Önceki Sonraki
TAZİYE MESAJI
İLÇE GENÇLİK VE SPOR’DA YAZ HAREKETİ
İKİ AİLE ARASINDA KAVGA: 1 kişi öldü 2’si ağır 4 kişi yaralandı
ÇOCUKLAR ATEŞLE OYNADI
Sözleşmelilerden TBMM’ye Mektup

İl Özel İdaresine 12 Yeni Araç

İl Özel İdaresi tarafından alınan 4 adet iş makinası ve 8 adet hizmet aracı düzenlenen törenle kurumlara teslim edildi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-07-11 09:37:33 eklenmiş

İl Özel İdaresinde düzenlenen törene; Vali Hulusi ŞAHİN, Kozluk Kaymakamı Osman BİLİCİ, Gercüş Kaymakamı Mevlüt ŞEKERCİ ve Beşiri Kaymakam Vekili ve Hasankeyf Kaymakamı Haluk KOÇ, İl Genel Meclisi Başkanı Abdulvahap AKBAŞ, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir ÖZER, kamu kurum müdürleri, ilçe ve belde belediye başkanları ile il genel meclisi üyeleri katıldı. 


Törende; Vali Hulusi ŞAHİN, İl Genel Meclisi Başkanı Abdulvahap AKBAŞ ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir ÖZER birer konuşma yaptılar. 
Törende bir konuşma yapan Vali, İl Özel İdaresi tarafından İlimize yapmış olduğu hizmetlere değinerek, “İl Özel İdaresi sadece belediye sınırları dışındaki yerel hizmetler olarak tanımlamak doğru değil. Bakanlıklarımızın çoğu hizmetleri İl Özel İdaresi kanalı ile yürütülüyor. İlimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlara gücümüz oranında destek sağlıyoruz.  Bu da genel idare hizmetlerinin İlimizde daha iyi yürütülmesinin yolunu açıyor. İl Özel İdaresi hizmetlerinden sadece köy yolları, altyapı, içme suyu gibi hizmetlerini saymak küçük bir parçasını saymak demektir.  Örneğin Hasankeyf’teki turizm faaliyetleri, Balpınar beldesindeki seraları, Sason’daki çilek yetiştiriciliğini, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün İlimizdeki tüm faaliyetlerinin yanı sıra kültür ve sporu da İl Özel İdaresi destekliyor” diye konuştu.

“PORTATİF HAVUZ ALIMI YAPACAĞIZ” 

İl Özel İdaresinin destekleri ile İlimizde gençlerimizin ve çocuklarımızın serinleme ihtiyacını gidermek için portatif havuz alımı yapacaklarını ifade eden Valimiz, “Bu yazı çocuklarımızın güvenli ortamlarda serinleyebilecekleri ve yüzme öğrenebilecekleri imkanları sunacağız. Bunun yanında orta vadeli de çalışma yapacağız, ekonomik ömrünü tamamlamış açık havuzu yeniden inşa ederek halkımızın hizmetine sunacağız. Tüm bu hizmetleri; İl Genel Meclisi ile birlikte uyum içerisinde çalışarak gerçekleştiriyoruz. Batmanımıza hizmet noktasında hiçbir konu bu bizim işimiz değil deme lüksünde olmadan çalışıyoruz. Biz kamu hizmetlerini bir vücudun organları gibi görüyoruz. Bir uyum içinde olması gerektiğini düşünüyoruz” dedi. 

Konuşmaların ardından, Sason, Kozluk ve Beşiri ilçelerine tahsis edilen iş makinaları ilçe kaymakamlarına, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, AFAD İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsis edilen hizmet araçlarının anahtarları Valimiz tarafından kurum yöneticilerine teslim edildi.  MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Vali Şahin; “Köylerin Sorunları Çözülsün”

Muhtarlardan sorunları dinleyen Vali, kurumlardan köylerin sorunlarının çözümünü istedi.

VALİ ŞAHİN OSB'Yİ ZİYARET ETTİ

Vali Hulusi ŞAHİN, Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) naylon poşet üretimi yapan Pınar Plastik fabrikasında incelemelerde bulundu.

Üniversite Mezununa 100 Bin TL’ye Kadar Hibe

Tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri alanlarında eğitim veren meslek yüksekokulu veya üniversite mezunu olup kırsalda üretim yapacak gençlere 100 bin TL'ye kadar hibe verileceğine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Umut Kervanı Hasta’ya Umut Oldu

Maddi imkânsızlıklar ve hastaneden randevu alamaması nedenleriyle tedavisi geciken 17 yaşındaki gencin dramının gündeme gelmesi üzerine harekete geçen Umut Kervanının girişimleri sonucu hastaneden randevu alındı.

TAZİYE MESAJI

TAZİYE MESAJI

Taşınan Köy Suya Kavuştu

Yapılan Ilısu Barajı nedeniyle taşınan köylerin su ihtiyacını karşılamak için Batman İl Özel İdaresi'nin sondajla kuyu açma çalışmaları sonuç verdi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.