Önceki Sonraki
YARIM KALAN YOL KAZALARA DAVETİYE ÇIKARIYOR
MİNİK EREN YARDIM BEKLİYOR
İSTİHDAMI KONUŞTULAR
Manastırı Restore Çalışması Sürüyor

Katillere Lanet Yürüyüşü!

Beşiri ilçemizden de katılımın olduğu, Sivil Toplum Platformu öncülüğünde, PKK'nin Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde yaptığı saldırıya tepki amaçlı yürüyüş gerçekleştirildi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-09-15 13:30:42 eklenmiş

 

Batman'da Sivil Toplum Platformu öncülüğünde "Teröre Lanet Yürüyüşü" adıyla bir yürüyüş gerçekleştirildi. Yürüyüşün ardından da bir basın açıklaması yapıldı.

Yürüyüşe katılanlar, Diyarbakır'ın Kulp ilçesi ile Muş arasında bulunan bölgede, PKK tarafından yola döşenen patlayıcının sivil aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu 7 sivilin hayatını kaybetmesi ve 13 sivilin ise ağır yaralanmasıyla sonuçlanan PKK'nin bombalı saldırılarını telin etti.

Diyarbakır Caddesinde toplanan vatandaşlar, buradan Atatürk Parkı'na kadar yürüdü. Yapılan yürüyüşte katılımcılar, PKK aleyhine slogan attı. Yürüyüşün ardından Atatürk Parkı'nda toplanan kalabalık, PKK'ye tepkisini burada da göstermeye devam etti.

Suriye Şam Emevi Cami Müezzini Hafız Şeyh Münir Abdulcebbar tarafından okunan Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından yapılan basın açıklamasını ASKON Batman Şube Başkanı Selman Nasıroğlu okudu.

"PKK, BÖLGEMİZİN İSTİKRARINI BOZMAYA DEVAM ETMEKTEDİR"

Nasıroğlu, "Barıştan yana olmadığını, çözüm sürecini baltalayarak ortaya koyan taşeron örgüt PKK, bölgemizin ve ülkemizin istikrarını bozmaya devam etmektedir. Yıllardır bölge halkına unutamayacakları eziyetler çektirmiş, özellikle çukur eylemleriyle birlikte evlerini barklarını başlarına yıkmış, pek çok il ve ilçemizi yaşanmaz hale getirmiştir." dedi.

PKK'nin çukur siyasetiyle birlikte itibar kaybetmeye başladığını belirten Nasıroğlu, "Çukur siyasetiyle itibar kaybeden PKK terör örgütü, devletimizin son dönemdeki askeri operasyonlarla köşeye sıkışınca, çareyi sivil halkı katlederek kargaşa ve korku ortamı oluşturmaya çalışmaktadır. Son olarak Diyarbakır ili Kulp ilçesine bağlı Karabulak köyü sınırlarındaki Dokuzviraj bölgesinde çalışan orman işçilerini taşıyan sivil aracın geçişi sırasında teröristler tarafından daha önce köy yoluna döşenen el yapımı patlayıcının infilak ettirilerek 7 sivil vatandaşımız şehit olmuş, 10 vatandaşımız da ağır yaralanmıştır." ifadelerini kullandı.

"HİÇBİR DEĞER TANIMAYAN PKK'NİN KANLI ELİ ELBET KIRILACAKTIR"

Açıklamanın devamında Nasıroğlu, şunları aktardı: "Din, insan, vatan, hukuk ve hiçbir değer tanımayan terörün kanlı eli elbet kırılacaktır. Yurdumuza korku salmaya çalışanlar, elbet en kısa zamanda cezalarını bulacaklardır. Ülkemiz, insanlıktan nasiplenmemiş melun terör örgütleri tarafından dize getirilemeyecek kadar büyük; milletimiz, hainlerin oyununa gelmeyecek kadar feraset ve dirayet sahibidir. Türkiye mazlumlara el uzatarak, zalimlere isyan ederek, yeni bir adil dünya düzeni için çaba sarf etmektedir. Dünyanın görmediği, görmezden geldiği Suriye'de ve diğer mazlum ülkelerde insanlığın onurunu kurtarmaya çalışırken, bütün maddi ve manevi imkânlarını ortaya koyarken, Türkiye'ye ders vermeye çalışan küresel sömürü odakları, içerideki taşeron uzantıları vasıtasıyla birlik ve beraberliğimizi zaafa uğratmak istemektedir."

Basın açıklaması sonrası Batman İl Müftüsü Turgut Erhan tarafından yapılan duanın ardından kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı. MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

 

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
YATIRIMLAR MASAYA YATIRILDI

Vali Hulusi Şahin başkanlığında Valilik toplantı salonunda yapılan "2019 yılı 4. dönem İl Koordinasyon Toplantısı’nda yatırım projeleri ve şimdiye kadar yapılan çalışmalar masaya yatırıldı. Toplantıda belediye başkan yardımcısı ile batman üniversitesi rektörü arasında polemik yaşandı.

YARIM KALAN YOL KAZALARA DAVETİYE ÇIKARIYOR

Yollarının mucur döküldükten sonra yarım bırakıldığını belirten Doğankavak Köyü sakinleri, bu durumun kazalara davetiye çıkardığını belirterek yollarının yapılmasını istedi.

Ters yatan kamyonet sürücüsü yaralandı

Batman'da bir kamyonet kontrolden çıkarak ters yattı, kazada sürücü yaralandı.

SIĞIR SAYISINDA ARTIŞ

Batman, Siirt, Şırnak ve Mardin'deki büyükbaş sayısı, geçen yıla göre artış gösterdi.

PEYNİR’İN FIYATI CEP YAKIYOR

Kilo fiyatı 40 liraya yükselen peynir dar gelirli vatandaş için lüks tüketim ürünü haline geldi.

Pamuk Yetiştiriciler Dertli

Bölgemizde Pamuk yetiştiren çiftçiler yıl içinde sürekli gelen zamlarla beraber pamuk fiyatlarının kesin bir fiyata bağlanmamış olmasından dolayı dert yanıyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.