Önceki Sonraki
Zekât Toplumsal Barışı Sağlıyor
Boğulmalara Karşı Uyarı
​Uygulamalı Hac Ve Umre Dersi
Öğrencilerin Hünerleri Sergilendi
Elinde Dinamit Patladı

ÇİZGİLERLE SURİYE DRAMINI DÜNYAYA DUYURUYOR

Ülkesine duyduğu özlemi ve savaşın yaşattığı acıları tuvallere yansıtan Suriyeli ressam, çizdiği resimlerle ülkesinde yaşanan dramı dünyaya duyurmaya çalışıyor.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-04-21 13:25:36 eklenmiş

 

Ülkesinde sanatsal faaliyetlerini gerçekleştiremediği için 12 yıl önce ülkemize gelerek yerleşen Suriyeli ressam Dilbaz Barazi, atölyeye çevirdiği evinde özlemini duyduğu ülkesini ve savaşın acılarını tuvallerine yansıtıyor.

Suriye’deki iç savaş nedeniyle eşi ve 3 çocuğuyla birlikte Türkiye'ye sığınan Barazi, bir yandan geçimini sağlarken diğer yandan da çizdiği resimlerle Suriye'deki kaosu dünyaya duyuruyor. Ülkesinde yaşanan acıları tuvallerine yansıtan Barazi, yaptığı resimlerle bir yandan mesleğini sürdürmeye çalışırken, bir yandan da yaşadığı acıları resmederek Suriye'deki dramın unutulmamasını istiyor.

Yağlı, sulu boya ve karakalem çalışmalarıyla bugüne kadar toplam 10 resim sergisi açan Barazi, yaptığı resimlerde daha çok savaş ortamını, yaşanan zulüm ve sürgünleri resmediyor.

Hissettiklerini tuvale döken Barazi, resimlerini Türkiye’ye sığınan diğer Suriyeli ressam arkadaşlarıyla paylaşınca İstanbul, Ankara ve çeşitli illerdeki sergi salonlarına uzanan bir serüvene adım attı.

Sürrealist (gerçeküstü) tablolarla savaşın getirdiği yıkımı ve savaşın neden olduğu dramı sorgulayan Barazi, mesajını tüm dünyaya duyurmak için çabaladığını söyledi.

Türkiye’ye geldiğinden beri şu ana kadar 10 resim sergisi açtığını belirten Barazi, şimdi ise 27 Nisan’da Gaziantep’te açacağı ve birçok ülkeden de ressamın katılacağı resim sergisine hazırlandığını belirtti.  MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
YERALTI ŞEBEKESİNE BORU HATTI

Batman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri (BASKİ) Müdürlüğü, 1 Ocak – 15 Mayıs 2019 tarihleri arasındaki dönemi kapsayan 4,5 aylık hizmet ve faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı.

Zekât Toplumsal Barışı Sağlıyor

Zekâtın toplum barışını sağlayan önemli bir ibadet olduğunu belirten İTTİHADUL ULEMA Genel Başkan Yardımcısı Beşir Şimşek, günümüzde zekât ibadetinin her zamankinden daha çok ihya edilmesine ihtiyacın olduğunu söyledi.

Boğulmalara Karşı Uyarı

Batman Valiliği, serinlemek amacıyla sulama kanallarına girilmemesi konusunda vatandaşları uyardı.

VALİ HALKLA BULUŞTU

Vali Hulusi Şahin, Valilik tarafından düzenlenen Mayıs ayı “Halk Günü” toplantısında, vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.

ÜNİVERSİTEDE 2 BİN KİŞİLİK İFTAR

Batman Üniversitesi Rektörlüğü tarafından organize edilen iftar programı, tasavvuf müziği eşliğinde huzur ve kardeşlik kampüsünde düzenlendi.

​Uygulamalı Hac Ve Umre Dersi

Batman’da imam hatip lisesinde öğrencilere uygulamalı olarak hac ve umre dersleri veriliyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.