Önceki Sonraki
ZARARLI SİNEK MÜCADELESİ BAŞLATILDI
“Belediyemize haksızlık yapıldı”
TAZİYE MESAJI
İLÇE GENÇLİK VE SPOR’DA YAZ HAREKETİ
İKİ AİLE ARASINDA KAVGA: 1 kişi öldü 2’si ağır 4 kişi yaralandı

TESSEP’ ten Avrupa’ya Kınama

Holanda’da yürürlüğe giren peçe ve burka yasağının inanç, düşünce ve ifade özgürlüğüne vurulan bir pranga olduğunu belirten TESSEP Batman İl Temsilciliği, Avrupa’nın her türlü ahlaksızlık ve çirkefe hoşgörülü ancak Müslümanlara karşı despot kesildiğini belirtti.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-08-05 10:13:20 eklenmiş

 

 

Hollanda'da peçe ve burka yasağı yürürlüğe girdi. Yasağa uymayanlara 150 euro para cezası verilecek. Söz konusu despotça yasağa büyük tepki gösteren TESSEP, burka ve peçe yasağının yürürlüğe girmesinin; inanç, düşünce ve ifade hürriyetine reva görülmüş yeni bir pranga olduğunu vurguladı. TESSEP, açıklamasının devamında her türlü çirkef ve ifsada karşı son derece hoşgörülü, özgürlükçü, kucaklayıcı bir tavır sergileyen Avrupa’nın söz konusu İslam ve Müslümanlar olunca, yasaklayıcı despot ve inançlara karşı mütecaviz tavrıyla ikiyüzlülüğünü yine yeniden ortaya koyduğunu belirtti. Bu yasağı nefretle kınadıklarını belirten TESSEP, Müslüman Kadının tesettür kalesine taciz ateşi niteliğindeki bu yasakların derhal kaldırılması gerektiğini söyledi.

AVRUPA’NIN MÜSLÜMAN KADININ TESETTÜRÜNE YÖNELİK TAVRI KAYGI VERİCİ
Avrupa ülkelerinin Müslüman kadının tesettürüne yönelik mütecaviz ve küstah tavrının kaygı verici olduğuna dikkat çeken TESSEP, “Hollanda'da geçtiğimiz yıl onaylanan ve 1 Ağustos itibariyle yürürlüğe giren, burka ve peçe yasağının yürürlüğe girmesi; inanç, düşünce ve ifade hürriyetine reva görülmüş yeni bir prangadır. Her türlü çirkef ve ifsada karşı son derece hoşgörülü, özgürlükçü, kucaklayıcı bir tavır sergileyen Avrupa, söz konusu İslam ve Müslümanlar olunca, yasaklayıcı despot ve inançlara karşı mütecaviz tavrıyla ikiyüzlülüğünü yine yeniden ortaya koymuştur. Avrupa Ülkeleri İslam’ın biricik incisi olan Müslüman kadına ve onun baş tacı olan tesettüre çirkin elini cüretkârca uzatma hususunda adeta sıraya girmiş durumdadır. Bu oldukça kaygı vericidir.” Dedi.

     YASAKLAR ENGELLENMEZSE AVRUPA’DA MÜSLÜMANLARA YÖNELİK HAK İHLALLERİ YAYILACAK

Tesettürün ümmetin kırmızıçizgisi olduğunu vurgulayan TESSEP, “ Bu gün Avrupa, Müslüman Kadının ve asla pazarlık konusu edilmeyecek olan tesettürünün Ümmetin kırmızıçizgisi olduğunu gayet iyi biliyor. Ancak getirilen her yasakla beraber karşılaştıkları cılız tepkiler sayesinde, yeni yasaklar koyma noktasında cesaret buluyor. Bu ve benzeri yasaklar, aynı zamanda bir nabız yoklama şeklidir.  Şayet bu yasaklar engellenmezse ve tepkiler yine cılız kalırsa, var olan kısıtlama ve hak ihlallerinin Avrupa ' da dalga dalga yayılacağına inanıyoruz. Bunun İslamafobi rüzgârını da arkasına alıp bir tusunamiye dönüşmesi de olasılıklar arasında değerlendirilmelidir mutlaka.” İfadelerine yer verdi.

