Önceki Sonraki
ZARARLI SİNEK MÜCADELESİ BAŞLATILDI
“Belediyemize haksızlık yapıldı”
TAZİYE MESAJI
İLÇE GENÇLİK VE SPOR’DA YAZ HAREKETİ
İKİ AİLE ARASINDA KAVGA: 1 kişi öldü 2’si ağır 4 kişi yaralandı

“PEYGAMBERE DAHA ÇOK SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından Batman'da düzenlenen “Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama” etkinliğinde konuşan alimler, Peygambere ve onun sünnetine sahip çıkma çağrısında bulundular.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-04-21 13:20:39 eklenmiş

Müslümanların, ortak mukaddesatlarının etrafında birleşmeleri gerektiğini dile getiren İTTİHADUL ULEMA üyesi Molla Muhammed Beşir Varol, “Bugün Müslümanların düşmanları istiyorlar ki Peygamberi insanlığın gözünde düşürsünler.” diyen Varol, şunları söyledi: “İnsanlık düşmanları bu devirde olduğu kadar hiçbir zaman Peygambere ve onu sünnetine bu kadar düşmanlık yapmamışlardı. Bundan dolayıdır ki Müslümanlar, her zamankinden daha çok bugün Peygamberine ve onun sünnetine sahip çıkmalıdırlar. Bugünleri kutlamalıdırlar. Meydanlarda bir araya gelip, varlıklarını ve güçlerini düşman ehline göstermelidirler.  Ne yaparsalar yapsınlar, Peygamberden uzaklaştıramayacaklarını, Kâinatın Efendisini gözümüzden düşüremeyeceklerini görmelidirler. Müslümanların düşmanlarına bu dersi vermemiz lazım.”dedi.

“PEYGAMBERİN GELİŞİYLE SOY KARDEŞLİĞİ DEĞİL, İSLAM KARDEŞLİĞİ HÂKİM OLDU”

Peygamber gelmeden önceki cahiliye döneminde insanların yaşadığı zulüm ve hakaretleri hatırlatan İTTAHADUL ULEMA Genel Başkanı Molla Enver Kılıçaslan,  Peygamberin gelişiyle insanlığın kurtuluşa erdiğine dikkat çekti.

Kılıçaslan, “Peygamber gelmeden önce güçlüler, her zaman mazlumlara zulüm ediyordu. Peygamber Efendimiz, insanlık için bir kurtarıcı oldu. İslam’ı kabul eden, Peygamberin adaletini ve davasını kabul edenler, zalimlerin zulümlerinin altından çıkarak kardeş oldular. Soy kardeşliği değil, İslam kardeşliği hâkim oldu. İman edenler birbirinin kardeşleri oldular. Bugün toplum ne kadar peygamberin sünnetinden, ahlakından uzaklaştıysa cahiliye dönemi yaygınlaşıyor. Fitne, zulüm, haksızlık, adaletsizlik dönemi yeniden oluşuyor. İnsanlar, insanlıktan uzaklaşıyor.” diye konuştu.

 “PEYGAMBERİN GELİŞİYLE DALALETTEN, ŞİRKTEN KURTULDUK”

Müslümanların bir gün değil, her zaman bir araya gelip yakınlaşmaları gerektiğini ifade eden Suriyeli alim Molla Said Mahmud ise “Peygamberin mevlidinin sevinci, Allah’ın ümmete verdiği en büyük sevinçtir. Allah’ın nimeti insanların üzerinde çoktur. Bize verdiği en büyük nimet ise bugün idrak etiğimiz Peygamberin gelişidir. Allah, bugün Peygamberi bize göndermeseydi, doğru bir yolu göstermeseydi, bizde haçperestler gibi boynumuza haç takıp, putlara ibadet etmiş olacaktık. Peygamberin gelişiyle dalaletten, şirkten kurtulduk. Allah’ın rızasına, onun cennetine ulaşacak istikamette çevirdi bizi. Bu nimete şükretmemiz lazım. Allah da bizden bunu istiyor. Her zaman Müslümanlar bir araya gelip yakınlaşmalıdır. Ne kadar yakınlaşırsa o kadar kuvvetlenir, ne kadar bir birinden uzaklaşırlarsa o kadar güçsüzleşirler düşmanlarına karşı.” dedi.

