Önceki Sonraki
“Kur’an Nesline Kur’an Pınarı Yarışması”
PKK KÜRTLÜK ADINA KÜRTLERİ KATLETTİ!
ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASINDAN BİR DİZİ ZİYARET
Katillere Lanet Yürüyüşü!
Kani Rawal Camii İbadete Açıldı

Beşiri Batman’a Hayat Verdi

Batman Belediyesi ve DEDAŞ arasındaki elektrik borcu krizi nedeniyle suları kesilen vatandaşlar, Beşiri ilçemizden su ihtiyaçlarını gidermeye çalıştı.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-09-10 12:34:32 eklenmiş

 

Batman Belediyesi ve DEDAŞ arasındaki elektrik borcu krizinin faturası vatandaşa kesildi. Batman Belediyesinin yaklaşık 16 milyon TL elektrik borcundan dolayı Dicle EDAŞ, şehrin içme suyu sağlayan su pompalarına giden elektriği keserek adeta halkı cezalandırdı. İki kurum arasındaki anlaşmazlık nedeniyle günlerce suları kesilen vatandaşlar, su ihtiyaçlarını gidermek amacıyla farlı yöntemlere başvurdu.

Günlerdir su sorunu yaşayan vatandaşlar, çareyi Beşiri (Qubîn) ilçesinden su temin etmede buldu. Araçlarıyla Batman'dan yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan Kıra Dağı mevkiine giden vatandaşlar, çeşme başından bidonlara doldurdukları suları evlerine götürdü.

Batman Belediyesi ve DEDAŞ arasındaki elektrik borcu krizinin kendilerine yansıtılmasına tepki gösteren vatandaşlar, yetkililerin sorumluluktan kaçtığını belirttiler.

“MİLLET NE SIKINTILAR ÇEKİYOR KİMSENİN UMURUNDA DEĞİL”

Kimsenin sorunla ilgilenmediğini, Batman’ın adeta sahipsiz bir şehir olduğunu ifade eden vatandaşlar, “Günlerdir evimizin suları akmıyor. Perişan olduk. Bunun için camiye gittik, orada da sular akmıyordu. Kuyuları olan komşularımıza da gittik ama yine su bulamadık. Mecburun Kıra Dağı mevkiine gelmek zorunda kaldık. Günlerdir bize bu sıkıntıyı çektirenlere hakkımızı helal etmiyoruz. Millet ne sıkıntılar çekiyor kimsenin umurunda değil. Batman’dan ta Kıra Dağına kadar su almaya geldik. Bu ne kadar da kötü bir şey... Herkesin arabası da yok su almak için. Su kesintisi insanlık dışıdır. Hangi çağda yaşıyoruz. Günlerdir kir pas içinde yaşıyoruz. Yetkililerin bu duruma müdahale etmesi gerekir.” diye konuştular. MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
“Kur’an Nesline Kur’an Pınarı Yarışması”

Kur'an Nesli Platformu tarafından 15 Eylül’de Türkiye geneli gerçekleştirilen umre ödüllü “Kur’an Nesline Kur’an Pınarı Yarışması”na ilçemizden de yoğun katılım oldu.

Yetkililerden Destek Bekliyoruz

Batman’da Aracı kurşunlanmış olarak bulunan oto galerici bir haftadır kayıp. Oto galericinin ailesi yetkililerden destek bekliyor.

VALİDEN YARALILARA ZİYARET

Vali Hulusi ŞAHİN, Kulp saldırısında yaralanan Batmanlı vatandaşları Diyarbakır’daki hastanelerde ziyaret etti.

TOPLU TAŞIMADA YENİ SİSTEME GEÇİLİYOR

Batman Belediyesi, şehir içi toplu taşıma otobüs güzergâh hatlarına yönelik yapılan yeni düzenleme çalışmaları sürerken belediye otobüs şoförleri son çalışmalar hakkında bilgilendirildi.

Sahte Para Kavgası Gencin Hayatına Mal Oldu

Batman merkezde Pazar esnafı arasında yaşanan sahte para tartışması sonrası çıkan kavgada yaralanan genç hayatını kaybetti.

PKK KÜRTLÜK ADINA KÜRTLERİ KATLETTİ!

Kürt halkının haklarını savunma iddiasındaki PKK, yine Kürtleri katletti. PKK’nin havaya uçurduğu minibüsün içinde katledilen 7 işçinin içinde bulunan 2 Batmanlı işçi için ilimizde cenaze töreni düzenlendi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.