Önceki Sonraki
BUĞDAY TARLASI KÜL OLDU
Beşiri Umut Kervanı Kurban Çalışmalarına Başladı
Kira Dağında Otomobil Şarampole Yuvarlandı
25 GÖZALTI, 3 TUTUKLAMA
Beşiri’de 9,5 km beton asfalt serildi

Kılıçarslan. “Kudüs Vahdetle Kurtulur”

​İTTİHADUL ULEMA Genel Başkanı, Batmanlı tanınan alim Molla Enver Kılıçarslan, Selahaddin-i Eyyubî'nin Müslümanlar arasında birliği sağladıktan sonra Kudüs'ü fethettiğine dikkat çekerek günümüzde ancak bu yapıldığı takdirde Kudüs'ün işgalden kurtarılacağını belirtti.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-10-07 12:08:41 eklenmiş

Kılıçarslan, Müslümanlar için Mekke ve Medine ne kadar mukaddes ve mühim ise Kudüs’ün de o kadar mukaddes ve mühim olduğuna dikkat çekti.

 

Kudüs’ün Müslümanların 3’üncü harem-i şerifi olduğunu aktaran Kılıçarslan, "Hem Kur’an’da hem de hadislerde Kudüs çokça zikredilmiştir. Yahudi ve Hristiyanların zaferlerinin tek sebebi Müslümanların tefrika içinde olmalarındandır. 60 yıldır Kudüs Yahudilerin esareti altındadır. Filistinliler onların zulüm ve katliamlarına maruz kalmaktadır. 5 milyonu aşkın Filistinli onların zulmünden dolayı hicret etmek zorunda kalmıştır. Bunların sebebi ise Müslümanların parçalanmışlığından, ihtilaflarından kaynaklanmaktadır. Bunların dışında bugün Müslümanlar onların dostu haline gelmiştir." dedi.

 

"SELAHADDİN-İ EYYUBİ MÜSLÜMANLARIN BİRLİĞİNİ SAĞLAYIP KUDÜS’Ü FETHETTİ"

 

Yahudi ve Hristiyanlar gücünü, Müslümanların bölünmüşlüğünden, vahdet olamayışlarından aldığını ifade eden Kılıçarslan, şunları söyledi: "Müslümanların birlik ve beraberlikleri olmadığı için Yahudi ve Hristiyanlar galip gelmektedirler. Birlik olamadığımız için Allah (Azze ve Celle)’de bize yardımını göndermiyor. Eğer ki bizler Allah’ın dininin yücelmesi için çalışırsak Allah da bize yardım eder. Allah, Müslümanlara birlik olmalarını, parçalanmamalarını emrediyor. Bu yüzden Müslümanlar ne zaman ki vahdetlerini sağlarsa o zaman emperyalistlere galip geleceklerdir. Yahudi ve Hıristiyanlar bunu bildiği için Müslümanlar arasına fitne koyup onların birliklerini dağıtmaya çalışıyorlar. Müslümanlar bunu anladıkları an dünya iktidarı onların eline geçecektir. Selahaddin-i Eyyubi bunu bildiği için Müslümanların birliğini sağladı ve Allah’ın yardımıyla Kudüs’ü fethetti. Bizler de ancak bu şekilde Kudüs’ü fethederiz. Ancak Allah ve Resulünün yolundan gitmediğimiz müddetçe Yahudi ve Hristiyanların üzerimizdeki galibiyetlerini her zaman göreceğiz." MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Aksoy Gazeteciler Gününü Kutladı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınlayan Eğitim-Bir-Sen ilçe Şube Başkanı İshak Aksoy, “Özgür Basın Demokrasinin Kalesidir.” Dedi.

Ortaç Gazeteciler Gününü Kutladı

HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı Veysi Ortaç “10 Ocak Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınladı.

“Kaydınızı Yaptırmayı Unutmayın”

Peygamber Sevdalıları Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Feyzi Aydın, Siyer Yarışmasına katılabilmek için kitap temininin yeterli olmadığını, en kısa zamanda siyersinavi.com adresinden kaydın yaptırılması gerektiğini söyledi.

15 BİN KİŞİ’YE SAĞLIK HİZMETİ

Batman Belediyesi, ilimizde ikamet eden engelli, yaşlı ve yardıma muhtaç hastalar ile sağlık hizmetlerine erişim konusunda sorun yaşayan 15 bin 510 kişiye ücretsiz sağlık hizmeti verdi.

16 BİN KANSER TARAMASI YAPILDI

Batman İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından 2019 yılı içinde 16 Bin kadına Rahim Ağzı Kanseri Taraması yapıldı. 450 kadında rahim ağzı kanserine sebep olan HPV virüsü erken evrede tespit edilerek tedavileri ücretsiz yapıldı.

BAMMED’ten Gazeteciler Günü Mesajı

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebeti ile mesaj yayınlayan Batman Medya Mensupları Cemiyeti (BAMMED) Başkanı Mehmet Salih Özcan, “Gazeteci arkadaşlarımı toplumun yararını gözetmede hassas olmaya çağırıyorum.” Dedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.