Önceki Sonraki
Zekât Toplumsal Barışı Sağlıyor
Boğulmalara Karşı Uyarı
​Uygulamalı Hac Ve Umre Dersi
Öğrencilerin Hünerleri Sergilendi
Elinde Dinamit Patladı

SAĞLIK MERKEZİ TEMELLERİ ATILDI

Vali Hulusi Şahin’in katılımı ile İl Özel İdaresi bütçesinden İlimize yapılan 11 milyon liralık iki sağlık kompleksinin temel atma töreni gerçekleştirildi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-04-21 13:32:58 eklenmiş

 

İlimiz, Girbareşik Mahallesi’de yapılacak olan Toplum Sağlığı Merkezi ile Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve Tilmerç Mahallesinde yapılacak Sağlıklı Hayat Merkezi ile Aile Sağlığı Merkezi için düzenlenen temel atma törenine Valinin yanı sıra İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, İl Sağlık Müdürü Hakan Pamukçu, kamu kurum yöneticileri ile sağlık çalışanları katıldı.

TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZİ İLE TOPLUM RUH SAĞLIĞI MERKEZİ TEMEL ATMA TÖRENİ

Sağlık komplekslerinde verilecek hizmetlere ilişkin bilgi veren İl Sağlık Müdürü Pamukçu, Toplum Sağlığı Merkezi ile Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde birinci basamak koruyucu, iyileştirici ve rehabilite edici sağlık hizmetlerinin verileceğini, Tilmerç Mahallesinde inşa edilecek olan Sağlıklı Hayat Merkezi ve Aile Sağlığı Merkezinde bireyin sağlığına yönelik tehlikelerden bireyi ve toplumu korumak için hizmetlerin verileceğini ifade etti. 

Temel atma töreninde kısa bir konuşma yapan Vali,  sağlık alanında çok önemli iki sağlık kompleksinin temellerini atacaklarını ifade ederek, “Toplum Sağlığı Merkezi, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Birimi ile Tilmerç Mahallesinde Sağlıklı Hayat Merkezi ve Aile Sağlığı Merkezi’nin temellerini atarak inşaat işlemlerine başlayacağız. Bu iki kompleksin toplam maliyeti yaklaşık 11 milyon liradır. Toplam kapalı alanları da yaklaşık 11 bin metre kare civarındadır. Bu iki sağlık kurumunun açılmasıyla birlikte İlimizde birinci basamak sağlık hizmetlerinde çok ciddi bir rahatlama ortaya çıkacak ve bulundukları lokasyon itibarıyla vatandaşlarımıza çok önemli hizmetler sunacaklar. Yatırımlar İlimize hayırlı olsun” diye konuştu.SAĞLIKLI HAYAT MERKEZİ VE AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ TEMEL ATMA TÖRENİ

Daha sonra Tilmerç Mahallesi’nde Sağlıklı Hayat Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Birimine ait sağlık komplesinin temeli atıldı.
Törende bir konuşma yapan Vali, Sağlıklı Hayat Merkezlerinin yeni bir konsept olduğunu belirterek, “Daha çok önleyici sağlık hizmetlerine odaklanmış bir konsept. Burada obeziteyle mücadeleden, sigarayı bırakma birimine kadar çok geniş spektrumda hizmetler sunulacak. Artık modern sağlık hizmetleri bunları kapsıyor. Çünkü hastalık başladıktan sonra tedavisi çok pahalı, hastalık oluşmadan önlem almak çok daha ucuzdur.  Batman’ın gelişen bu mahallesinde bu sağlık hizmetlerinin verilmesi çok doğru bir tercih. Bu yatırımların gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. 

Konuşmaların ardından sağlık tesisin temeli atıldı. MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
YERALTI ŞEBEKESİNE BORU HATTI

Batman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri (BASKİ) Müdürlüğü, 1 Ocak – 15 Mayıs 2019 tarihleri arasındaki dönemi kapsayan 4,5 aylık hizmet ve faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı.

Zekât Toplumsal Barışı Sağlıyor

Zekâtın toplum barışını sağlayan önemli bir ibadet olduğunu belirten İTTİHADUL ULEMA Genel Başkan Yardımcısı Beşir Şimşek, günümüzde zekât ibadetinin her zamankinden daha çok ihya edilmesine ihtiyacın olduğunu söyledi.

Boğulmalara Karşı Uyarı

Batman Valiliği, serinlemek amacıyla sulama kanallarına girilmemesi konusunda vatandaşları uyardı.

VALİ HALKLA BULUŞTU

Vali Hulusi Şahin, Valilik tarafından düzenlenen Mayıs ayı “Halk Günü” toplantısında, vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.

ÜNİVERSİTEDE 2 BİN KİŞİLİK İFTAR

Batman Üniversitesi Rektörlüğü tarafından organize edilen iftar programı, tasavvuf müziği eşliğinde huzur ve kardeşlik kampüsünde düzenlendi.

​Uygulamalı Hac Ve Umre Dersi

Batman’da imam hatip lisesinde öğrencilere uygulamalı olarak hac ve umre dersleri veriliyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.