Önceki Sonraki
Kaçak Ekibiyle Köylüler Arasında Arbede
Kaza Ucuz Atlatıldı
Öğretmenler Günü Nedeniyle Etkinlik Düzenlendi
AK Parti Beşiri İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı
AŞCI ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Kılıçarslan. “Kudüs Vahdetle Kurtulur”

​İTTİHADUL ULEMA Genel Başkanı, Batmanlı tanınan alim Molla Enver Kılıçarslan, Selahaddin-i Eyyubî'nin Müslümanlar arasında birliği sağladıktan sonra Kudüs'ü fethettiğine dikkat çekerek günümüzde ancak bu yapıldığı takdirde Kudüs'ün işgalden kurtarılacağını belirtti.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-10-07 12:08:41 eklenmiş

Kılıçarslan, Müslümanlar için Mekke ve Medine ne kadar mukaddes ve mühim ise Kudüs’ün de o kadar mukaddes ve mühim olduğuna dikkat çekti.

 

Kudüs’ün Müslümanların 3’üncü harem-i şerifi olduğunu aktaran Kılıçarslan, "Hem Kur’an’da hem de hadislerde Kudüs çokça zikredilmiştir. Yahudi ve Hristiyanların zaferlerinin tek sebebi Müslümanların tefrika içinde olmalarındandır. 60 yıldır Kudüs Yahudilerin esareti altındadır. Filistinliler onların zulüm ve katliamlarına maruz kalmaktadır. 5 milyonu aşkın Filistinli onların zulmünden dolayı hicret etmek zorunda kalmıştır. Bunların sebebi ise Müslümanların parçalanmışlığından, ihtilaflarından kaynaklanmaktadır. Bunların dışında bugün Müslümanlar onların dostu haline gelmiştir." dedi.

 

"SELAHADDİN-İ EYYUBİ MÜSLÜMANLARIN BİRLİĞİNİ SAĞLAYIP KUDÜS’Ü FETHETTİ"

 

Yahudi ve Hristiyanlar gücünü, Müslümanların bölünmüşlüğünden, vahdet olamayışlarından aldığını ifade eden Kılıçarslan, şunları söyledi: "Müslümanların birlik ve beraberlikleri olmadığı için Yahudi ve Hristiyanlar galip gelmektedirler. Birlik olamadığımız için Allah (Azze ve Celle)’de bize yardımını göndermiyor. Eğer ki bizler Allah’ın dininin yücelmesi için çalışırsak Allah da bize yardım eder. Allah, Müslümanlara birlik olmalarını, parçalanmamalarını emrediyor. Bu yüzden Müslümanlar ne zaman ki vahdetlerini sağlarsa o zaman emperyalistlere galip geleceklerdir. Yahudi ve Hıristiyanlar bunu bildiği için Müslümanlar arasına fitne koyup onların birliklerini dağıtmaya çalışıyorlar. Müslümanlar bunu anladıkları an dünya iktidarı onların eline geçecektir. Selahaddin-i Eyyubi bunu bildiği için Müslümanların birliğini sağladı ve Allah’ın yardımıyla Kudüs’ü fethetti. Bizler de ancak bu şekilde Kudüs’ü fethederiz. Ancak Allah ve Resulünün yolundan gitmediğimiz müddetçe Yahudi ve Hristiyanların üzerimizdeki galibiyetlerini her zaman göreceğiz." MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Kaçak Ekibiyle Köylüler Arasında Arbede

Beşiri’ye bağlı Yeniyol köyünde kaçak elektrik ekibiyle vatandaşlar arasında yaşanan gerginlikte 2 görevli darp edildi, 7 vatandaş gözaltına alındı.

Kaza Ucuz Atlatıldı

U dönüşü yapan kamyonet minibüsle çarpıştı. Kazada can kaybı olmazken her iki araç kullanılmaz hale geldi.

Öğretmenler Günü Nedeniyle Etkinlik Düzenlendi

24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Beşiri İlçemizde etkinlik düzenlendi.

AK Parti Beşiri İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı

Parti binasında gerçekleşen toplantıya AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, İl Başkanı Av. Abdullah Akif Gür ve partililer katıldı.

AŞCI ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Öğretmenler günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Kaymakam Sinan Aşcı, öğretmenlerin bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri ve örnek insanları olduğunu söyledi.

TÜGVA YÖNETİMİ VALİ ŞAHİN’İ ZİYARET ETTİ

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Başkanı Mehmet ONUTÇU, il yönetimi ve ilçe temsilcileri ile Batman Valisi Hulusi ŞAHİN’i makamında ziyaret etti.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.