Önceki Sonraki
SUSA ŞEHİTLERİ YADEDİLDİ
Örmegöze’de Anma Ve Aş Dökme Etkinliği
Bayram Etkinliğine Yoğun İlgi
Beşirili Köylüler: YOL VE OKUL İSTİYORUZ!
​YETİMLERİN YÜZÜ GÜLDÜ

SAHTE PARA'YA DİKKAT

Batman'da sahte para verilerek mağdur edilen esnaf, diğer esnafları sahte paraya karşı uyardı.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-05-20 13:07:36 eklenmiş

Batman'da kendisine 50 TL'lik sahte para verilen esnaf, mağdur edildiğini belirterek diğer esnafların sahte para konusunda dikkatli olmalarını istedi.

 

Çarşı merkezinde esnaf olan Adnan Çetiz, geçtiğimiz gün bir kalpazanın müşteri gibi dükkâna girerek bir şeyler aldıktan sonra kendisine sahte para verdiğini söyledi. Yaşanan yoğunluktan dolayı paranın kimin kendisine verdiğini bilmediğini ifade eden Çetiz, esnafı kalpazanlara karşı uyardı.

 

Kalpazanların ramazan bayramına yaklaştığımız bu günleri fırsat bilerek piyasaya sahte para sürdüğünü vurgulayan Çetiz, "İki gün önce bayram dolayısıyla ara ara oluşan yoğunluktan istifade eden bir müşteri, sahte 50 TL'lik banknotu bana vermiş. Bunu daha sonra fark ettik. Sahte parayı kimin verdiğini bilmiyorum. Lakin yoğunluğun olduğu günlerde bu tür anları fırsat bilen kalpazanlara karşı esnafların daha duyarlı olmasını tavsiye ediyorum. Zaman zaman bu tür olaylar yaşanıyor, ama bayrama yakın zamanda çok daha fazla oluyor. Esnaf yoğunluk nedeniyle bazen paralara pek dikkat etmiyor. Bu da mağduriyete sebep oluyor." diye konuştu.

 

Esnafı bu tür olaylara karşı daha dikkatli olmaya çağıran Çetiz, yetkililerin de kalpazanlara fırsat tanımaması gerektiğini kaydetti.( ABDURRAHMAN ÖZMEN)

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Vatandaş Otobüslere Ücretsiz Bindi

Batman Belediyesi, Ramazan Bayramı dolayısıyla halkın akraba, dost ve yakınlarına yapacakları bayram ziyaretleri nedeniyle, ulaşımı ücretsiz kılarken, şehir içi otobüslerde bayram şekeri ve kolonya ikram etti.

UYUŞTURUCU OPERASYON

​Batman’ın da aralarında bulunduğu 18 ilde gerçekleştirilen operasyonda büyük miktarda uyuşturucu ele geçirildi.

Suriyeli kayıp gencin cesedi bulundu

Serinlemek için girdiği Batman Çayı'nda kaybolan ve bir daha kendisinden haber alınamayan Suriyeli gencin cesedi 4 gün sonra bulundu.

SUSA ŞEHİTLERİ YADEDİLDİ

PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Silvan ilçesine bağlı Susa köyünde gerçekleştirdiği cami katliamında şehit olanlar, mezarları başında anıldılar.

PEYGAMBER SEVDALILARINDAN TOPLU BAYRAMLAŞMA

Örmegöze’de Anma Ve Aş Dökme Etkinliği

Beşiri İlçemize bağlı Örmegöze Köyü'nde her yıl Mayıs ayının ikinci haftasında düzenlenen Şeyh Halid'i anma ve aş dökme etkinliği bu yıl ramazan ayı nedeni ile haziran ayında düzenlendi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.