Önceki Sonraki
YARIM KALAN YOL KAZALARA DAVETİYE ÇIKARIYOR
MİNİK EREN YARDIM BEKLİYOR
İSTİHDAMI KONUŞTULAR
Manastırı Restore Çalışması Sürüyor

Hafızlık Projesine Büyük İlgi

Batman 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu “Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi” uygulamasına başladı.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-09-15 13:21:53 eklenmiş

 

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü arasında imzalanan “Okul Kur’an Kursu İş Birliğine Dayalı Örgün Eğitimle birlikte Hafızlık Projesi”  okulu olan 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu “Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi” uygulamasına başladı.

Proje ve uygulama esaslarını yerinde inceleyen İl Mili Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN ve Din Öğretimi Şube Müdürü Abdulvahap HINÇ hafız öğrencilerle ilgilenip proje hakkında ayrıntılı bilgi aldı. Ayrıca her öğrenciye kitap hediye etti.

Daha sonra öğrencilere kısa bir konuşma yapan Kurtaran; "Sevgili çocuklar yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla sizlerde temel eğitimin ikinci kademesine başladınız, temel eğitiminizin yanı sıra her insana nasip olmayan hafızlık eğitimi de alacaksınız. Hafızlık eğitimi zihninizin daha fazla çalışmasına katkı sağlayacağından akademik derslerinizde de daha çok başarı sağlayacaksınız. Çünkü insan zihni okumayla gelişir bilgiyle beslenir. Başarınızı daha çok arttırmanız içinde derslerinize çok çalışıp bol bol kitap okumalısınız, eğitim hayatınızda ve yeni başladığınız hafızlık eğitiminde hepinize başarılar diliyorum" dedi. 

Konuyla ilgili açıklama yapan 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu  Müdürü Hasan Keskin; “Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Kapsamında 15 Temmuz Şehitleri İHO ailesi olarak bu projeyi yürütmekle gurur ve mutluluk duymaktayız.” Dedi. MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

 

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
YATIRIMLAR MASAYA YATIRILDI

Vali Hulusi Şahin başkanlığında Valilik toplantı salonunda yapılan "2019 yılı 4. dönem İl Koordinasyon Toplantısı’nda yatırım projeleri ve şimdiye kadar yapılan çalışmalar masaya yatırıldı. Toplantıda belediye başkan yardımcısı ile batman üniversitesi rektörü arasında polemik yaşandı.

YARIM KALAN YOL KAZALARA DAVETİYE ÇIKARIYOR

Yollarının mucur döküldükten sonra yarım bırakıldığını belirten Doğankavak Köyü sakinleri, bu durumun kazalara davetiye çıkardığını belirterek yollarının yapılmasını istedi.

Ters yatan kamyonet sürücüsü yaralandı

Batman'da bir kamyonet kontrolden çıkarak ters yattı, kazada sürücü yaralandı.

SIĞIR SAYISINDA ARTIŞ

Batman, Siirt, Şırnak ve Mardin'deki büyükbaş sayısı, geçen yıla göre artış gösterdi.

PEYNİR’İN FIYATI CEP YAKIYOR

Kilo fiyatı 40 liraya yükselen peynir dar gelirli vatandaş için lüks tüketim ürünü haline geldi.

Pamuk Yetiştiriciler Dertli

Bölgemizde Pamuk yetiştiren çiftçiler yıl içinde sürekli gelen zamlarla beraber pamuk fiyatlarının kesin bir fiyata bağlanmamış olmasından dolayı dert yanıyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.