Önceki Sonraki
ZARARLI SİNEK MÜCADELESİ BAŞLATILDI
“Belediyemize haksızlık yapıldı”
TAZİYE MESAJI
İLÇE GENÇLİK VE SPOR’DA YAZ HAREKETİ
İKİ AİLE ARASINDA KAVGA: 1 kişi öldü 2’si ağır 4 kişi yaralandı

Beşirili Köylüler: YOL VE OKUL İSTİYORUZ!

Beşiri ilçesine bağlı Değirmenüstü köyü sakinleri, bozuk köy yolu ile ihtiyaca cevap vermediğini belirttikleri okullarının yeniden yapılmasını istiyorlar.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-05-28 10:54:02 eklenmiş

Beşiri ilçesine bağlı Değirmenüstü (Ezzika jor) köyü sakinleri, grup köy yolu ile öğrencilerin ihtiyacını karşılamakta yetersiz kalan okullarının yeniden yapılmasını istediklerini belirterek yetkililere seslerini duyurmaya çalıştılar.

 

Köy yollarının bozuk olduğunu, bu yüzden araçlarının büyük zarar gördüğünü belirten köylüler, bu konuda büyük bir mağduriyet yaşadıklarını ifade ettiler.

 

Yaklaşık 50 yıllık olan ilk ve ortaokullarının da artık ihtiyaca cevap vermediğini söyleyen köylüler, zor şartlarda eğitimlerini sürdüren öğrenciler için eski okullarının yerine yenilerinin yapılmasını istediler.

 

"YOL YENİDEN ASFALTLANMALI"

 

Yol ve okul sorunuyla ilgili konuşan Muhtar Yusuf Ekinci, "Köyümüzün grup yolu var. Geçen sene Binatlı, Deveboynu arasındaki grubu yaptılar. Şu anda 4-5 kilometrelik bir yolumuz tamamen bozuk. Bundan dolayı çok mağduruz. Yolumuzun yapılmasını istiyoruz. Bu konuyla ilgili Beşiri Kaymakamımızın haberi var. Bu sorunu daha önce de toplantıda dile getirdim. Yolun bozuk olması nedeniyle arabalarımız döküldü. Deveboynu ile Değirmenüstü arasındaki yolun yeniden asfaltlanmasını istiyoruz." dedi.

 

Diğer bir sorunlarının ise yeni okul ihtiyacı olduğunu, taşımalı eğitimle birkaç köyün öğrencilerinin getirildiğini aktaran Ekinci, hem derslik sayısının az olduğunu hem de okulun yemekhanesinin bulunmadığını kaydetti.

 

"YENİ OKULLARA İHTİYACIMIZ VAR"

 

Ekinci, konuşmasına şöyle devam etti: "Köyde ilk ve ortaokulumuz var. Ortaokulumuz yetersizdir. Sadece 4 tane dersliği var, bunun en azından 8 derslik olması gerekir. Yemekhanesi, kütüphanesi yok. Bu yüzden öğrenciler yemeklerini dışarda yemek zorunda kalıyor. Öğretmen, müdür odaları yok. Okulumuz tamamen eksiktir. Okulumuz 50 yıllık taştan yapılmış bir okuldur. Okulumuza taşımayla öğrenci gelmektedir. 200 öğrencimiz var. İlkokulumuz da 3 dersliklidir, onun da 4 derslik olması gerekir. Yeni okullara ihtiyacımız var. Bu sorunu da toplantılarda dile getirdim. Mutlaka okul ihtiyacımız giderilmelidir."

 

"SORUNLARIMIZIN GİDERİLMESİNİ İSTİYORUZ"

 

Köylerindeki eksikliklerin giderilmesini isteyen köy sakinlerinden Abdullah Tunç, "Köyümüzün çok sayıda eksiği var. Okulumuzun ve yemekhanesinin yapılmasını istiyoruz. Köyümüzde ilk ve ortaokul öğrenciler mevcuttur. Köyün yolu da bozuktur. Yolların bozuk olması nedeniyle arabalarımız dökülmüş durumdadır. İsteğimiz sorunlarımızın giderilmesidir." diye konuştu.

 

"OKULUMUZ VE YOLUMUZ YENİDEN YAPILMALI"

 

Tek isteklerinin yollarının onarılıp okullarının yeniden yapılması olduğunu vurgulayan bir diğer köy sakinlerinden Mehmet Salih Sevim, "Yolumuzun yapılmasını istiyoruz, arabalarımızın hepsi bozuldu. Yolun bozuk olması nedeniyle doğru dürüst bir yere gidip gelemiyoruz. Okulumuzda yemekhane olmadığı için öğrenciler kendi masalarının üstünde yemeklerini yiyorlar. Öğretmenlerin oturacağı bir yer yok, mescitleri yok. İsteğimiz okulumuzun ve yolumuzun yeniden yapılmasıdır." ifadelerini kullandı. ŞEVKİ ASLAN  

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ŞİDDETE KARŞI KALICI TEDBİRLER ALINMALI

Görevi başında bulunan 5 hemşirenin hasta yakınları tarafından sözlü ve fiili saldırıya uğramasına sert tepki gösteren Sağlık-Sen Şube Başkanı Maruf Yalçın, sağlıkta şiddetin önlenmesi için kalıcı ve etkin önlemlerin alınmasını istedi.

“Sağlık Çalışanlarına Değer Verilmeli”

Sağlık çalışanlarına yönelik saldırıyı kınayan Batman SAĞ-ÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Sıtkı Güneş, sağlık çalışanlarına gerekli değerin verilmesi gerektiğini söyledi.

KALP AMELİYATINDA BİR İLK

Batman Bölge Hastanesinde 50 yaşındaki kalp hastası Sabriye Oğuz, göğüs kemikleri kesilmeden ameliyat edildi.

112 Acil Çağrı Merkezi Tamamlanma Aşamasında

Vali Hulusi ŞAHİN, projesi ve ihalesi İl Özel İdaresi tarafından yapılan ve ödeneği İçişleri Bakanlığınca temin edilen ve inşaat çalışmaları tamamlanma aşamasında olan 112 Acil Çağrı Merkezi hizmet binasında incelemelerde bulundu.

TESSEP’ ten Avrupa’ya Kınama

Holanda’da yürürlüğe giren peçe ve burka yasağının inanç, düşünce ve ifade özgürlüğüne vurulan bir pranga olduğunu belirten TESSEP Batman İl Temsilciliği, Avrupa’nın her türlü ahlaksızlık ve çirkefe hoşgörülü ancak Müslümanlara karşı despot kesildiğini belirtti.

Meal Sınavına Başvurular Sürüyor

Kur’an Nesli Platformunun “Kur’an Nesline Kur’an Pınarı” temasıyla düzenleyeceği umre ödüllü meal sınavına başvurular sürüyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.