Önceki Sonraki
“Kur’an Nesline Kur’an Pınarı Yarışması”
PKK KÜRTLÜK ADINA KÜRTLERİ KATLETTİ!
ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASINDAN BİR DİZİ ZİYARET
Katillere Lanet Yürüyüşü!
Kani Rawal Camii İbadete Açıldı

​Belediye İşten Çıkardı

Batman Belediyesinin, hiçbir gerekçe göstermeden çeşitli işlerde çalışan 7 kişiyi işten çıkardığı belirtildi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-09-10 12:33:05 eklenmiş

 

Batman'da, hiçbir gerekçe göstermeden işten çıkarıldıklarını belirten işçiler HDP'li yönetime tepki gösterdi.

Kimisinin bir SMS ile kimisinin de SGK'dan işten çıkarıldıklarının kendilerine beyan edildiğini ifade eden işçiler, haklarını mahkeme yoluyla arayacaklarını kaydettiler.

Kayyum döneminde işe alındıklarını, işlerini aksatmadan titizlikle devam ettiklerini dile getiren işçiler, belediye yönetiminin işten çıkarmaları için kendilerine sık sık baskı yapıp Mobbing uyguladığını vurguladılar. İşçiler, yavaş yavaş çok sayıda kişinin daha, iş akitlerinin feshedileceğini belirttiler.

"İş akdimiz hiçbir gerekçe sunulmadan feshedildi"

İşlerine iade edilmelerini istediklerini söyleyen Ahmet Barış Akçal, "2017 yılında kayyum zamanında işe girmiş bulunmaktayım. Seçimlerden sonra iş akitlerimizin sonlanması için Mobbing uyguladılar. Fazla çalıştırılıp mesai ücretlerimiz ödenmedi. Bir çok baskı altında kaldık. İş akdimiz hiçbir gerekçe sunulmadan feshedildi. Tarafımıza haber dahi verilmedi. İşten çıkarıldığımızı SGK'dan öğrendik. Devletimize, milletimize bağlı olduğumuz için bu durumun başımıza geldiğini düşünüyoruz. Karar artık yargı merciinindir. Bundan sonra suç duyurusunda bulunup işe iade davalarımızı açacağız." dedi.

"Birçok arkadaşımıza istifa baskısı yapılıyor"

İşten çıkmaları için sürekli baskı gördüklerini ifade eden İnan Zengin, "Batman Belediyesinde telsiz teknisyeniyim. Kayyum döneminde işe girdiğimiz için seçimden sonra siyasi baskı altına alındık, istifa etmemiz istenildi. Bizden sonra da işten çıkarılmaların olacağını düşünüyoruz. Çünkü emareler bu yönde. Birçok arkadaşımıza istifa baskısı yapılıyor. Güvenlikçi arkadaşlarımız güvenlikçi olmalarına rağmen çöp kamyonunda veya park temizliğinde çalıştırılıyor. Hukuk nezdinde hakkımızı arayacağız. Sayın Valimizin ve milletvekillerimizin bize destek olacağını umuyoruz. Devletimizden sadece yardım istiyoruz, işsiz kalmak istemiyoruz. Hepimizin işe ihtiyacı var." diye konuştu.

"Görüşümün kendilerine ters olduğu söylendi"

İş çıkışlarının kendilerine tebliğ edilmediğini söyleyen işçilerden Ferit Tuncer, "2 buçuk yıldır Batman Belediyesinde aktif bir şekilde çalışıyorum, cankurtaran görevinde bulunuyorum. Seçimden sonra sıkıntılar yaşadık. Mobbing uygulandı bize. Dolaylı olarak yüzümüze karşı bakışları değişti. Dün bir arkadaşımıza SGK'dan bir mesaj geldi. Biz de bir soruşturalım dedik, SGK'yı aradık. İş çıkışımız verilmiş ama bize tebliğ edilmemiş. Bunun suç olduğunu bilmelerine rağmen neden bu şekilde davrandıklarını bilmiyoruz. Biz de gerek valiliğe, gerekse de mahkemeye suç duyurusunda bulunacağız. Belediyedeki alt mercilerden Türk bayrağı paylaşımımdan dolayı veyahut şehit haberlerini andığımdan dolayı görüşümün yönetime ters olduğu bana söylendi. Bunun için arama-kurtarmadan çıkarıldım. Defalarca belediye başkanından randevu istememe rağmen hiçbir şekilde beni muhatap almadılar. Ben de gerekli hakkımı savunacağım." ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
“Kur’an Nesline Kur’an Pınarı Yarışması”

Kur'an Nesli Platformu tarafından 15 Eylül’de Türkiye geneli gerçekleştirilen umre ödüllü “Kur’an Nesline Kur’an Pınarı Yarışması”na ilçemizden de yoğun katılım oldu.

Yetkililerden Destek Bekliyoruz

Batman’da Aracı kurşunlanmış olarak bulunan oto galerici bir haftadır kayıp. Oto galericinin ailesi yetkililerden destek bekliyor.

VALİDEN YARALILARA ZİYARET

Vali Hulusi ŞAHİN, Kulp saldırısında yaralanan Batmanlı vatandaşları Diyarbakır’daki hastanelerde ziyaret etti.

TOPLU TAŞIMADA YENİ SİSTEME GEÇİLİYOR

Batman Belediyesi, şehir içi toplu taşıma otobüs güzergâh hatlarına yönelik yapılan yeni düzenleme çalışmaları sürerken belediye otobüs şoförleri son çalışmalar hakkında bilgilendirildi.

Sahte Para Kavgası Gencin Hayatına Mal Oldu

Batman merkezde Pazar esnafı arasında yaşanan sahte para tartışması sonrası çıkan kavgada yaralanan genç hayatını kaybetti.

PKK KÜRTLÜK ADINA KÜRTLERİ KATLETTİ!

Kürt halkının haklarını savunma iddiasındaki PKK, yine Kürtleri katletti. PKK’nin havaya uçurduğu minibüsün içinde katledilen 7 işçinin içinde bulunan 2 Batmanlı işçi için ilimizde cenaze töreni düzenlendi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.