Önceki Sonraki
Kaçak Ekibiyle Köylüler Arasında Arbede
Kaza Ucuz Atlatıldı
Öğretmenler Günü Nedeniyle Etkinlik Düzenlendi
AK Parti Beşiri İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı
AŞCI ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Birlik Ve Beraberliğimizin Teminatı Camilerdir

Peygamber Sevdalıları Vakfı Batman Koordinatörlüğü tarafından "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle yayımlanan mesajda camilerin birlik ve beraberliğin teminatı olduğu ifade edildi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-10-07 11:55:12 eklenmiş

Peygamber Sevdalıları Vakfı Batman Koordinatörlüğü, 1-7 Ekim tarihleri arasında idrak edilen “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

 

Mesajda, camilerin İslam toplumun şiarları olduğu belirtilerek, camilerin birlik ve beraberliğimizin teminatı olduğu ifade edildi.

 

Allah’a hamd ve sena, Peygambere salat ve selam ile başlanan mesajda, mescitlerle ilgili ayet ve hadise yer verildi.

 

Açıklamada, "Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a ve ahiret gününe inanan, namazı kılan, zekâtı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar ederler. İşte hidayet üzere oldukları umulanlar bunlardır. (Tevbe 18) ile 'Mescidler yeryüzünde Allah’ın evleridir. Gökteki yıldızların yer ehlini aydınlattıkları gibi onlar da gök ehlini aydınlatırlar.' (Heysemi, Mecmeuz-Zevaid 117)" ayeti kerimesi ve hadisi şerifi hatırlatıldı.

 

Camilerin, İslâm toplumunun kalbi mesabesinde olan şiarlardan olduğu belirtilen açıklamada, "Birlik ve beraberliğin sembolü, İslami kimliğin gelişiminde son derece etkili; zenginiyle fakiriyle toplumun farklı katmanlarından her kesimi aynı safta omuz omuza kendi bünyesinde toplayabilen yegâne mekânlardır. Camilerimiz, balık suya ne kadar muhtaçsa en az o kadar muhtaç olduğumuz hayat kaynağımız, ruhumuzun gıdalandığı, temiz, manevî hava teneffüs ettiği, manevî kazançlar elde ettiği saadet ve huzur dolu manevi mekânlardır. Camilerimiz, içlerinde huzur ve huşu ile gönül birliğiyle omuz omuza, diz dize, bütün müminler bir tarağın dişleri gibi eşit olarak genç- ihtiyar, âmir-memur farkı gözetilmeden yüce Allah'a yöneldiğimiz kudsi mabetlerimizdir.” ifadeleri kullanıldı.

 

Mesajın devamında camilerin Müslümanların bir araya gelmesine vesile olduğu belirtilerek, "Camilere giderek günde 5 defa Allah'ın huzurunda toplanan biz Müslümanlar bilmeliyiz ki her konuda birlik ve beraberliğimizin teminatı camilerdir. Müslümanların bir araya gelmesine vesile olan camilerimiz ihtilâf ve tefrikaya en büyük mâni olduğu gibi hayatımızda da huzur ve saadeti temine vesiledir. Bu hafta, inancımızın birer nişanesi olan bu güzide mukaddes mekânların haftasıdır. Camilerimiz, toplum hayatımızın temel taşlarıdır. İlim ve irfan mekteplerimiz, Kur'ân ve iman medreselerimizdir. Yüce Rabbimizden neslimizi ve bizleri Kâbe’nin birer şubesi olan camilerimizin müdavimlerinden kılmasını, toplum olarak Allah’ın evlerinden hakkıyla ve layıkıyla istifade ettirmesini diliyoruz." denildi.

 

Mesaj şu temennilerle noktalandı: "Bu vesile ile bütün İslam âleminin ve kendilerini Hakk’a, halka hizmet için adamış din görevlilerimizin Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı tebrik eder, hayırlı nice hizmetlerinin devamını dileriz."  ABDURRAHMAN ÖZMEN

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Kaçak Ekibiyle Köylüler Arasında Arbede

Beşiri’ye bağlı Yeniyol köyünde kaçak elektrik ekibiyle vatandaşlar arasında yaşanan gerginlikte 2 görevli darp edildi, 7 vatandaş gözaltına alındı.

Kaza Ucuz Atlatıldı

U dönüşü yapan kamyonet minibüsle çarpıştı. Kazada can kaybı olmazken her iki araç kullanılmaz hale geldi.

Öğretmenler Günü Nedeniyle Etkinlik Düzenlendi

24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Beşiri İlçemizde etkinlik düzenlendi.

AK Parti Beşiri İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı

Parti binasında gerçekleşen toplantıya AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, İl Başkanı Av. Abdullah Akif Gür ve partililer katıldı.

AŞCI ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Öğretmenler günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Kaymakam Sinan Aşcı, öğretmenlerin bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri ve örnek insanları olduğunu söyledi.

TÜGVA YÖNETİMİ VALİ ŞAHİN’İ ZİYARET ETTİ

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Başkanı Mehmet ONUTÇU, il yönetimi ve ilçe temsilcileri ile Batman Valisi Hulusi ŞAHİN’i makamında ziyaret etti.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.