Önceki Sonraki
ZARARLI SİNEK MÜCADELESİ BAŞLATILDI
“Belediyemize haksızlık yapıldı”
TAZİYE MESAJI
İLÇE GENÇLİK VE SPOR’DA YAZ HAREKETİ
İKİ AİLE ARASINDA KAVGA: 1 kişi öldü 2’si ağır 4 kişi yaralandı

ÇOCUKLAR MEVLİDİ ÇOK SEVDİ

​Pazar günkü Mevlid Etkinliğine katılan çocuklar etkinliği çok sevdiklerini söylediler.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-04-21 13:15:29 eklenmiş

 

7’den 70’e katılımın olduğu etkinliğe özellikle çocuklar ve gençler etkinliğe renk kattılar. Mevlid ve ilahilere eşlik ederek Peygambere olan sevgilerini haykırdılar. Etkinlik sırasında duygularını paylaşan gençler ve çocuklar tek kurtuluş yolunun Kur’an ve Efendimizin sünnetine uymaktan geçtiğini ifade ettiler.

Mevlid etkinliğine katılmak için geldiğini belirten Sinan Taş, “Bu etkinlikler gerçekten Müslümanların bir birini daha iyi tanıması ve kardeşlik başlarını kuvvetlendirmesine vesile oluyor. Bu etkinlik artık bir adet haline geldi. Her sene düzenleniyor ve inşallah düzenlenmeye devam eder. İnsan unutkan bir varlıktır. Bu tür etkinliklerle Peygamber Efendimizin yolundan ayrılmamak için gayret göstermesine neden oluyor. Bu nedenle bu tür etkinliklerin düzenlenmesinin çok gerekli olduğunu düşünüyorum. Peygamber Efendimiz İslam’ı anlattığında ilk kabul edenler gençler olmuş ve bu dava gençlerin omuzlarında yükselmiştir. Biz gençler olarak bu davayı omuzlarımızda yüklenmeli ve mücadele etmeliyiz. Bu yolda yürüyen gençler hem kötü alışkanlıklardan hem de yanlış yola sapmaktan kurtulur ve cennete girmeye hak kazanırlar.” dedi.

Peygamber Efendimizi iyi bir şekilde tanımak ve davasını temsil etmek için, “Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama” etkinliğine katıldığını dile getiren Abdulkadir Orhan, “Düzenlenen bu tür etkinlikler hem Peygamber Efendimizi daha iyi tanımaya vesile oluyor hem de her yıl onu anlatan kitapların dağıtılması nedeniyle Peygamber Efendimizi daha yakından tanıyoruz. Hadis ve sünnetlerini de öğrenmiş oluyoruz. Allah bu etkinliği düzenleyen ve katkı sağlayan kardeşlerimizden razı olsun. Gençler mutlaka Peygamber Efendimizi tanımalı yoksa kötü yollara saparlar. Kur’an-ı Kerim’i tamamlayan sünneti çok iyi bilmemiz gerekiyor. Ancak bu şekilde kurtuluşa erebiliriz.” dedi

Ailesi ile birlikte etkinliğe katılan Ahmet Esikne, “Bu etkinliğe geldiğimizden dolayı çok mutlu olduğunu ailece Peygamber Efendimize aşık olduklarını ve herkes mutlaka Peygamber Efendimize uyması gerektiğini belirterek ancak bu şekilde kurtuluşa erişilebileceğini kaydetti.

Anne ve babasıyla etkinliğe katıldığını belirten Ecrin Güneş, “Peygamber Efendimizi çok sevdiğini ve ona âşık olduğunu söyledi. Bu tür etkinliklere küçük büyük herkesin katılması gerektiğini ve Hazreti Muhammed’i tanıyarak sünnetini iyi bilmesi gerektiğini ifade den Güneş, onun sünnetini iyi bilmeliyiz ki cennete girelim.” dedi.

İnsanların Peygamberi tanıyarak kurtuluşa erişebileceklerini belirten Sevgi Aslan, “ İyi ki bu tür etkinlikler oluyor, bu sayede çok seviniyoruz. Yaşadığımız sevinç ve mutluluğu anlatamıyorum. Bu tür etkinliklere gelerek İslamiyet’in ne kadar mükemmel bir din olduğunu anlıyoruz. Herkesin bu tür etkinliklere gelmelerini tavsiye ediyorum. Her kesin gelip Peygamberini iyi tanımasını ve kimsenin ondan bihaber kalmasını istemiyoruz. Çünkü Peygamber Efendimizi öğrenerek kurtuluşa erebiliriz. Peygamberi, ashabını ve sünnetini çok iyi bilmemiz gerekiyor. Bu şekilde insanlık kurtuluşa erişebilir.” dedi.

Herkesin Peygamber Efendimizi sevmesi gerektiğini söyleyen 4 yaşında ki Esma Rana, “Peygamber efendimizin sünnetini öğrenmeye geldiğim ve ben onu çok seviyorum, herkesin de Peygamber Efendimizi çok sevmesi lazım.” dedi.  MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ŞİDDETE KARŞI KALICI TEDBİRLER ALINMALI

Görevi başında bulunan 5 hemşirenin hasta yakınları tarafından sözlü ve fiili saldırıya uğramasına sert tepki gösteren Sağlık-Sen Şube Başkanı Maruf Yalçın, sağlıkta şiddetin önlenmesi için kalıcı ve etkin önlemlerin alınmasını istedi.

“Sağlık Çalışanlarına Değer Verilmeli”

Sağlık çalışanlarına yönelik saldırıyı kınayan Batman SAĞ-ÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Sıtkı Güneş, sağlık çalışanlarına gerekli değerin verilmesi gerektiğini söyledi.

KALP AMELİYATINDA BİR İLK

Batman Bölge Hastanesinde 50 yaşındaki kalp hastası Sabriye Oğuz, göğüs kemikleri kesilmeden ameliyat edildi.

112 Acil Çağrı Merkezi Tamamlanma Aşamasında

Vali Hulusi ŞAHİN, projesi ve ihalesi İl Özel İdaresi tarafından yapılan ve ödeneği İçişleri Bakanlığınca temin edilen ve inşaat çalışmaları tamamlanma aşamasında olan 112 Acil Çağrı Merkezi hizmet binasında incelemelerde bulundu.

TESSEP’ ten Avrupa’ya Kınama

Holanda’da yürürlüğe giren peçe ve burka yasağının inanç, düşünce ve ifade özgürlüğüne vurulan bir pranga olduğunu belirten TESSEP Batman İl Temsilciliği, Avrupa’nın her türlü ahlaksızlık ve çirkefe hoşgörülü ancak Müslümanlara karşı despot kesildiğini belirtti.

Meal Sınavına Başvurular Sürüyor

Kur’an Nesli Platformunun “Kur’an Nesline Kur’an Pınarı” temasıyla düzenleyeceği umre ödüllü meal sınavına başvurular sürüyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.