Önceki Sonraki
Zekât Toplumsal Barışı Sağlıyor
Boğulmalara Karşı Uyarı
​Uygulamalı Hac Ve Umre Dersi
Öğrencilerin Hünerleri Sergilendi
Elinde Dinamit Patladı

Engellilerin Peygamber Aşkı Duygulandırdı

Batman'da “Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" etkinliğine katılan engelli vatandaşların coşkusu duygulandırdı.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-04-21 13:28:29 eklenmiş

 

"Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama” etkinliği hakkında duygu ve düşüncelerini paylaşan engellilerden Heybetullah Yarba, “ Peygamber Efendimiz için düzenlenen etkinliğe geldim ve hiç kimse demesin 'Ben engelliyim.' çünkü bana göre, engelli Peygamber Efendimizin hayatından uzak kalan kimsedir. Ama onu hayatını kendi hayatında tatbik eden kimse kesinlikle engelli değildir. Onun sevgisi, aşkı bambaşkadır, hiçbir engel tanımaz. Onun sevgisini kazanmayan bir insan zaten engellidir.” dedi.

“BEDENEN ENGELLİ OLABİLİRİZ AMA KALBİMİZ ENGELLİ DEĞİL”

Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama etkinliğinin yapılacağını duyduğunda yerinde duramadığını ve Diyarbakır’dan ailesini alarak etkinliğe katıldığını söyleyen Cuma Poyraz, “Keşke herkes burada olsa ve bu manevi havayı soluyup buradan kendine bir ders çıkarabilseydi.” dedi.

Poyraz, "Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama etkinliğine ben ve ailem Diyarbakır’dan katılıyoruz. Engelli halim ile bu etkinliğe katılmamın sebebi, hem Allah’tan bir mükâfat elde etmek hem de Peygamber Efendimizin aşkı, beni buralara getirdi. Bu vesileyle Müslüman kardeşlerimi, ehli imanı gördüm ve biraz da olsun sıkıntılarımdan kurtulmuş oldum. Allah, 'De ki; Allah'ı seviyorsanız bana uyun ki Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Bağışlaması çok, iyiliği bol olan Allah’tır.' şeklinde buyuruyor. Bu nedenle biz bedenen engelli olabiliriz ama kalbimiz engelli değil.” ifadelerini kullandı.

Allah ve Resulünün aşkından dolayı bu etkinliğe katıldığını belirten engelli vatandaşlardan Beşir Demir, “Ben halime şükrediyorum, ne yapıyorsam Allah için yapıyorum ve sonuna kadar da Allah’ın yolunda gitmekte kararlıyım, sonuçta bizler Müslümanız.” ifadelerini kullandı.

İnsanın kendi Peygamberi için düzenlenen etkinliklere katılmasının çok güzel olduğunu belirten Osman Güneş, çok mutlu ve sevinçli olduğunu söyledi.

“BİZLER PEYGAMBERİ TAKİP ETMELERİNİ VE MUTLU OLMALARI İSTİYORUZ”

"Allah'ın, Peygamber Efendimizi bütün insanlık için yeryüzüne yolladığını ve eğer bugün onun için bir etkinlik düzenlendiğinde veya anıldığında burada bulunmaz isek bu bizim için büyük bir ayıptır.” diyen Mehmet Biçen, tek kurtuluşun Peygamberin yolundan gitmek olduğunu söyledi. MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
YERALTI ŞEBEKESİNE BORU HATTI

Batman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri (BASKİ) Müdürlüğü, 1 Ocak – 15 Mayıs 2019 tarihleri arasındaki dönemi kapsayan 4,5 aylık hizmet ve faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı.

Zekât Toplumsal Barışı Sağlıyor

Zekâtın toplum barışını sağlayan önemli bir ibadet olduğunu belirten İTTİHADUL ULEMA Genel Başkan Yardımcısı Beşir Şimşek, günümüzde zekât ibadetinin her zamankinden daha çok ihya edilmesine ihtiyacın olduğunu söyledi.

Boğulmalara Karşı Uyarı

Batman Valiliği, serinlemek amacıyla sulama kanallarına girilmemesi konusunda vatandaşları uyardı.

VALİ HALKLA BULUŞTU

Vali Hulusi Şahin, Valilik tarafından düzenlenen Mayıs ayı “Halk Günü” toplantısında, vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.

ÜNİVERSİTEDE 2 BİN KİŞİLİK İFTAR

Batman Üniversitesi Rektörlüğü tarafından organize edilen iftar programı, tasavvuf müziği eşliğinde huzur ve kardeşlik kampüsünde düzenlendi.

​Uygulamalı Hac Ve Umre Dersi

Batman’da imam hatip lisesinde öğrencilere uygulamalı olarak hac ve umre dersleri veriliyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.