Önceki Sonraki
YARIM KALAN YOL KAZALARA DAVETİYE ÇIKARIYOR
MİNİK EREN YARDIM BEKLİYOR
İSTİHDAMI KONUŞTULAR
Manastırı Restore Çalışması Sürüyor

Birlik Ve Beraberliğimizin Teminatı Camilerdir

Peygamber Sevdalıları Vakfı Batman Koordinatörlüğü tarafından "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle yayımlanan mesajda camilerin birlik ve beraberliğin teminatı olduğu ifade edildi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-10-07 11:55:12 eklenmiş

Peygamber Sevdalıları Vakfı Batman Koordinatörlüğü, 1-7 Ekim tarihleri arasında idrak edilen “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

 

Mesajda, camilerin İslam toplumun şiarları olduğu belirtilerek, camilerin birlik ve beraberliğimizin teminatı olduğu ifade edildi.

 

Allah’a hamd ve sena, Peygambere salat ve selam ile başlanan mesajda, mescitlerle ilgili ayet ve hadise yer verildi.

 

Açıklamada, "Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a ve ahiret gününe inanan, namazı kılan, zekâtı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar ederler. İşte hidayet üzere oldukları umulanlar bunlardır. (Tevbe 18) ile 'Mescidler yeryüzünde Allah’ın evleridir. Gökteki yıldızların yer ehlini aydınlattıkları gibi onlar da gök ehlini aydınlatırlar.' (Heysemi, Mecmeuz-Zevaid 117)" ayeti kerimesi ve hadisi şerifi hatırlatıldı.

 

Camilerin, İslâm toplumunun kalbi mesabesinde olan şiarlardan olduğu belirtilen açıklamada, "Birlik ve beraberliğin sembolü, İslami kimliğin gelişiminde son derece etkili; zenginiyle fakiriyle toplumun farklı katmanlarından her kesimi aynı safta omuz omuza kendi bünyesinde toplayabilen yegâne mekânlardır. Camilerimiz, balık suya ne kadar muhtaçsa en az o kadar muhtaç olduğumuz hayat kaynağımız, ruhumuzun gıdalandığı, temiz, manevî hava teneffüs ettiği, manevî kazançlar elde ettiği saadet ve huzur dolu manevi mekânlardır. Camilerimiz, içlerinde huzur ve huşu ile gönül birliğiyle omuz omuza, diz dize, bütün müminler bir tarağın dişleri gibi eşit olarak genç- ihtiyar, âmir-memur farkı gözetilmeden yüce Allah'a yöneldiğimiz kudsi mabetlerimizdir.” ifadeleri kullanıldı.

 

Mesajın devamında camilerin Müslümanların bir araya gelmesine vesile olduğu belirtilerek, "Camilere giderek günde 5 defa Allah'ın huzurunda toplanan biz Müslümanlar bilmeliyiz ki her konuda birlik ve beraberliğimizin teminatı camilerdir. Müslümanların bir araya gelmesine vesile olan camilerimiz ihtilâf ve tefrikaya en büyük mâni olduğu gibi hayatımızda da huzur ve saadeti temine vesiledir. Bu hafta, inancımızın birer nişanesi olan bu güzide mukaddes mekânların haftasıdır. Camilerimiz, toplum hayatımızın temel taşlarıdır. İlim ve irfan mekteplerimiz, Kur'ân ve iman medreselerimizdir. Yüce Rabbimizden neslimizi ve bizleri Kâbe’nin birer şubesi olan camilerimizin müdavimlerinden kılmasını, toplum olarak Allah’ın evlerinden hakkıyla ve layıkıyla istifade ettirmesini diliyoruz." denildi.

 

Mesaj şu temennilerle noktalandı: "Bu vesile ile bütün İslam âleminin ve kendilerini Hakk’a, halka hizmet için adamış din görevlilerimizin Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı tebrik eder, hayırlı nice hizmetlerinin devamını dileriz."  ABDURRAHMAN ÖZMEN

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
YATIRIMLAR MASAYA YATIRILDI

Vali Hulusi Şahin başkanlığında Valilik toplantı salonunda yapılan "2019 yılı 4. dönem İl Koordinasyon Toplantısı’nda yatırım projeleri ve şimdiye kadar yapılan çalışmalar masaya yatırıldı. Toplantıda belediye başkan yardımcısı ile batman üniversitesi rektörü arasında polemik yaşandı.

YARIM KALAN YOL KAZALARA DAVETİYE ÇIKARIYOR

Yollarının mucur döküldükten sonra yarım bırakıldığını belirten Doğankavak Köyü sakinleri, bu durumun kazalara davetiye çıkardığını belirterek yollarının yapılmasını istedi.

Ters yatan kamyonet sürücüsü yaralandı

Batman'da bir kamyonet kontrolden çıkarak ters yattı, kazada sürücü yaralandı.

SIĞIR SAYISINDA ARTIŞ

Batman, Siirt, Şırnak ve Mardin'deki büyükbaş sayısı, geçen yıla göre artış gösterdi.

PEYNİR’İN FIYATI CEP YAKIYOR

Kilo fiyatı 40 liraya yükselen peynir dar gelirli vatandaş için lüks tüketim ürünü haline geldi.

Pamuk Yetiştiriciler Dertli

Bölgemizde Pamuk yetiştiren çiftçiler yıl içinde sürekli gelen zamlarla beraber pamuk fiyatlarının kesin bir fiyata bağlanmamış olmasından dolayı dert yanıyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.