Önceki Sonraki
BUĞDAY TARLASI KÜL OLDU
Beşiri Umut Kervanı Kurban Çalışmalarına Başladı
Kira Dağında Otomobil Şarampole Yuvarlandı
25 GÖZALTI, 3 TUTUKLAMA
Beşiri’de 9,5 km beton asfalt serildi

Birlik Ve Beraberliğimizin Teminatı Camilerdir

Peygamber Sevdalıları Vakfı Batman Koordinatörlüğü tarafından "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle yayımlanan mesajda camilerin birlik ve beraberliğin teminatı olduğu ifade edildi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-10-07 11:55:12 eklenmiş

Peygamber Sevdalıları Vakfı Batman Koordinatörlüğü, 1-7 Ekim tarihleri arasında idrak edilen “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

 

Mesajda, camilerin İslam toplumun şiarları olduğu belirtilerek, camilerin birlik ve beraberliğimizin teminatı olduğu ifade edildi.

 

Allah’a hamd ve sena, Peygambere salat ve selam ile başlanan mesajda, mescitlerle ilgili ayet ve hadise yer verildi.

 

Açıklamada, "Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a ve ahiret gününe inanan, namazı kılan, zekâtı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar ederler. İşte hidayet üzere oldukları umulanlar bunlardır. (Tevbe 18) ile 'Mescidler yeryüzünde Allah’ın evleridir. Gökteki yıldızların yer ehlini aydınlattıkları gibi onlar da gök ehlini aydınlatırlar.' (Heysemi, Mecmeuz-Zevaid 117)" ayeti kerimesi ve hadisi şerifi hatırlatıldı.

 

Camilerin, İslâm toplumunun kalbi mesabesinde olan şiarlardan olduğu belirtilen açıklamada, "Birlik ve beraberliğin sembolü, İslami kimliğin gelişiminde son derece etkili; zenginiyle fakiriyle toplumun farklı katmanlarından her kesimi aynı safta omuz omuza kendi bünyesinde toplayabilen yegâne mekânlardır. Camilerimiz, balık suya ne kadar muhtaçsa en az o kadar muhtaç olduğumuz hayat kaynağımız, ruhumuzun gıdalandığı, temiz, manevî hava teneffüs ettiği, manevî kazançlar elde ettiği saadet ve huzur dolu manevi mekânlardır. Camilerimiz, içlerinde huzur ve huşu ile gönül birliğiyle omuz omuza, diz dize, bütün müminler bir tarağın dişleri gibi eşit olarak genç- ihtiyar, âmir-memur farkı gözetilmeden yüce Allah'a yöneldiğimiz kudsi mabetlerimizdir.” ifadeleri kullanıldı.

 

Mesajın devamında camilerin Müslümanların bir araya gelmesine vesile olduğu belirtilerek, "Camilere giderek günde 5 defa Allah'ın huzurunda toplanan biz Müslümanlar bilmeliyiz ki her konuda birlik ve beraberliğimizin teminatı camilerdir. Müslümanların bir araya gelmesine vesile olan camilerimiz ihtilâf ve tefrikaya en büyük mâni olduğu gibi hayatımızda da huzur ve saadeti temine vesiledir. Bu hafta, inancımızın birer nişanesi olan bu güzide mukaddes mekânların haftasıdır. Camilerimiz, toplum hayatımızın temel taşlarıdır. İlim ve irfan mekteplerimiz, Kur'ân ve iman medreselerimizdir. Yüce Rabbimizden neslimizi ve bizleri Kâbe’nin birer şubesi olan camilerimizin müdavimlerinden kılmasını, toplum olarak Allah’ın evlerinden hakkıyla ve layıkıyla istifade ettirmesini diliyoruz." denildi.

 

Mesaj şu temennilerle noktalandı: "Bu vesile ile bütün İslam âleminin ve kendilerini Hakk’a, halka hizmet için adamış din görevlilerimizin Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı tebrik eder, hayırlı nice hizmetlerinin devamını dileriz."  ABDURRAHMAN ÖZMEN

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Aksoy Gazeteciler Gününü Kutladı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınlayan Eğitim-Bir-Sen ilçe Şube Başkanı İshak Aksoy, “Özgür Basın Demokrasinin Kalesidir.” Dedi.

Ortaç Gazeteciler Gününü Kutladı

HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı Veysi Ortaç “10 Ocak Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınladı.

“Kaydınızı Yaptırmayı Unutmayın”

Peygamber Sevdalıları Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Feyzi Aydın, Siyer Yarışmasına katılabilmek için kitap temininin yeterli olmadığını, en kısa zamanda siyersinavi.com adresinden kaydın yaptırılması gerektiğini söyledi.

15 BİN KİŞİ’YE SAĞLIK HİZMETİ

Batman Belediyesi, ilimizde ikamet eden engelli, yaşlı ve yardıma muhtaç hastalar ile sağlık hizmetlerine erişim konusunda sorun yaşayan 15 bin 510 kişiye ücretsiz sağlık hizmeti verdi.

16 BİN KANSER TARAMASI YAPILDI

Batman İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından 2019 yılı içinde 16 Bin kadına Rahim Ağzı Kanseri Taraması yapıldı. 450 kadında rahim ağzı kanserine sebep olan HPV virüsü erken evrede tespit edilerek tedavileri ücretsiz yapıldı.

BAMMED’ten Gazeteciler Günü Mesajı

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebeti ile mesaj yayınlayan Batman Medya Mensupları Cemiyeti (BAMMED) Başkanı Mehmet Salih Özcan, “Gazeteci arkadaşlarımı toplumun yararını gözetmede hassas olmaya çağırıyorum.” Dedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.