Önceki Sonraki
ZARARLI SİNEK MÜCADELESİ BAŞLATILDI
“Belediyemize haksızlık yapıldı”
TAZİYE MESAJI
İLÇE GENÇLİK VE SPOR’DA YAZ HAREKETİ
İKİ AİLE ARASINDA KAVGA: 1 kişi öldü 2’si ağır 4 kişi yaralandı

DİŞ HASTANESİNDE SIRA ÇİLESİ

Batman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi sıra alma işlemlerinde yaşanan yoğunluk vatandaşların tepkisine neden oluyor.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-08-05 10:06:31 eklenmiş

 

Sağlık Bakanlığına bağlı Batman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde sıra alma işlemlerinde yaşanan kuyruk vatandaşlara zor anlar yaşatıyor. Zaman zaman otomasyon sisteminin ağırlaşması sonucu hem vatandaşların zaman kaybına hem de gişeler önünde yığılmalara neden oluyor.

Yaşanan sıra kuyruğunun Batman'a yakışmadığını dile getiren vatandaşlardan Necat Altuner, MHRS ile sıra alma işlemi en az 2-3 ay sonrasına verildiğinden herkesin kendi imkânlarıyla sıraya girdiklerini, bu yüzden izdihamların yaşandığını aktardı.

"SIRA ALABİLMEK İÇİN YAKLAŞIK 500 İNSAN HASTANEDE BİRİKİYOR"

Altuner, "Sabah saat 04.00-04.30'da millet sıraya giriyor. Ben dün gittim zar zor sıra aldım. Bugün oğlum ile kızım gitti ancak sıra alamadılar. Kim hangi şartlarda gelebiliyorsa saat 04.00'ten itibaren sıra oluşmaya başlıyor. Sıra alabilmek için yaklaşık 500 insan hastanede birikiyor. Tedavi olmak için sıraya girenlerin arasında ihtiyar, genç, bayan, hasta ve engelli insanlar var. Hastalar MHRS ile sıra alamadığı için gidip mecbur sıraya giriyorlar. MHRS ile sıra 2-3 ay sonra sıra veriliyor. Çürük bir diş hastası 3 aya kadar nasıl dayanacak. Öyle bir mantık olamaz. Bazıları saatlerce orada beklediği halde kendilerine sıra gelmiyor." dedi.

Saatlerce kuyrukta bekleyen vatandaşların yarısına bile sıra yetişmediğini söyleyen Altuner, "Saat 04.00'te kimse sıra kesemiyor. Saatler sonra çalışanlar işbaşı yaptığında sıraya girenlerin yarısına sıra gelmeden fiş verme işlemi bitiyor. Kaç kişiye fiş verileceği bilinse en azından ona göre millet sıraya girecek. Fiş yetmeyecekse yüzlerce kişi saatlerce orada beklemek zorunda değildir. Yaklaşık 600 kişi sırada var ise bunlardan 200'üne fiş veriliyor geri kalanını eve gönderiyor. 65 yaşlarında dişi ağrıyan bir bayan tedavi edilmeden nasıl gönderiliyor. Sıra kesilen yerde 15-20 sandalye var, geri kalan vatandaşlar saatlerce ayakta bekliyor ya da yerlerde oturuyor." ifadelerini kullandı.  

"DİŞ AĞRISI ÇEKEN BİR HASTA MHRS VEYA SAATLERCE KUYRUKTA BEKLEDİĞİ HALDE SIRA ALAMIYOR"

Saatlerce bekleyip sıra alamayan vatandaşların büyük mağduriyetler yaşadığını belirten Yahya Çelik, "Ben sabah saat 04.30'da hastanede sıradaydım. Saat 07.30'da fişler verilmeye başlandı. Görev yapan her doktora muayene edebileceği kadar hastaya fiş verildi. Geri kalan hastalara sıra yetişmediği için tartışmalar başladı. Güvenlik araya girerek sıra alamayan vatandaşları dışarı çıkardı. Bu rezalet her gün yaşanıyor. Yetkililerin buna kalıcı bir çözüm bulmaları gerekir. Diş ağrısı çeken bir hasta MHRS ile sıra alamıyor, saatlerce kuyrukta beklediği halde sıra alamıyor. Buna bir çözüm bulunması şarttır. Sonra hastanelerde tartışma ve kavgalar çıkınca sağlık çalışanı darp edildi deniliyor. Sağlık çalışanları güven içinde çalışabilmeleri için bu sorunlara çözüm bulunmalıdır." şeklinde konuştu. MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ŞİDDETE KARŞI KALICI TEDBİRLER ALINMALI

Görevi başında bulunan 5 hemşirenin hasta yakınları tarafından sözlü ve fiili saldırıya uğramasına sert tepki gösteren Sağlık-Sen Şube Başkanı Maruf Yalçın, sağlıkta şiddetin önlenmesi için kalıcı ve etkin önlemlerin alınmasını istedi.

“Sağlık Çalışanlarına Değer Verilmeli”

Sağlık çalışanlarına yönelik saldırıyı kınayan Batman SAĞ-ÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Sıtkı Güneş, sağlık çalışanlarına gerekli değerin verilmesi gerektiğini söyledi.

KALP AMELİYATINDA BİR İLK

Batman Bölge Hastanesinde 50 yaşındaki kalp hastası Sabriye Oğuz, göğüs kemikleri kesilmeden ameliyat edildi.

112 Acil Çağrı Merkezi Tamamlanma Aşamasında

Vali Hulusi ŞAHİN, projesi ve ihalesi İl Özel İdaresi tarafından yapılan ve ödeneği İçişleri Bakanlığınca temin edilen ve inşaat çalışmaları tamamlanma aşamasında olan 112 Acil Çağrı Merkezi hizmet binasında incelemelerde bulundu.

TESSEP’ ten Avrupa’ya Kınama

Holanda’da yürürlüğe giren peçe ve burka yasağının inanç, düşünce ve ifade özgürlüğüne vurulan bir pranga olduğunu belirten TESSEP Batman İl Temsilciliği, Avrupa’nın her türlü ahlaksızlık ve çirkefe hoşgörülü ancak Müslümanlara karşı despot kesildiğini belirtti.

Meal Sınavına Başvurular Sürüyor

Kur’an Nesli Platformunun “Kur’an Nesline Kur’an Pınarı” temasıyla düzenleyeceği umre ödüllü meal sınavına başvurular sürüyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.