Önceki Sonraki
YARIM KALAN YOL KAZALARA DAVETİYE ÇIKARIYOR
MİNİK EREN YARDIM BEKLİYOR
İSTİHDAMI KONUŞTULAR
Manastırı Restore Çalışması Sürüyor

HAFİZE KIZLARI KUTLADILAR

Batman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi kız öğrenci hafızlık sınıflarını ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN ve İl Müftüsü Turgut ERHAN, hafızlık eğitimini tercih ettikleri için Hafize kızları kutladılar.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-10-07 12:02:14 eklenmiş

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN ve İl Müftüsü Sayın Turgut ERHAN'ı okula gelişlerinde Okul Müdürü Mehmet Selim SOLMAZ karşıladı. Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı arasında yapılan hafızlık protokolü kapsamında geçen yıl başlatılan kız öğrencilere hafızlık eğitiminin verildiği sınıfları ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü KURTARAN ve İl Müftüsü ERHAN idareci ve öğretmenlerden bilgi aldılar. Bir süre öğrencilerle sohbet eden KURTARAN ve ERHAN küçük öğrenci hafızlara hitap edip başarı dilediler. Gerçekleşen okul ziyaretine Şube Müdürü Abdulvahap HINÇ'da eşlik etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürü KURTARAN: "Diyanet İşleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığımızın yaptığı protokol kapsamında geçen yıl Hafızlık projesine sizlerle başladık. Örgün eğitimle birlikte hafızlık eğitimini de görüyorsunuz. İlk olmak güzel bir şeydir. Hafızlık eğitiminin diğer akademik derslerinize de çok büyük katkısı olduğunu sizlerde görüyorsunuz. Çünkü Kur'an-ı Kerim'i ezberleyen bir öğrenci diğer derslerini çok rahat bir şekilde yapar. Onun için sizler inşallah diğer derslerinizde de çok başarılı olacaksınız. Sizleri hafızlık eğitimine yönlendiren ailelerinize de teşekkür ediyorum. Sizleri bu çabanızdan dolayı kutluyor, eğitim hayatınızda başarılar diliyorum." diye konuştu.

 

İl Müftüsü ERHAN: "Sevgili çocuklar Peygamber Efendimiz buyurmuşlardır: 'Müslümanların en hayırlısı Kuran'ı öğrenen ve öğretendir.' Sizler hafızlık eğitimi alarak çok güzel bir iş yapıyorsunuz. İnşallah sizden sonra gelen öğrencilere de örnek olacaksınız. Eğitiminizi hafızlıkla birlikte taçlandıracaksınız, eğitim hayatında hepinize başarılar diliyorum." diye konuştu. ABDURRAHMAN ÖZMEN

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
YATIRIMLAR MASAYA YATIRILDI

Vali Hulusi Şahin başkanlığında Valilik toplantı salonunda yapılan "2019 yılı 4. dönem İl Koordinasyon Toplantısı’nda yatırım projeleri ve şimdiye kadar yapılan çalışmalar masaya yatırıldı. Toplantıda belediye başkan yardımcısı ile batman üniversitesi rektörü arasında polemik yaşandı.

YARIM KALAN YOL KAZALARA DAVETİYE ÇIKARIYOR

Yollarının mucur döküldükten sonra yarım bırakıldığını belirten Doğankavak Köyü sakinleri, bu durumun kazalara davetiye çıkardığını belirterek yollarının yapılmasını istedi.

Ters yatan kamyonet sürücüsü yaralandı

Batman'da bir kamyonet kontrolden çıkarak ters yattı, kazada sürücü yaralandı.

SIĞIR SAYISINDA ARTIŞ

Batman, Siirt, Şırnak ve Mardin'deki büyükbaş sayısı, geçen yıla göre artış gösterdi.

PEYNİR’İN FIYATI CEP YAKIYOR

Kilo fiyatı 40 liraya yükselen peynir dar gelirli vatandaş için lüks tüketim ürünü haline geldi.

Pamuk Yetiştiriciler Dertli

Bölgemizde Pamuk yetiştiren çiftçiler yıl içinde sürekli gelen zamlarla beraber pamuk fiyatlarının kesin bir fiyata bağlanmamış olmasından dolayı dert yanıyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.