efendimizi iyi bir şekilde tanımak ve davasını temsil etmek için, “Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama” etkinliğine katıldığını dile getiren Abdulkadir Orhan, “Düzenlenen bu tür etkinlikler hem Peygamber Efendimizi daha iyi tanımaya vesile oluyor hem de her yıl onu anlatan kitapların dağıtılması nedeniyle Peygamber Efendimizi daha yakından tanıyoruz. Hadis ve sünnetlerini de öğrenmiş oluyoruz. Allah bu etkinliği düzenleyen ve katkı sağlayan kardeşlerimizden razı olsun. Gençler mutlaka Peygamber Efendimizi tanımalı yoksa kötü yollara saparlar. Kur’an-ı Kerim’i tamamlayan sünneti çok iyi bilmemiz gerekiyor. Ancak bu şekilde kurtuluşa erebiliriz.” dedi

Ailesi ile birlikte etkinliğe katılan Ahmet Esikne, “Bu etkinliğe geldiğimizden dolayı çok mutlu olduğunu ailece Peygamber Efendimize aşık olduklarını ve herkes mutlaka Peygamber Efendimize uyması gerektiğini belirterek ancak bu şekilde kurtuluşa erişilebileceğini kaydetti.

Anne ve babasıyla etkinliğe katıldığını belirten Ecrin Güneş, “Peygamber Efendimizi çok sevdiğini ve ona âşık olduğunu söyledi. Bu tür etkinliklere küçük büyük herkesin katılması gerektiğini ve Hazreti Muhammed’i tanıyarak sünnetini iyi bilmesi gerektiğini ifade den Güneş, onun sünnetini iyi bilmeliyiz ki cennete girelim.” dedi.

İnsanların Peygamberi tanıyarak kurtuluşa erişebileceklerini belirten Sevgi Aslan, “ İyi ki bu tür etkinlikler oluyor, bu sayede çok seviniyoruz. Yaşadığımız sevinç ve mutluluğu anlatamıyorum. Bu tür etkinliklere gelerek İslamiyet’in ne kadar mükemmel bir din olduğunu anlıyoruz. Herkesin bu tür etkinliklere gelmelerini tavsiye ediyorum. Her kesin gelip Peygamberini iyi tanımasını ve kimsenin ondan bihaber kalmasını istemiyoruz. Çünkü Peygamber Efendimizi öğrenerek kurtuluşa erebiliriz. Peygamberi, ashabını ve sünnetini çok iyi bilmemiz gerekiyor. Bu şekilde insanlık kurtuluşa erişebilir.” dedi.

Herkesin Peygamber Efendimizi sevmesi gerektiğini söyleyen 4 yaşında ki Esma Rana, “Peygamber efendimizin sünnetini öğrenmeye geldiğim ve ben onu çok seviyorum, herkesin de Peygamber Efendimizi çok sevmesi lazım.” dedi.  MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
YERALTI ŞEBEKESİNE BORU HATTI

Batman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri (BASKİ) Müdürlüğü, 1 Ocak – 15 Mayıs 2019 tarihleri arasındaki dönemi kapsayan 4,5 aylık hizmet ve faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı.

Zekât Toplumsal Barışı Sağlıyor

Zekâtın toplum barışını sağlayan önemli bir ibadet olduğunu belirten İTTİHADUL ULEMA Genel Başkan Yardımcısı Beşir Şimşek, günümüzde zekât ibadetinin her zamankinden daha çok ihya edilmesine ihtiyacın olduğunu söyledi.

Boğulmalara Karşı Uyarı

Batman Valiliği, serinlemek amacıyla sulama kanallarına girilmemesi konusunda vatandaşları uyardı.

VALİ HALKLA BULUŞTU

Vali Hulusi Şahin, Valilik tarafından düzenlenen Mayıs ayı “Halk Günü” toplantısında, vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.

ÜNİVERSİTEDE 2 BİN KİŞİLİK İFTAR

Batman Üniversitesi Rektörlüğü tarafından organize edilen iftar programı, tasavvuf müziği eşliğinde huzur ve kardeşlik kampüsünde düzenlendi.

​Uygulamalı Hac Ve Umre Dersi

Batman’da imam hatip lisesinde öğrencilere uygulamalı olarak hac ve umre dersleri veriliyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.