Önceki Sonraki
ZARARLI SİNEK MÜCADELESİ BAŞLATILDI
“Belediyemize haksızlık yapıldı”
TAZİYE MESAJI
İLÇE GENÇLİK VE SPOR’DA YAZ HAREKETİ
İKİ AİLE ARASINDA KAVGA: 1 kişi öldü 2’si ağır 4 kişi yaralandı

ÇİZGİLERLE SURİYE DRAMINI DÜNYAYA DUYURUYOR

Ülkesine duyduğu özlemi ve savaşın yaşattığı acıları tuvallere yansıtan Suriyeli ressam, çizdiği resimlerle ülkesinde yaşanan dramı dünyaya duyurmaya çalışıyor.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-04-21 13:25:36 eklenmiş

 

Ülkesinde sanatsal faaliyetlerini gerçekleştiremediği için 12 yıl önce ülkemize gelerek yerleşen Suriyeli ressam Dilbaz Barazi, atölyeye çevirdiği evinde özlemini duyduğu ülkesini ve savaşın acılarını tuvallerine yansıtıyor.

Suriye’deki iç savaş nedeniyle eşi ve 3 çocuğuyla birlikte Türkiye'ye sığınan Barazi, bir yandan geçimini sağlarken diğer yandan da çizdiği resimlerle Suriye'deki kaosu dünyaya duyuruyor. Ülkesinde yaşanan acıları tuvallerine yansıtan Barazi, yaptığı resimlerle bir yandan mesleğini sürdürmeye çalışırken, bir yandan da yaşadığı acıları resmederek Suriye'deki dramın unutulmamasını istiyor.

Yağlı, sulu boya ve karakalem çalışmalarıyla bugüne kadar toplam 10 resim sergisi açan Barazi, yaptığı resimlerde daha çok savaş ortamını, yaşanan zulüm ve sürgünleri resmediyor.

Hissettiklerini tuvale döken Barazi, resimlerini Türkiye’ye sığınan diğer Suriyeli ressam arkadaşlarıyla paylaşınca İstanbul, Ankara ve çeşitli illerdeki sergi salonlarına uzanan bir serüvene adım attı.

Sürrealist (gerçeküstü) tablolarla savaşın getirdiği yıkımı ve savaşın neden olduğu dramı sorgulayan Barazi, mesajını tüm dünyaya duyurmak için çabaladığını söyledi.

Türkiye’ye geldiğinden beri şu ana kadar 10 resim sergisi açtığını belirten Barazi, şimdi ise 27 Nisan’da Gaziantep’te açacağı ve birçok ülkeden de ressamın katılacağı resim sergisine hazırlandığını belirtti.  MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ŞİDDETE KARŞI KALICI TEDBİRLER ALINMALI

Görevi başında bulunan 5 hemşirenin hasta yakınları tarafından sözlü ve fiili saldırıya uğramasına sert tepki gösteren Sağlık-Sen Şube Başkanı Maruf Yalçın, sağlıkta şiddetin önlenmesi için kalıcı ve etkin önlemlerin alınmasını istedi.

“Sağlık Çalışanlarına Değer Verilmeli”

Sağlık çalışanlarına yönelik saldırıyı kınayan Batman SAĞ-ÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Sıtkı Güneş, sağlık çalışanlarına gerekli değerin verilmesi gerektiğini söyledi.

KALP AMELİYATINDA BİR İLK

Batman Bölge Hastanesinde 50 yaşındaki kalp hastası Sabriye Oğuz, göğüs kemikleri kesilmeden ameliyat edildi.

112 Acil Çağrı Merkezi Tamamlanma Aşamasında

Vali Hulusi ŞAHİN, projesi ve ihalesi İl Özel İdaresi tarafından yapılan ve ödeneği İçişleri Bakanlığınca temin edilen ve inşaat çalışmaları tamamlanma aşamasında olan 112 Acil Çağrı Merkezi hizmet binasında incelemelerde bulundu.

TESSEP’ ten Avrupa’ya Kınama

Holanda’da yürürlüğe giren peçe ve burka yasağının inanç, düşünce ve ifade özgürlüğüne vurulan bir pranga olduğunu belirten TESSEP Batman İl Temsilciliği, Avrupa’nın her türlü ahlaksızlık ve çirkefe hoşgörülü ancak Müslümanlara karşı despot kesildiğini belirtti.

Meal Sınavına Başvurular Sürüyor

Kur’an Nesli Platformunun “Kur’an Nesline Kur’an Pınarı” temasıyla düzenleyeceği umre ödüllü meal sınavına başvurular sürüyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.