Önceki Sonraki
Zekât Toplumsal Barışı Sağlıyor
Boğulmalara Karşı Uyarı
​Uygulamalı Hac Ve Umre Dersi
Öğrencilerin Hünerleri Sergilendi
Elinde Dinamit Patladı

“PEYGAMBERE DAHA ÇOK SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından Batman'da düzenlenen “Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama” etkinliğinde konuşan alimler, Peygambere ve onun sünnetine sahip çıkma çağrısında bulundular.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-04-21 13:20:39 eklenmiş

Müslümanların, ortak mukaddesatlarının etrafında birleşmeleri gerektiğini dile getiren İTTİHADUL ULEMA üyesi Molla Muhammed Beşir Varol, “Bugün Müslümanların düşmanları istiyorlar ki Peygamberi insanlığın gözünde düşürsünler.” diyen Varol, şunları söyledi: “İnsanlık düşmanları bu devirde olduğu kadar hiçbir zaman Peygambere ve onu sünnetine bu kadar düşmanlık yapmamışlardı. Bundan dolayıdır ki Müslümanlar, her zamankinden daha çok bugün Peygamberine ve onun sünnetine sahip çıkmalıdırlar. Bugünleri kutlamalıdırlar. Meydanlarda bir araya gelip, varlıklarını ve güçlerini düşman ehline göstermelidirler.  Ne yaparsalar yapsınlar, Peygamberden uzaklaştıramayacaklarını, Kâinatın Efendisini gözümüzden düşüremeyeceklerini görmelidirler. Müslümanların düşmanlarına bu dersi vermemiz lazım.”dedi.

“PEYGAMBERİN GELİŞİYLE SOY KARDEŞLİĞİ DEĞİL, İSLAM KARDEŞLİĞİ HÂKİM OLDU”

Peygamber gelmeden önceki cahiliye döneminde insanların yaşadığı zulüm ve hakaretleri hatırlatan İTTAHADUL ULEMA Genel Başkanı Molla Enver Kılıçaslan,  Peygamberin gelişiyle insanlığın kurtuluşa erdiğine dikkat çekti.

Kılıçaslan, “Peygamber gelmeden önce güçlüler, her zaman mazlumlara zulüm ediyordu. Peygamber Efendimiz, insanlık için bir kurtarıcı oldu. İslam’ı kabul eden, Peygamberin adaletini ve davasını kabul edenler, zalimlerin zulümlerinin altından çıkarak kardeş oldular. Soy kardeşliği değil, İslam kardeşliği hâkim oldu. İman edenler birbirinin kardeşleri oldular. Bugün toplum ne kadar peygamberin sünnetinden, ahlakından uzaklaştıysa cahiliye dönemi yaygınlaşıyor. Fitne, zulüm, haksızlık, adaletsizlik dönemi yeniden oluşuyor. İnsanlar, insanlıktan uzaklaşıyor.” diye konuştu.

 “PEYGAMBERİN GELİŞİYLE DALALETTEN, ŞİRKTEN KURTULDUK”

Müslümanların bir gün değil, her zaman bir araya gelip yakınlaşmaları gerektiğini ifade eden Suriyeli alim Molla Said Mahmud ise “Peygamberin mevlidinin sevinci, Allah’ın ümmete verdiği en büyük sevinçtir. Allah’ın nimeti insanların üzerinde çoktur. Bize verdiği en büyük nimet ise bugün idrak etiğimiz Peygamberin gelişidir. Allah, bugün Peygamberi bize göndermeseydi, doğru bir yolu göstermeseydi, bizde haçperestler gibi boynumuza haç takıp, putlara ibadet etmiş olacaktık. Peygamberin gelişiyle dalaletten, şirkten kurtulduk. Allah’ın rızasına, onun cennetine ulaşacak istikamette çevirdi bizi. Bu nimete şükretmemiz lazım. Allah da bizden bunu istiyor. Her zaman Müslümanlar bir araya gelip yakınlaşmalıdır. Ne kadar yakınlaşırsa o kadar kuvvetlenir, ne kadar bir birinden uzaklaşırlarsa o kadar güçsüzleşirler düşmanlarına karşı.” dedi.

“SELAHADDİN EYYUBİ ÖNCE MÜSLÜMANLARI MEVLİD ETKİNLİKLERİYLE UYANDIRDI”

Selahaddin Eyyubi’nin Müslümanları Mevlid-i Nebi etkinlikleriyle uyandırarak, Kudüs’ü esaretten kurtardığına dikkat çeken İTTİHADUL ULEMA üyesi Molla Abdurrahman İşlek, Allah’ın kanunları hâkim olmadığı için ümmetin bu hale düştüğünü ifade etti.

İşlek, “Bugün Allah’ın kanunları hâkim olmadığı için ümmetin düştüğü hali görüyoruz. Adalet içimizde olmadığı için bu hale düşmüşüz. Haksızlık ve zulüm Müslümanların içine düştü. Müslümanların kanı her tarafta akıtılıyor. Müslümanlar, Allah’ın adaletine ve kanunlarına dönerse, bu zulüm Müslümanların içinden kalkacaktır. Kudüs henüz küfrün elindeyken, Selahaddin Eyyubi önce Müslümanları Mevlid etkinlikleriyle uyandırdı. Müslümanlar, kuvvet kazanınca Kudüs’ü haçlıların esaretinden kurtardı. Bugün de Kudüs Yahudilerin esaretindedir. Eğer Müslümanlar Kudüs’ün özgürlüğünü istiyorlarsa, mutlaka yeniden uyanmalıdırlar. Müslüman idareciler adaletle hükmetmelidirler. Kim Allah’ın sınırlarını aşarsa o zalimlerden olur. Adalet, Allah’ın kanunlarındadır. Onun için bugün Müslümanlar bir olmalı, güçlerini birleştirmeli, tefrikaya düşmemelidirler. Tavsiyemiz tüm Müslümanlara budur.” diye konuştu. MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
YERALTI ŞEBEKESİNE BORU HATTI

Batman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri (BASKİ) Müdürlüğü, 1 Ocak – 15 Mayıs 2019 tarihleri arasındaki dönemi kapsayan 4,5 aylık hizmet ve faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı.

Zekât Toplumsal Barışı Sağlıyor

Zekâtın toplum barışını sağlayan önemli bir ibadet olduğunu belirten İTTİHADUL ULEMA Genel Başkan Yardımcısı Beşir Şimşek, günümüzde zekât ibadetinin her zamankinden daha çok ihya edilmesine ihtiyacın olduğunu söyledi.

Boğulmalara Karşı Uyarı

Batman Valiliği, serinlemek amacıyla sulama kanallarına girilmemesi konusunda vatandaşları uyardı.

VALİ HALKLA BULUŞTU

Vali Hulusi Şahin, Valilik tarafından düzenlenen Mayıs ayı “Halk Günü” toplantısında, vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.

ÜNİVERSİTEDE 2 BİN KİŞİLİK İFTAR

Batman Üniversitesi Rektörlüğü tarafından organize edilen iftar programı, tasavvuf müziği eşliğinde huzur ve kardeşlik kampüsünde düzenlendi.

​Uygulamalı Hac Ve Umre Dersi

Batman’da imam hatip lisesinde öğrencilere uygulamalı olarak hac ve umre dersleri veriliyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.