Önceki Sonraki
Zekât Toplumsal Barışı Sağlıyor
Boğulmalara Karşı Uyarı
​Uygulamalı Hac Ve Umre Dersi
Öğrencilerin Hünerleri Sergilendi
Elinde Dinamit Patladı

MUHTAÇLARA UMUT OLDULAR

Umut Kervanı Vakfı Beşiri Temsilcisi Rıdvan Üzümcü yardım çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulunarak, hayırsever vatandaşlara seslendi
ETİKETLER :
Bu haber 2019-05-13 10:44:01 eklenmiş

Ramazan ayı içerisinde yardım faaliyetlerini hızlandırdıklarını söyleyen Umut Kervanı Vakfı Beşiri Temsilcisi Rıdvan Üzümcü hazırladıkları yardım paketlerini yardıma muhtaç ailelere ulaştırdıklarını söyledi.

 

2018 yılı içerisinde dernek olarak sayısız faaliyet yürüttüklerini belirten Umut Kervanı Vakfı Beşiri Temsilcisi Rıdvan Üzümcü, 2018 yılı içerisinde yardıma muhtaç 40 aileye ramazan kolisi yardımı yapıldığını hatırlattı.

 

YARDIMLARIMIZ ARALIKSIZ SÜRÜYOR

 

Ramazan ayı nedeniyle fakir ve muhtaç ailelere ulaştırılmak üzere hayırseverlerin desteği ile gıda paketleri hazırlandığını kaydeden Üzümcü, “Geçen sene Umut Kervanı Vakfı çatısı altında 40 koli ramazan yardım paketi dağıtımında bulunuldu. Gıda yardımıyla birlikte kurban bayramı sonrasında hayırsever vatandaşların bizleri aracı kıldığı 40 aileye de kurban eti dağıtımında bulunduk. Yemen’de yaşanan drama sessiz kalmayarak bizler de nispeten nakdi yardımda bulunduk. Ayrıca toplanan akika kurbanları da Yemen’deki kardeşlerimize ulaştırılmak üzere gönderdik.” Dedi.

 

“KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRÜYORUZ”

 

Vakıf olarak hayırsever vatandaşlar ile yardıma muhtaç olanlar arasında köprü vazifesi gördüklerini söyleyen Üzümcü açıklamalarını şöyle sürdürdü;  “Hayırseverler ile muhtaç insanlar arasında köprü vazifesi görüyoruz. Amacımız yardıma muhtaç insanlarımıza ihtiyaçları doğrultusunda yardımda bulunmaktır. Gerek gıda, gerek giyim ve gerekse de nakdi olsun zaman zaman bu tür yardım çalışmalarımızı sürdürmekteyiz… Ramazan ayına girmemiz hasebi ile hazırlamış olduğumuz 20 koli ramazan yardım paketini Beşiri merkez ve ilçelerinde dağıttık ve dağıtmaya devam ediyoruz. Bununla birlikte altı yetim çocuğun tüm giyim masaralarını biz karşılayacağız. Yardım faaliyetlerimiz bu çerçevede devam edecek.”

 

Hayırsever vatandaşlara seslenen Üzümcü; “Umut Kervanı Vakfı olarak hayırsever vatandaşlarımıza tavsiyemiz daha fazla ihtiyaç sahiplerine uzlaşmamız için destek ve infaklarını esirgememeleri, bizleri hayırlarında aracı kılmalarıdır.” Dedi.

 

Vatandaşlar yapılan yardımdan dolayı Umut Kervanı Vakfı yetkililerine teşekkür ederek hayır dualarında bulundular.  MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
YERALTI ŞEBEKESİNE BORU HATTI

Batman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri (BASKİ) Müdürlüğü, 1 Ocak – 15 Mayıs 2019 tarihleri arasındaki dönemi kapsayan 4,5 aylık hizmet ve faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı.

Zekât Toplumsal Barışı Sağlıyor

Zekâtın toplum barışını sağlayan önemli bir ibadet olduğunu belirten İTTİHADUL ULEMA Genel Başkan Yardımcısı Beşir Şimşek, günümüzde zekât ibadetinin her zamankinden daha çok ihya edilmesine ihtiyacın olduğunu söyledi.

Boğulmalara Karşı Uyarı

Batman Valiliği, serinlemek amacıyla sulama kanallarına girilmemesi konusunda vatandaşları uyardı.

VALİ HALKLA BULUŞTU

Vali Hulusi Şahin, Valilik tarafından düzenlenen Mayıs ayı “Halk Günü” toplantısında, vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.

ÜNİVERSİTEDE 2 BİN KİŞİLİK İFTAR

Batman Üniversitesi Rektörlüğü tarafından organize edilen iftar programı, tasavvuf müziği eşliğinde huzur ve kardeşlik kampüsünde düzenlendi.

​Uygulamalı Hac Ve Umre Dersi

Batman’da imam hatip lisesinde öğrencilere uygulamalı olarak hac ve umre dersleri veriliyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.