Önceki Sonraki
Aksoy Gazeteciler Gününü Kutladı
Ortaç Gazeteciler Gününü Kutladı
BAMMED’ten Gazeteciler Günü Mesajı
Cezaevi’nin Tabelası Asıldı
UMUT KERVANI FAALİYET RAPORUNU AÇIKLADI

BOĞULMALARA ENGEL OLUN!

Batman’da 7 yaşındaki çocuğun düşerek hayatını kaybettiği sulama kanalının bir an önce tel örgülerle kapatılmasını isteyen mahalle sakinleri, yetkililere seslenerek boğulma vakalarının önüne geçilmesini istedi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-07-15 12:40:12 eklenmiş

 

 

Batman’da sulama kanalları adeta tehlike saçıyor. Her yıl birkaç çocuğun ölümüne neden olan sulama kanallarında gerekli tedbirlerin alınmaması ise tepkilere neden oluyor. Geçtiğimiz günlerde Batman'ın merkez Çamlıtepe Mahallesi'nde 7 yaşındaki Mazlum Yaşar’ın düşerek hayatını kaybetmesi üzerine gündeme gelen Devlet Su İşleri’ne (DSİ) ait sulama kanalı adeta ölüme davetiye çıkarıyor.

Mahallenin içinden geçen kilometrelerce uzunluktaki sulama kanalı, etrafında tel örgüler olmadığı için, serinlemek için kanala giren küçük çocukların tehlikeli yüzme alanına dönüşüyor.

Kanal etrafında yeteri kadar tedbir alınmadığı için geçtiğimiz günlerde 7 yaşındaki Mazlum Yaşar’ın kanala düşerek hayatını kaybettiğini belirten mahalle sakinleri, bir an önce sulama kanalının etrafının tel örgülerle kapatılmasını istedi.

Başka çocuklar boğulmadan gereken önlemin alınması gerektiğini ifade eden mahalleliler yetkililere seslendi.

“YETKİLİLERDEN DUYARLI OLMALARINI İSTİYORUZ”

Çocukların sık sık kanal suyuna girdiğini belirten mahalle sakinlerinden Mehmet Şakir Yağcı, “Yetkililerden duyarlı olmalarını istiyoruz. Buraya en azından bir bariyer kursunlar. Geçen gün bir kardeşimiz burada boğuldu. Tedbir almalarını istiyoruz.” dedi.

“KANALIN ETRAFI KAPATILSIN”

Boğulma vakalarının önüne geçmek için kanalın etrafının tellerle örülmesini istediklerini söyleyen Dilgeş Demir, “Su kanalına giren çocuklar boğuluyor. Çok kişi boğuldu. Buraya tel örgü çekilmesini istiyoruz. Herhangi bir tedbir alınmadığı için küçük çocuklar kayıp suya düşüyor. Mahalleli olarak kanalın etrafına tel örgülerle çevrilmesini istiyoruz. Boğulma olayları olmasın.” diye konuştu.

“BAŞKA BOĞULMA VAKASI YAŞANMASIN”

Kanal etrafının ya kapatılıp ya da yaz ayları boyunca bir bekçinin tutulması gerektiğini vurgulayan Şakir Tekin, “Geçtiğimiz günlerde bir çocuk, ayağı kayıp suya düşerek boğuldu. Buranın etrafının kapatılmasını ya da bu yaz ayında bir bekçinin tutulmasını istiyoruz. Kanal şehrin ortasından geçiyor. Çocuklar sürekli bu kanalın etrafında gidip gelmektedirler. Öğleden sonra ise çocuklar kanala giriyorlar. Kanalın etrafı kapatılmalıdır ki, başka boğulma olayları yaşanmasın.” ifadelerini kullandı.

“YA BEKÇİ TUTSUNLAR YA DA KANAL ETRAFINI KAPATSINLAR”

Boğulma olaylarının yaşanmaması için yetkililerin gereken önlemi alması gerektiğini belirten Ahmet Yılmaz ise şunları söyledi: “Çocuklar sürekli kanala giriyorlar. Ya buraya bir bekçi tayin etsinler ya da kanalın etrafını tel örgüyle kapatsınlar. Senede 3-4 çocuk kanalda boğuluyor. Geçtiğimiz yıllarda da iki çocuk kanala düştü, ama onları Allah korudu. Yazık oluyor bu çocuklara. Küçük çocuklar tehlikenin farkında olmadan kanala giriyorlar. Aklımız sürekli çocuklardadır. Kanal etrafında önlem alınmalıdır.” MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Aksoy Gazeteciler Gününü Kutladı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınlayan Eğitim-Bir-Sen ilçe Şube Başkanı İshak Aksoy, “Özgür Basın Demokrasinin Kalesidir.” Dedi.

Ortaç Gazeteciler Gününü Kutladı

HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı Veysi Ortaç “10 Ocak Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınladı.

“Kaydınızı Yaptırmayı Unutmayın”

Peygamber Sevdalıları Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Feyzi Aydın, Siyer Yarışmasına katılabilmek için kitap temininin yeterli olmadığını, en kısa zamanda siyersinavi.com adresinden kaydın yaptırılması gerektiğini söyledi.

15 BİN KİŞİ’YE SAĞLIK HİZMETİ

Batman Belediyesi, ilimizde ikamet eden engelli, yaşlı ve yardıma muhtaç hastalar ile sağlık hizmetlerine erişim konusunda sorun yaşayan 15 bin 510 kişiye ücretsiz sağlık hizmeti verdi.

16 BİN KANSER TARAMASI YAPILDI

Batman İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından 2019 yılı içinde 16 Bin kadına Rahim Ağzı Kanseri Taraması yapıldı. 450 kadında rahim ağzı kanserine sebep olan HPV virüsü erken evrede tespit edilerek tedavileri ücretsiz yapıldı.

BAMMED’ten Gazeteciler Günü Mesajı

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebeti ile mesaj yayınlayan Batman Medya Mensupları Cemiyeti (BAMMED) Başkanı Mehmet Salih Özcan, “Gazeteci arkadaşlarımı toplumun yararını gözetmede hassas olmaya çağırıyorum.” Dedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.