Önceki Sonraki
TAZİYE MESAJI
İLÇE GENÇLİK VE SPOR’DA YAZ HAREKETİ
İKİ AİLE ARASINDA KAVGA: 1 kişi öldü 2’si ağır 4 kişi yaralandı
ÇOCUKLAR ATEŞLE OYNADI
Sözleşmelilerden TBMM’ye Mektup

BEŞİRİLİ ÇİFTÇİLERE EĞİTİM

Beşiri ilçe Tarım ve Orman müdürlüğü uzman personelleri tarafından Yontukyazı köyü ve İkiköprü beldesinde çiftçilere Antep fıstığı ve pamuk ile ilgili eğitim çalışması yapıldı.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-07-11 09:25:04 eklenmiş

Antepfıstığı Geliştirme Projesi kapsamında Yontukyazı köyündeki Antepfıstığı yetiştiriciliği yapan çiftçilere yönelik bilgilendirme ve uygulamalı eğitim toplantısı yapıldı.

İlçe müdürü Hasan Uras çalışmayla ilgili yaptığı açıklamada, Beşiri’de Antepfıstığının yoğun olarak bulunduğunu, üreticilere yönelik uzman arkadaşlar tarafından yetiştiricilik konusunda; verimi artırma, aşılama, bakım, gübreleme, hastalık ve zararlılara karşı mücadele konularında bilgi verildiğini ve çözüm bulunması noktasında destek sağlanacağını belirtti.

Eğitim sonunda da soru cevap şeklinde çiftçilere uygulamalı aşı konusunda bilgi verildi. İlçe müdürü ayrıca Halk Eğitim Merkezi bünyesinde Antepfıstığı Yetiştiriciliği kursunun da devam ettiğini belirtti.     Beşiri Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü personeli Ziraat mühendisi Servet YILDIRIM tarafından İkiköprü beldesinde pamuk üreticisi çiftçileri pamukta bulunan 'yeşil kurt'a karşı bilgilendirdi.                                                  

Ziraat mühendisi Servet YILDIRIM Beşiri’ye bağlı İkiköprü beldesinde pamuk yetiştiricilerine pamuk ile ilgili verim, hastalık, zararlılar ile mücadele konusunda teknik personeller tarafından bilgi verildiğini söyleyerek, üreticilerin pamukta özellikle ‘yeşil kurt' konusunda dikkatli olmalarını istedi. Yıldırım, ekonomik zarar eşiğine gelen yerlerde tavsiyeli bitki koruma ürünleri ile mücadele yapmaları gerektiği belirtti.  EKREM GÜLŞEN

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Vali Şahin; “Köylerin Sorunları Çözülsün”

Muhtarlardan sorunları dinleyen Vali, kurumlardan köylerin sorunlarının çözümünü istedi.

VALİ ŞAHİN OSB'Yİ ZİYARET ETTİ

Vali Hulusi ŞAHİN, Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) naylon poşet üretimi yapan Pınar Plastik fabrikasında incelemelerde bulundu.

Üniversite Mezununa 100 Bin TL’ye Kadar Hibe

Tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri alanlarında eğitim veren meslek yüksekokulu veya üniversite mezunu olup kırsalda üretim yapacak gençlere 100 bin TL'ye kadar hibe verileceğine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Umut Kervanı Hasta’ya Umut Oldu

Maddi imkânsızlıklar ve hastaneden randevu alamaması nedenleriyle tedavisi geciken 17 yaşındaki gencin dramının gündeme gelmesi üzerine harekete geçen Umut Kervanının girişimleri sonucu hastaneden randevu alındı.

TAZİYE MESAJI

TAZİYE MESAJI

Taşınan Köy Suya Kavuştu

Yapılan Ilısu Barajı nedeniyle taşınan köylerin su ihtiyacını karşılamak için Batman İl Özel İdaresi'nin sondajla kuyu açma çalışmaları sonuç verdi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.