Önceki Sonraki
Zekât Toplumsal Barışı Sağlıyor
Boğulmalara Karşı Uyarı
​Uygulamalı Hac Ve Umre Dersi
Öğrencilerin Hünerleri Sergilendi
Elinde Dinamit Patladı

Vakıflar İslam Medeniyetidir

"Vakıflar Haftası" dolayısıyla açıklama yapan Peygamber Sevdalıları Vakfı, vakıfların, yüce İslam kültür ve medeniyetinden gelen sevgi, kardeşlik ve merhamet duygularının vücut bulduğu önemli kurum ve değerler olduğunu belirtti.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-05-13 08:46:29 eklenmiş

Peygamber Sevdalıları Vakfı Genel Merkezi, Türkiye’de her yıl mayıs ayının ikinci haftası (8-14 Mayıs) kutlanan "Vakıflar Haftası" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Yayımlanan mesajda, vakıfların, tarihte olduğu gibi, günümüzde de toplumun büyük yaralarına ve ihtiyaçlarına merhem olduğu, ayrıca toplumun sosyal dengesine ve huzuruna da büyük katkılarda bulundukları vurgulandı.

 

"Âdemoğlu öldüğü vakit ondan (her) ameli kesilir, yalnız üç şey müstesna: sadaka-i cariye, kendinden faydalanılan ilim ve kendisine dua edecek evlat." hadis-i şerifini atıfta bulunarak başlanılan açıklamada, vakıfların İslam kültüründeki önemine dikkat çekildi.

 

Vakıfların İslam medeniyetinde önemli bir yer tuttuğuna işaret edilen açıklamada, "Vakıflar, yüce İslam kültür ve medeniyetinden gelen sevgi, kardeşlik ve merhamet duygularının vücut bulduğu önemli kurum ve değerlerimizdir. Vakıflar, herhangi bir karşılık beklemeksizin başkalarına maddi-manevi yardım etmek gibi ulvi bir düşüncenin mahsulüdürler. Tarihte olduğu gibi, günümüzde de toplumun büyük yaralarına ve ihtiyaçlarına adeta merhem olan vakıflarımız, toplumun sosyal dengesine ve huzuruna da büyük katkılarda bulunmuş ve bulunmaktadırlar." denildi.

 

Açıklamanın, devamında şu ifadelere yer verildi: "Bugün her ne kadar hak ettikleri imkân ve şartlara sahip olmasalar da ortaya koydukları nice somut eserleri, topluma olan maddi-manevi katkılarıyla kendilerini daha çok hissettirmekte ve özletmektedirler. Bu hafta, İslami geleneğimizin birer nişanesi olan bu güzide kurumların haftasıdır. Bütün İslam milletinin ve kendilerini Hakk'a, halka adamış vakıflarımızın Vakıflar Haftasını tebrik eder, hayırlı nice hizmetlerinin devamını dileriz.”

 

MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
YERALTI ŞEBEKESİNE BORU HATTI

Batman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri (BASKİ) Müdürlüğü, 1 Ocak – 15 Mayıs 2019 tarihleri arasındaki dönemi kapsayan 4,5 aylık hizmet ve faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı.

Zekât Toplumsal Barışı Sağlıyor

Zekâtın toplum barışını sağlayan önemli bir ibadet olduğunu belirten İTTİHADUL ULEMA Genel Başkan Yardımcısı Beşir Şimşek, günümüzde zekât ibadetinin her zamankinden daha çok ihya edilmesine ihtiyacın olduğunu söyledi.

Boğulmalara Karşı Uyarı

Batman Valiliği, serinlemek amacıyla sulama kanallarına girilmemesi konusunda vatandaşları uyardı.

VALİ HALKLA BULUŞTU

Vali Hulusi Şahin, Valilik tarafından düzenlenen Mayıs ayı “Halk Günü” toplantısında, vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.

ÜNİVERSİTEDE 2 BİN KİŞİLİK İFTAR

Batman Üniversitesi Rektörlüğü tarafından organize edilen iftar programı, tasavvuf müziği eşliğinde huzur ve kardeşlik kampüsünde düzenlendi.

​Uygulamalı Hac Ve Umre Dersi

Batman’da imam hatip lisesinde öğrencilere uygulamalı olarak hac ve umre dersleri veriliyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.