Önceki Sonraki
YARIM KALAN YOL KAZALARA DAVETİYE ÇIKARIYOR
MİNİK EREN YARDIM BEKLİYOR
İSTİHDAMI KONUŞTULAR
Manastırı Restore Çalışması Sürüyor

Kılıçarslan. “Kudüs Vahdetle Kurtulur”

​İTTİHADUL ULEMA Genel Başkanı, Batmanlı tanınan alim Molla Enver Kılıçarslan, Selahaddin-i Eyyubî'nin Müslümanlar arasında birliği sağladıktan sonra Kudüs'ü fethettiğine dikkat çekerek günümüzde ancak bu yapıldığı takdirde Kudüs'ün işgalden kurtarılacağını belirtti.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-10-07 12:08:41 eklenmiş

Kılıçarslan, Müslümanlar için Mekke ve Medine ne kadar mukaddes ve mühim ise Kudüs’ün de o kadar mukaddes ve mühim olduğuna dikkat çekti.

 

Kudüs’ün Müslümanların 3’üncü harem-i şerifi olduğunu aktaran Kılıçarslan, "Hem Kur’an’da hem de hadislerde Kudüs çokça zikredilmiştir. Yahudi ve Hristiyanların zaferlerinin tek sebebi Müslümanların tefrika içinde olmalarındandır. 60 yıldır Kudüs Yahudilerin esareti altındadır. Filistinliler onların zulüm ve katliamlarına maruz kalmaktadır. 5 milyonu aşkın Filistinli onların zulmünden dolayı hicret etmek zorunda kalmıştır. Bunların sebebi ise Müslümanların parçalanmışlığından, ihtilaflarından kaynaklanmaktadır. Bunların dışında bugün Müslümanlar onların dostu haline gelmiştir." dedi.

 

"SELAHADDİN-İ EYYUBİ MÜSLÜMANLARIN BİRLİĞİNİ SAĞLAYIP KUDÜS’Ü FETHETTİ"

 

Yahudi ve Hristiyanlar gücünü, Müslümanların bölünmüşlüğünden, vahdet olamayışlarından aldığını ifade eden Kılıçarslan, şunları söyledi: "Müslümanların birlik ve beraberlikleri olmadığı için Yahudi ve Hristiyanlar galip gelmektedirler. Birlik olamadığımız için Allah (Azze ve Celle)’de bize yardımını göndermiyor. Eğer ki bizler Allah’ın dininin yücelmesi için çalışırsak Allah da bize yardım eder. Allah, Müslümanlara birlik olmalarını, parçalanmamalarını emrediyor. Bu yüzden Müslümanlar ne zaman ki vahdetlerini sağlarsa o zaman emperyalistlere galip geleceklerdir. Yahudi ve Hıristiyanlar bunu bildiği için Müslümanlar arasına fitne koyup onların birliklerini dağıtmaya çalışıyorlar. Müslümanlar bunu anladıkları an dünya iktidarı onların eline geçecektir. Selahaddin-i Eyyubi bunu bildiği için Müslümanların birliğini sağladı ve Allah’ın yardımıyla Kudüs’ü fethetti. Bizler de ancak bu şekilde Kudüs’ü fethederiz. Ancak Allah ve Resulünün yolundan gitmediğimiz müddetçe Yahudi ve Hristiyanların üzerimizdeki galibiyetlerini her zaman göreceğiz." MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
YATIRIMLAR MASAYA YATIRILDI

Vali Hulusi Şahin başkanlığında Valilik toplantı salonunda yapılan "2019 yılı 4. dönem İl Koordinasyon Toplantısı’nda yatırım projeleri ve şimdiye kadar yapılan çalışmalar masaya yatırıldı. Toplantıda belediye başkan yardımcısı ile batman üniversitesi rektörü arasında polemik yaşandı.

YARIM KALAN YOL KAZALARA DAVETİYE ÇIKARIYOR

Yollarının mucur döküldükten sonra yarım bırakıldığını belirten Doğankavak Köyü sakinleri, bu durumun kazalara davetiye çıkardığını belirterek yollarının yapılmasını istedi.

Ters yatan kamyonet sürücüsü yaralandı

Batman'da bir kamyonet kontrolden çıkarak ters yattı, kazada sürücü yaralandı.

SIĞIR SAYISINDA ARTIŞ

Batman, Siirt, Şırnak ve Mardin'deki büyükbaş sayısı, geçen yıla göre artış gösterdi.

PEYNİR’İN FIYATI CEP YAKIYOR

Kilo fiyatı 40 liraya yükselen peynir dar gelirli vatandaş için lüks tüketim ürünü haline geldi.

Pamuk Yetiştiriciler Dertli

Bölgemizde Pamuk yetiştiren çiftçiler yıl içinde sürekli gelen zamlarla beraber pamuk fiyatlarının kesin bir fiyata bağlanmamış olmasından dolayı dert yanıyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.