MÜSLÜMAN KADIN SUÇLU KONUMUNA DÜŞÜRÜLÜYOR

Bu yasakla Müslüman kadının Avrupa’da suçlu konumuna düşürüldüğüne işaret eden TESSEP, “ Ayrıca bu yasakla beraber; burkalı, peçeli Müslüman kadınlar ,Hollanda sokaklarında,  hastanelerde,  okullarda, toplu taşıma araçlarında kısacası her nerede görülürse görülsünler, potansiyel suçlu gibi görüleceklerdir.  Aslında bir şekilde hedef tahtasına da oturtulmuş olacaklar. Sözlü ve fiili saldırıların olması da kaçınılmaz olacaktır. Bu ceza 150 Euro' luk bir cezadan öte en temel ihtiyaçlardan olan insan hürriyetine kesilen asla kabul edilemeyecek acı bir faturadır. Sürekli kadın haklarının altını çizen gündemden düşürmeyen batı, bu yasak ve olası getirileri sayesinde bir kadının psikolojisini,  ailesinin yaşayabileceği travmayı elbette hesap ediyordur. Ama söz konusu İslam'ın kadını olunca çifte standart oyununu tekrar oynamaktan utanmıyor.” Dedi.

MÜSLÜMAN KADIN SAHİPSİZ DEĞİLDİR

 Müslümanları bu tür yasaklar konusunda duyarlı olmaya çağıran TESSEP,”Aslında gerek Avrupa ve gerekse tüm dünya üzerinde Müslüman kadınlara ve örtülerine reva görülen hakaret ve yasaklar, tarihin tekerrür ettiği gerçeğini tekrar hatırlatıyor bizlere. Asrısaadette; Beni Kaynuka'dan bir İslam düşmanının kuyumcu dükkânına alışveriş için gelen Müslüman kadının örtüsüne yaptıklarını ve olaya Allah Resul’ünün (s.a.v) tepkisini yeniden ve içimiz acıyarak tekrar hatırlıyoruz. Allah Resul’ünün tavizsiz ve izzetli duruşunun bizlere de emsal olması gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Bu nedenle duyarsız kalamayız, tepkisiz kalamayız. Bu yasağı nefretle kınıyoruz. Müslüman kadın sahipsiz değildir, Müslüman Kadının tesettür kalesine taciz ateşi niteliğindeki bu yasaklar derhal kaldırılmalıdır.” Açıklamasında bulunarak söz konusu yasağı şiddetle kınadı. ABDURRAHMAN ÖZMEN

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ŞİDDETE KARŞI KALICI TEDBİRLER ALINMALI

Görevi başında bulunan 5 hemşirenin hasta yakınları tarafından sözlü ve fiili saldırıya uğramasına sert tepki gösteren Sağlık-Sen Şube Başkanı Maruf Yalçın, sağlıkta şiddetin önlenmesi için kalıcı ve etkin önlemlerin alınmasını istedi.

“Sağlık Çalışanlarına Değer Verilmeli”

Sağlık çalışanlarına yönelik saldırıyı kınayan Batman SAĞ-ÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Sıtkı Güneş, sağlık çalışanlarına gerekli değerin verilmesi gerektiğini söyledi.

KALP AMELİYATINDA BİR İLK

Batman Bölge Hastanesinde 50 yaşındaki kalp hastası Sabriye Oğuz, göğüs kemikleri kesilmeden ameliyat edildi.

112 Acil Çağrı Merkezi Tamamlanma Aşamasında

Vali Hulusi ŞAHİN, projesi ve ihalesi İl Özel İdaresi tarafından yapılan ve ödeneği İçişleri Bakanlığınca temin edilen ve inşaat çalışmaları tamamlanma aşamasında olan 112 Acil Çağrı Merkezi hizmet binasında incelemelerde bulundu.

TESSEP’ ten Avrupa’ya Kınama

Holanda’da yürürlüğe giren peçe ve burka yasağının inanç, düşünce ve ifade özgürlüğüne vurulan bir pranga olduğunu belirten TESSEP Batman İl Temsilciliği, Avrupa’nın her türlü ahlaksızlık ve çirkefe hoşgörülü ancak Müslümanlara karşı despot kesildiğini belirtti.

Meal Sınavına Başvurular Sürüyor

Kur’an Nesli Platformunun “Kur’an Nesline Kur’an Pınarı” temasıyla düzenleyeceği umre ödüllü meal sınavına başvurular sürüyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.