Önceki Sonraki
Ortaç’tan 30. Yıl Mesajı
YENİ HASTANENİN İHALESİ YAPILDI
HAZAR “TALEP SAYIYI ARTIRDI”
BATMAN 30 YAŞINDA
Ak Parti Meclis Üyesi Silahlı Saldırıya Uğradı

Katillere Lanet Yürüyüşü!

Beşiri ilçemizden de katılımın olduğu, Sivil Toplum Platformu öncülüğünde, PKK'nin Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde yaptığı saldırıya tepki amaçlı yürüyüş gerçekleştirildi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-09-15 13:30:42 eklenmiş

 

Batman'da Sivil Toplum Platformu öncülüğünde "Teröre Lanet Yürüyüşü" adıyla bir yürüyüş gerçekleştirildi. Yürüyüşün ardından da bir basın açıklaması yapıldı.

Yürüyüşe katılanlar, Diyarbakır'ın Kulp ilçesi ile Muş arasında bulunan bölgede, PKK tarafından yola döşenen patlayıcının sivil aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu 7 sivilin hayatını kaybetmesi ve 13 sivilin ise ağır yaralanmasıyla sonuçlanan PKK'nin bombalı saldırılarını telin etti.

Diyarbakır Caddesinde toplanan vatandaşlar, buradan Atatürk Parkı'na kadar yürüdü. Yapılan yürüyüşte katılımcılar, PKK aleyhine slogan attı. Yürüyüşün ardından Atatürk Parkı'nda toplanan kalabalık, PKK'ye tepkisini burada da göstermeye devam etti.

Suriye Şam Emevi Cami Müezzini Hafız Şeyh Münir Abdulcebbar tarafından okunan Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından yapılan basın açıklamasını ASKON Batman Şube Başkanı Selman Nasıroğlu okudu.

"PKK, BÖLGEMİZİN İSTİKRARINI BOZMAYA DEVAM ETMEKTEDİR"

Nasıroğlu, "Barıştan yana olmadığını, çözüm sürecini baltalayarak ortaya koyan taşeron örgüt PKK, bölgemizin ve ülkemizin istikrarını bozmaya devam etmektedir. Yıllardır bölge halkına unutamayacakları eziyetler çektirmiş, özellikle çukur eylemleriyle birlikte evlerini barklarını başlarına yıkmış, pek çok il ve ilçemizi yaşanmaz hale getirmiştir." dedi.

PKK'nin çukur siyasetiyle birlikte itibar kaybetmeye başladığını belirten Nasıroğlu, "Çukur siyasetiyle itibar kaybeden PKK terör örgütü, devletimizin son dönemdeki askeri operasyonlarla köşeye sıkışınca, çareyi sivil halkı katlederek kargaşa ve korku ortamı oluşturmaya çalışmaktadır. Son olarak Diyarbakır ili Kulp ilçesine bağlı Karabulak köyü sınırlarındaki Dokuzviraj bölgesinde çalışan orman işçilerini taşıyan sivil aracın geçişi sırasında teröristler tarafından daha önce köy yoluna döşenen el yapımı patlayıcının infilak ettirilerek 7 sivil vatandaşımız şehit olmuş, 10 vatandaşımız da ağır yaralanmıştır." ifadelerini kullandı.

"HİÇBİR DEĞER TANIMAYAN PKK'NİN KANLI ELİ ELBET KIRILACAKTIR"

Açıklamanın devamında Nasıroğlu, şunları aktardı: "Din, insan, vatan, hukuk ve hiçbir değer tanımayan terörün kanlı eli elbet kırılacaktır. Yurdumuza korku salmaya çalışanlar, elbet en kısa zamanda cezalarını bulacaklardır. Ülkemiz, insanlıktan nasiplenmemiş melun terör örgütleri tarafından dize getirilemeyecek kadar büyük; milletimiz, hainlerin oyununa gelmeyecek kadar feraset ve dirayet sahibidir. Türkiye mazlumlara el uzatarak, zalimlere isyan ederek, yeni bir adil dünya düzeni için çaba sarf etmektedir. Dünyanın görmediği, görmezden geldiği Suriye'de ve diğer mazlum ülkelerde insanlığın onurunu kurtarmaya çalışırken, bütün maddi ve manevi imkânlarını ortaya koyarken, Türkiye'ye ders vermeye çalışan küresel sömürü odakları, içerideki taşeron uzantıları vasıtasıyla birlik ve beraberliğimizi zaafa uğratmak istemektedir."

Basın açıklaması sonrası Batman İl Müftüsü Turgut Erhan tarafından yapılan duanın ardından kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı. MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

 

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Aksoy Gazeteciler Gününü Kutladı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınlayan Eğitim-Bir-Sen ilçe Şube Başkanı İshak Aksoy, “Özgür Basın Demokrasinin Kalesidir.” Dedi.

Ortaç Gazeteciler Gününü Kutladı

HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı Veysi Ortaç “10 Ocak Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınladı.

“Kaydınızı Yaptırmayı Unutmayın”

Peygamber Sevdalıları Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Feyzi Aydın, Siyer Yarışmasına katılabilmek için kitap temininin yeterli olmadığını, en kısa zamanda siyersinavi.com adresinden kaydın yaptırılması gerektiğini söyledi.

15 BİN KİŞİ’YE SAĞLIK HİZMETİ

Batman Belediyesi, ilimizde ikamet eden engelli, yaşlı ve yardıma muhtaç hastalar ile sağlık hizmetlerine erişim konusunda sorun yaşayan 15 bin 510 kişiye ücretsiz sağlık hizmeti verdi.

16 BİN KANSER TARAMASI YAPILDI

Batman İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından 2019 yılı içinde 16 Bin kadına Rahim Ağzı Kanseri Taraması yapıldı. 450 kadında rahim ağzı kanserine sebep olan HPV virüsü erken evrede tespit edilerek tedavileri ücretsiz yapıldı.

BAMMED’ten Gazeteciler Günü Mesajı

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebeti ile mesaj yayınlayan Batman Medya Mensupları Cemiyeti (BAMMED) Başkanı Mehmet Salih Özcan, “Gazeteci arkadaşlarımı toplumun yararını gözetmede hassas olmaya çağırıyorum.” Dedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.