Önceki Sonraki
ZARARLI SİNEK MÜCADELESİ BAŞLATILDI
“Belediyemize haksızlık yapıldı”
TAZİYE MESAJI
İLÇE GENÇLİK VE SPOR’DA YAZ HAREKETİ
İKİ AİLE ARASINDA KAVGA: 1 kişi öldü 2’si ağır 4 kişi yaralandı

BOĞULMALARA ENGEL OLUN!

Batman’da 7 yaşındaki çocuğun düşerek hayatını kaybettiği sulama kanalının bir an önce tel örgülerle kapatılmasını isteyen mahalle sakinleri, yetkililere seslenerek boğulma vakalarının önüne geçilmesini istedi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-07-15 12:40:12 eklenmiş

 

 

Batman’da sulama kanalları adeta tehlike saçıyor. Her yıl birkaç çocuğun ölümüne neden olan sulama kanallarında gerekli tedbirlerin alınmaması ise tepkilere neden oluyor. Geçtiğimiz günlerde Batman'ın merkez Çamlıtepe Mahallesi'nde 7 yaşındaki Mazlum Yaşar’ın düşerek hayatını kaybetmesi üzerine gündeme gelen Devlet Su İşleri’ne (DSİ) ait sulama kanalı adeta ölüme davetiye çıkarıyor.

Mahallenin içinden geçen kilometrelerce uzunluktaki sulama kanalı, etrafında tel örgüler olmadığı için, serinlemek için kanala giren küçük çocukların tehlikeli yüzme alanına dönüşüyor.

Kanal etrafında yeteri kadar tedbir alınmadığı için geçtiğimiz günlerde 7 yaşındaki Mazlum Yaşar’ın kanala düşerek hayatını kaybettiğini belirten mahalle sakinleri, bir an önce sulama kanalının etrafının tel örgülerle kapatılmasını istedi.

Başka çocuklar boğulmadan gereken önlemin alınması gerektiğini ifade eden mahalleliler yetkililere seslendi.

“YETKİLİLERDEN DUYARLI OLMALARINI İSTİYORUZ”

Çocukların sık sık kanal suyuna girdiğini belirten mahalle sakinlerinden Mehmet Şakir Yağcı, “Yetkililerden duyarlı olmalarını istiyoruz. Buraya en azından bir bariyer kursunlar. Geçen gün bir kardeşimiz burada boğuldu. Tedbir almalarını istiyoruz.” dedi.

“KANALIN ETRAFI KAPATILSIN”

Boğulma vakalarının önüne geçmek için kanalın etrafının tellerle örülmesini istediklerini söyleyen Dilgeş Demir, “Su kanalına giren çocuklar boğuluyor. Çok kişi boğuldu. Buraya tel örgü çekilmesini istiyoruz. Herhangi bir tedbir alınmadığı için küçük çocuklar kayıp suya düşüyor. Mahalleli olarak kanalın etrafına tel örgülerle çevrilmesini istiyoruz. Boğulma olayları olmasın.” diye konuştu.

“BAŞKA BOĞULMA VAKASI YAŞANMASIN”

Kanal etrafının ya kapatılıp ya da yaz ayları boyunca bir bekçinin tutulması gerektiğini vurgulayan Şakir Tekin, “Geçtiğimiz günlerde bir çocuk, ayağı kayıp suya düşerek boğuldu. Buranın etrafının kapatılmasını ya da bu yaz ayında bir bekçinin tutulmasını istiyoruz. Kanal şehrin ortasından geçiyor. Çocuklar sürekli bu kanalın etrafında gidip gelmektedirler. Öğleden sonra ise çocuklar kanala giriyorlar. Kanalın etrafı kapatılmalıdır ki, başka boğulma olayları yaşanmasın.” ifadelerini kullandı.

“YA BEKÇİ TUTSUNLAR YA DA KANAL ETRAFINI KAPATSINLAR”

Boğulma olaylarının yaşanmaması için yetkililerin gereken önlemi alması gerektiğini belirten Ahmet Yılmaz ise şunları söyledi: “Çocuklar sürekli kanala giriyorlar. Ya buraya bir bekçi tayin etsinler ya da kanalın etrafını tel örgüyle kapatsınlar. Senede 3-4 çocuk kanalda boğuluyor. Geçtiğimiz yıllarda da iki çocuk kanala düştü, ama onları Allah korudu. Yazık oluyor bu çocuklara. Küçük çocuklar tehlikenin farkında olmadan kanala giriyorlar. Aklımız sürekli çocuklardadır. Kanal etrafında önlem alınmalıdır.” MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ŞİDDETE KARŞI KALICI TEDBİRLER ALINMALI

Görevi başında bulunan 5 hemşirenin hasta yakınları tarafından sözlü ve fiili saldırıya uğramasına sert tepki gösteren Sağlık-Sen Şube Başkanı Maruf Yalçın, sağlıkta şiddetin önlenmesi için kalıcı ve etkin önlemlerin alınmasını istedi.

“Sağlık Çalışanlarına Değer Verilmeli”

Sağlık çalışanlarına yönelik saldırıyı kınayan Batman SAĞ-ÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Sıtkı Güneş, sağlık çalışanlarına gerekli değerin verilmesi gerektiğini söyledi.

KALP AMELİYATINDA BİR İLK

Batman Bölge Hastanesinde 50 yaşındaki kalp hastası Sabriye Oğuz, göğüs kemikleri kesilmeden ameliyat edildi.

112 Acil Çağrı Merkezi Tamamlanma Aşamasında

Vali Hulusi ŞAHİN, projesi ve ihalesi İl Özel İdaresi tarafından yapılan ve ödeneği İçişleri Bakanlığınca temin edilen ve inşaat çalışmaları tamamlanma aşamasında olan 112 Acil Çağrı Merkezi hizmet binasında incelemelerde bulundu.

TESSEP’ ten Avrupa’ya Kınama

Holanda’da yürürlüğe giren peçe ve burka yasağının inanç, düşünce ve ifade özgürlüğüne vurulan bir pranga olduğunu belirten TESSEP Batman İl Temsilciliği, Avrupa’nın her türlü ahlaksızlık ve çirkefe hoşgörülü ancak Müslümanlara karşı despot kesildiğini belirtti.

Meal Sınavına Başvurular Sürüyor

Kur’an Nesli Platformunun “Kur’an Nesline Kur’an Pınarı” temasıyla düzenleyeceği umre ödüllü meal sınavına başvurular sürüyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.