“SELAHADDİN EYYUBİ ÖNCE MÜSLÜMANLARI MEVLİD ETKİNLİKLERİYLE UYANDIRDI”

Selahaddin Eyyubi’nin Müslümanları Mevlid-i Nebi etkinlikleriyle uyandırarak, Kudüs’ü esaretten kurtardığına dikkat çeken İTTİHADUL ULEMA üyesi Molla Abdurrahman İşlek, Allah’ın kanunları hâkim olmadığı için ümmetin bu hale düştüğünü ifade etti.

İşlek, “Bugün Allah’ın kanunları hâkim olmadığı için ümmetin düştüğü hali görüyoruz. Adalet içimizde olmadığı için bu hale düşmüşüz. Haksızlık ve zulüm Müslümanların içine düştü. Müslümanların kanı her tarafta akıtılıyor. Müslümanlar, Allah’ın adaletine ve kanunlarına dönerse, bu zulüm Müslümanların içinden kalkacaktır. Kudüs henüz küfrün elindeyken, Selahaddin Eyyubi önce Müslümanları Mevlid etkinlikleriyle uyandırdı. Müslümanlar, kuvvet kazanınca Kudüs’ü haçlıların esaretinden kurtardı. Bugün de Kudüs Yahudilerin esaretindedir. Eğer Müslümanlar Kudüs’ün özgürlüğünü istiyorlarsa, mutlaka yeniden uyanmalıdırlar. Müslüman idareciler adaletle hükmetmelidirler. Kim Allah’ın sınırlarını aşarsa o zalimlerden olur. Adalet, Allah’ın kanunlarındadır. Onun için bugün Müslümanlar bir olmalı, güçlerini birleştirmeli, tefrikaya düşmemelidirler. Tavsiyemiz tüm Müslümanlara budur.” diye konuştu. MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ŞİDDETE KARŞI KALICI TEDBİRLER ALINMALI

Görevi başında bulunan 5 hemşirenin hasta yakınları tarafından sözlü ve fiili saldırıya uğramasına sert tepki gösteren Sağlık-Sen Şube Başkanı Maruf Yalçın, sağlıkta şiddetin önlenmesi için kalıcı ve etkin önlemlerin alınmasını istedi.

“Sağlık Çalışanlarına Değer Verilmeli”

Sağlık çalışanlarına yönelik saldırıyı kınayan Batman SAĞ-ÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Sıtkı Güneş, sağlık çalışanlarına gerekli değerin verilmesi gerektiğini söyledi.

KALP AMELİYATINDA BİR İLK

Batman Bölge Hastanesinde 50 yaşındaki kalp hastası Sabriye Oğuz, göğüs kemikleri kesilmeden ameliyat edildi.

112 Acil Çağrı Merkezi Tamamlanma Aşamasında

Vali Hulusi ŞAHİN, projesi ve ihalesi İl Özel İdaresi tarafından yapılan ve ödeneği İçişleri Bakanlığınca temin edilen ve inşaat çalışmaları tamamlanma aşamasında olan 112 Acil Çağrı Merkezi hizmet binasında incelemelerde bulundu.

TESSEP’ ten Avrupa’ya Kınama

Holanda’da yürürlüğe giren peçe ve burka yasağının inanç, düşünce ve ifade özgürlüğüne vurulan bir pranga olduğunu belirten TESSEP Batman İl Temsilciliği, Avrupa’nın her türlü ahlaksızlık ve çirkefe hoşgörülü ancak Müslümanlara karşı despot kesildiğini belirtti.

Meal Sınavına Başvurular Sürüyor

Kur’an Nesli Platformunun “Kur’an Nesline Kur’an Pınarı” temasıyla düzenleyeceği umre ödüllü meal sınavına başvurular sürüyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.