Önceki Sonraki
YARIM KALAN YOL KAZALARA DAVETİYE ÇIKARIYOR
MİNİK EREN YARDIM BEKLİYOR
İSTİHDAMI KONUŞTULAR
Manastırı Restore Çalışması Sürüyor

İlk Yardım Su Kadar Şart

Batman Sağlık ve Çevrecilik Derneği Başkanı Sıtkı Güneş, ilk yardımın insanoğlu için su kadar şart olduğunu söyledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-09-15 13:22:20 eklenmiş

Batman Sağlık ve Çevrecilik Derneği (SAĞ-ÇEV) Başkanı Sıtkı Güneş, 13 Eylül Dünya İlkyardım Günü nedeniyle açıklamalarda bulunuldu.

SAĞ-ÇEV Başkanı Güneş, günümüzde acil müdahale gerektiren kaza ve afetler nedeniyle binlerce insan öldüğünü belirterek, "İlk yardım insanoğlu için su kadar şarttır." dedi.

Güneş, "İlk yardım; yaşamı tehlikeye düşüren bir durumda eğitimini almış birinin, durumun kötüye gidişini engellemek, yani hayatın kurtarılması için olay yerinde yapılan, ilaçsız ilk müdahaledir. Önemi sadece bugünle sınırlı değil, insanoğlunun var olduğu her vakit paha biçilmezdir. Olay yerine sağlık ekibinin gelme süresi ve olay yerinden hastaneye götürülmesi için harcanan vakit düşünüldüğü zaman hastanın sağlık durumu kritik bir hal almaktadır. Fakat durumun kötüye gidişini durdurmak için yapılan ilk yardım; hastaya, hastaneye ulaşıncaya kadar süre kazandırdığı gibi aynı zamanda bir nevi hayatı tehlike riskini indirgemiş veya sıfırlamış oluyor. Trafik kazası sonucu veya kronik hastaların vefat sebebinin yegane nedeni ilk yardımın yapılmaması veya gecikmiş olmasıdır. Tüm bu vahim durumların yaşanmaması ve kaza gibi durumlarda ölü sayısının en aza indirilmesi için ilk yardım insanoğlu için su kadar şarttır." dedi. HABER MERKEZİ

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
YATIRIMLAR MASAYA YATIRILDI

Vali Hulusi Şahin başkanlığında Valilik toplantı salonunda yapılan "2019 yılı 4. dönem İl Koordinasyon Toplantısı’nda yatırım projeleri ve şimdiye kadar yapılan çalışmalar masaya yatırıldı. Toplantıda belediye başkan yardımcısı ile batman üniversitesi rektörü arasında polemik yaşandı.

YARIM KALAN YOL KAZALARA DAVETİYE ÇIKARIYOR

Yollarının mucur döküldükten sonra yarım bırakıldığını belirten Doğankavak Köyü sakinleri, bu durumun kazalara davetiye çıkardığını belirterek yollarının yapılmasını istedi.

Ters yatan kamyonet sürücüsü yaralandı

Batman'da bir kamyonet kontrolden çıkarak ters yattı, kazada sürücü yaralandı.

SIĞIR SAYISINDA ARTIŞ

Batman, Siirt, Şırnak ve Mardin'deki büyükbaş sayısı, geçen yıla göre artış gösterdi.

PEYNİR’İN FIYATI CEP YAKIYOR

Kilo fiyatı 40 liraya yükselen peynir dar gelirli vatandaş için lüks tüketim ürünü haline geldi.

Pamuk Yetiştiriciler Dertli

Bölgemizde Pamuk yetiştiren çiftçiler yıl içinde sürekli gelen zamlarla beraber pamuk fiyatlarının kesin bir fiyata bağlanmamış olmasından dolayı dert yanıyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.