Önceki Sonraki
ZARARLI SİNEK MÜCADELESİ BAŞLATILDI
“Belediyemize haksızlık yapıldı”
TAZİYE MESAJI
İLÇE GENÇLİK VE SPOR’DA YAZ HAREKETİ
İKİ AİLE ARASINDA KAVGA: 1 kişi öldü 2’si ağır 4 kişi yaralandı

SAĞLIK MERKEZİ TEMELLERİ ATILDI

Vali Hulusi Şahin’in katılımı ile İl Özel İdaresi bütçesinden İlimize yapılan 11 milyon liralık iki sağlık kompleksinin temel atma töreni gerçekleştirildi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-04-21 13:32:58 eklenmiş

 

İlimiz, Girbareşik Mahallesi’de yapılacak olan Toplum Sağlığı Merkezi ile Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve Tilmerç Mahallesinde yapılacak Sağlıklı Hayat Merkezi ile Aile Sağlığı Merkezi için düzenlenen temel atma törenine Valinin yanı sıra İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, İl Sağlık Müdürü Hakan Pamukçu, kamu kurum yöneticileri ile sağlık çalışanları katıldı.

TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZİ İLE TOPLUM RUH SAĞLIĞI MERKEZİ TEMEL ATMA TÖRENİ

Sağlık komplekslerinde verilecek hizmetlere ilişkin bilgi veren İl Sağlık Müdürü Pamukçu, Toplum Sağlığı Merkezi ile Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde birinci basamak koruyucu, iyileştirici ve rehabilite edici sağlık hizmetlerinin verileceğini, Tilmerç Mahallesinde inşa edilecek olan Sağlıklı Hayat Merkezi ve Aile Sağlığı Merkezinde bireyin sağlığına yönelik tehlikelerden bireyi ve toplumu korumak için hizmetlerin verileceğini ifade etti. 

Temel atma töreninde kısa bir konuşma yapan Vali,  sağlık alanında çok önemli iki sağlık kompleksinin temellerini atacaklarını ifade ederek, “Toplum Sağlığı Merkezi, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Birimi ile Tilmerç Mahallesinde Sağlıklı Hayat Merkezi ve Aile Sağlığı Merkezi’nin temellerini atarak inşaat işlemlerine başlayacağız. Bu iki kompleksin toplam maliyeti yaklaşık 11 milyon liradır. Toplam kapalı alanları da yaklaşık 11 bin metre kare civarındadır. Bu iki sağlık kurumunun açılmasıyla birlikte İlimizde birinci basamak sağlık hizmetlerinde çok ciddi bir rahatlama ortaya çıkacak ve bulundukları lokasyon itibarıyla vatandaşlarımıza çok önemli hizmetler sunacaklar. Yatırımlar İlimize hayırlı olsun” diye konuştu.SAĞLIKLI HAYAT MERKEZİ VE AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ TEMEL ATMA TÖRENİ

Daha sonra Tilmerç Mahallesi’nde Sağlıklı Hayat Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Birimine ait sağlık komplesinin temeli atıldı.
Törende bir konuşma yapan Vali, Sağlıklı Hayat Merkezlerinin yeni bir konsept olduğunu belirterek, “Daha çok önleyici sağlık hizmetlerine odaklanmış bir konsept. Burada obeziteyle mücadeleden, sigarayı bırakma birimine kadar çok geniş spektrumda hizmetler sunulacak. Artık modern sağlık hizmetleri bunları kapsıyor. Çünkü hastalık başladıktan sonra tedavisi çok pahalı, hastalık oluşmadan önlem almak çok daha ucuzdur.  Batman’ın gelişen bu mahallesinde bu sağlık hizmetlerinin verilmesi çok doğru bir tercih. Bu yatırımların gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. 

Konuşmaların ardından sağlık tesisin temeli atıldı. MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ŞİDDETE KARŞI KALICI TEDBİRLER ALINMALI

Görevi başında bulunan 5 hemşirenin hasta yakınları tarafından sözlü ve fiili saldırıya uğramasına sert tepki gösteren Sağlık-Sen Şube Başkanı Maruf Yalçın, sağlıkta şiddetin önlenmesi için kalıcı ve etkin önlemlerin alınmasını istedi.

“Sağlık Çalışanlarına Değer Verilmeli”

Sağlık çalışanlarına yönelik saldırıyı kınayan Batman SAĞ-ÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Sıtkı Güneş, sağlık çalışanlarına gerekli değerin verilmesi gerektiğini söyledi.

KALP AMELİYATINDA BİR İLK

Batman Bölge Hastanesinde 50 yaşındaki kalp hastası Sabriye Oğuz, göğüs kemikleri kesilmeden ameliyat edildi.

112 Acil Çağrı Merkezi Tamamlanma Aşamasında

Vali Hulusi ŞAHİN, projesi ve ihalesi İl Özel İdaresi tarafından yapılan ve ödeneği İçişleri Bakanlığınca temin edilen ve inşaat çalışmaları tamamlanma aşamasında olan 112 Acil Çağrı Merkezi hizmet binasında incelemelerde bulundu.

TESSEP’ ten Avrupa’ya Kınama

Holanda’da yürürlüğe giren peçe ve burka yasağının inanç, düşünce ve ifade özgürlüğüne vurulan bir pranga olduğunu belirten TESSEP Batman İl Temsilciliği, Avrupa’nın her türlü ahlaksızlık ve çirkefe hoşgörülü ancak Müslümanlara karşı despot kesildiğini belirtti.

Meal Sınavına Başvurular Sürüyor

Kur’an Nesli Platformunun “Kur’an Nesline Kur’an Pınarı” temasıyla düzenleyeceği umre ödüllü meal sınavına başvurular sürüyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.