Önceki Sonraki
ZARARLI SİNEK MÜCADELESİ BAŞLATILDI
“Belediyemize haksızlık yapıldı”
TAZİYE MESAJI
İLÇE GENÇLİK VE SPOR’DA YAZ HAREKETİ
İKİ AİLE ARASINDA KAVGA: 1 kişi öldü 2’si ağır 4 kişi yaralandı

KALP AMELİYATINDA BİR İLK

Batman Bölge Hastanesinde 50 yaşındaki kalp hastası Sabriye Oğuz, göğüs kemikleri kesilmeden ameliyat edildi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-08-05 10:14:37 eklenmiş

 

Açık kalp ameliyatına giren hastaların en çok rahatsız oldukları konulardan biri göğüs kemiklerinin diğer adıyla iman tahtalarının kesilmesidir. Ancak çoğu hastanın gözünü korkutan bu ameliyat artık göğüs kemiği kesilmeden de gerçekleştirilebiliyor. Batman Bölge Devlet Hastanesi Kardiyo Vasküler Cerrahi Servisinde yapılan bu operasyon ile Batman’da bir ilk gerçekleştirilmiş oldu.

HASTANIN SAĞLIĞINA KAVUŞMASI BİZİ ÇOK MUTLU ETTİ

Başarılı operasyona ilişkin Op. Dr. Mehmet Karaçalılar şöyle dedi, “50 yaşındaki hastamız Sabriye Oğuz çocukluğunda geçirmiş olduğu bir ateşli hastalık sonucu kalp kapakçıklarından birinde romatizmal hastalık gelişmiş. Zaman içerisinde bu kalp kapakçığı kireçlenip daralmış ve görev yapamaz hale gelmiş. Hatta zaman zaman bu kapakçık kan pıhtısı üretip beyin damarlarını tıkayıp kısmi felçlere sebep olmuş. Açık kalp ameliyatlarında ameliyat sonrasında kuvvetli öksürük ve yan yatma sonucu göğüs kemiğinde oynamalar ve ayrılmalar olabildiğinden dolayı bu tür sorunları düzeltmek için tekrar ve daha tehlikeli bir ameliyat yapmak gerekebiliyor. Meme altından yapılan kapak değişimi yâda tamir ameliyatlarında bu durum gerçekleşmiyor. Ameliyat sonrası hastalar solunum ve öksürük egzersizleri yaparken yastık kullanmıyor ve ortalama bir ay sırtüstü yatma zorunluluğundan kurtulup istedikleri pozisyonda yatabiliyorlar. Böylece iyileşme süresi kısalıyor. Hastalar ortalama iki gün daha erken taburcu olabiliyor. Hastamız ameliyattan daha doğrusu göğüs kemiğinin kesilmesinden korktuğu için operasyonu sürekli ertelemiş. Hastaya meme altından ve asla görünmeyecek küçük bir kesi ile kapak operasyonunu gerçekleştirebileceğimizi söylediğimizde operasyonu kabul etti. Op.Dr. Mehmet Coşkun ile birlikte operasyonu  sağ meme  altından küçük bir kesi ile  sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdik. Hastanın sağlığına kavuşması bizi çok mutlu etti”

DÖRT DEFA KALP KRİZİ GEÇİRDİM

Başarılı ameliyat neticesinde sağlığına kavuşan Sabriye Oğuz sevincini şu sözlerle paylaştı, “50 yaşındayım çocukluğumda ateşli bir hastalık sonucu kalp kapakçıklarımda romatizmal bir rahatsızlık yaşadım. Sonraki yıllarımda da hastalık bir türlü peşimi bırakmadı. İki kez felç, dört defa da kalp krizi geçirdim. Birçok defalar yoğun bakımda yattım ve ölümlerden döndüm. Birçok hastaneye gittim ama ameliyatım çok riskli olduğundan yanaşan olmadı, sonra Batman Bölge Devlet Hastanesine geldim. Burada ameliyatların başarıyla yapıldığını duymuştum. Ameliyatım başarıyla gerçekleştirildi. Sağlığıma kavuştuğum için mutluyum, emeği geçen herkesten Allah razı olsun.” MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ŞİDDETE KARŞI KALICI TEDBİRLER ALINMALI

Görevi başında bulunan 5 hemşirenin hasta yakınları tarafından sözlü ve fiili saldırıya uğramasına sert tepki gösteren Sağlık-Sen Şube Başkanı Maruf Yalçın, sağlıkta şiddetin önlenmesi için kalıcı ve etkin önlemlerin alınmasını istedi.

“Sağlık Çalışanlarına Değer Verilmeli”

Sağlık çalışanlarına yönelik saldırıyı kınayan Batman SAĞ-ÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Sıtkı Güneş, sağlık çalışanlarına gerekli değerin verilmesi gerektiğini söyledi.

KALP AMELİYATINDA BİR İLK

Batman Bölge Hastanesinde 50 yaşındaki kalp hastası Sabriye Oğuz, göğüs kemikleri kesilmeden ameliyat edildi.

112 Acil Çağrı Merkezi Tamamlanma Aşamasında

Vali Hulusi ŞAHİN, projesi ve ihalesi İl Özel İdaresi tarafından yapılan ve ödeneği İçişleri Bakanlığınca temin edilen ve inşaat çalışmaları tamamlanma aşamasında olan 112 Acil Çağrı Merkezi hizmet binasında incelemelerde bulundu.

TESSEP’ ten Avrupa’ya Kınama

Holanda’da yürürlüğe giren peçe ve burka yasağının inanç, düşünce ve ifade özgürlüğüne vurulan bir pranga olduğunu belirten TESSEP Batman İl Temsilciliği, Avrupa’nın her türlü ahlaksızlık ve çirkefe hoşgörülü ancak Müslümanlara karşı despot kesildiğini belirtti.

Meal Sınavına Başvurular Sürüyor

Kur’an Nesli Platformunun “Kur’an Nesline Kur’an Pınarı” temasıyla düzenleyeceği umre ödüllü meal sınavına başvurular sürüyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.