Önceki Sonraki
Hastanede Babasını Öldürdü
Cuma Namazı Kılınacak Camiler Belirlendi
CUMA NAMAZI SEVİNCİ
Corona Vakka Sayısında Artış
Kaymakam Aşçıdan Bayram Mesajı

Aileyi Yıkan Yasalar Kalkmalı

Türkiye Aile Meclisi Batman İl Başkanlığı tarafından düzenlenen çalıştaya katılan Türkiye Aile Meclisi Başkanı Adem Çevik, aileyi yıkan yasalar ve sözleşmelerin yürürlükten kaldırılması gerektiğini söyledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-10-14 09:03:18 eklenmiş

Türkiye Aile Meclisi Batman İl Başkanlığı tarafından "Önce Aile" sloganıyla "İnsanlığın Son Kalesi Aileyi Diriltmek" çalıştayı yapıldı. Çalıştayda Türkiye Aile Meclisi Başkanı Adem Çevik, Akademisyen Davut Okçu, Türkiye Aile Meclisi Batman İl Başkanı Muhammed Zeki Kurt ile Özgür-Der Batman Şube Başkanı Ramazan Çelikalp birer konuşma yaptı.

 

Özgür-Der Batman Şube Başkanlığı organizesinde gerçekleşen çalıştayda ilk olarak Türkiye Aile Meclisi Başkanı Adem Çevik, bir konuşma yaptı.

 

Çevik, "Aileyi yıkma projesi küresel bir projedir. 8 milyar insanı 500 milyona indirmek için bir projedir. Giydiklerimiz, yediklerimiz, ilaç sanayi, feminist politikalarla ve eğitim politikalarıyla ailemize karşı bir savaş var. Bu savaşın adı aileyi yok etme savaşıdır. Toplumsal cinsiyet eşitliği okullarda, diyanette, milli eğitimde ve bütün her yerde içişleri bakanlığında uygulandı uygulanıyor. Geçtiğimiz ay kaldırıldı denildi YÖK de geri adım attı. Ama bu defa cumhurbaşkanlığının kalkınma planında var. Bunlara topyekûn olarak karşı çıkmamız lazım." dedi.

 

"İSTANBUL SÖZLEŞMESİ KADININ HAKKINI KORUMUYOR BİLAKİS KADINI ÖLDÜRÜYOR"

 

"Her gün Türkiye'nin birçok bölgesinde cinayet haberlerini okuyoruz." Diyen Çevik, şöyle devam etti: "İstanbul Sözleşmesinin 6284 maddesine göre siz evden babayı uzaklaştırırsanız baba evine yaklaşamaz. Üst katta annesi babası orta katta kardeşi alt katta dükkânı var ama 500 metre yaklaşamaz. Bir de çocuğunu göstermezseniz bu adam ne yapar herhangi bir erkek sığınma evi de yok. İtibarı sarsılmış çocuğunu da göstermeyince başlıyor kayınvalidesinden kayınpederinden hanımına ve hatta kendi çocuğuna kadar öldürüyor. En son kendi canına da kıyıyor. Yasalar ailemizi ifsat ediyor. Onun için İstanbul sözleşmesi kadının hakkını korumuyor bilakis kadını öldürüyor." ifadelerini kullandı.

 

"BÜTÜN MÜSLÜMANLAR OLARAK AİLEMİZ YOK OLMADAN BİRLİK OLMALIYIZ"

 

İstanbul sözleşmesinin temelinde ailesiz, cinsiyetsiz ve ahlaksız bir toplum oluşturmak olduğunu belirten Çevik, "FETÖ konusunda nasıl ki yöneticilerimiz 10 sene sonra uyandılarsa biz 10 yıl geçmeden şimdiden güzellikle uyarmamız lazım. Bu insanlığa karşı savaş, aileyi yok ediyor ve her gün ölümler var. Bu sözleşmelerin temeli de ailesiz, cinsiyetsiz ve ahlaksız bir toplum oluşturmaktır. Arkalarında uluslararası şer güçler var. Buna karşı bütün Müslümanlar olarak herhangi bir dernek, vakıf, sendika, parti, tarikat ve cemaat ayrımını yapmaksızın nasıl Filistin, Suriye ve başörtüsü gibi konularda birlik olduysak ailemiz yok olmadan da birlik olmalıyız." şeklide konuştu.

 

Çalıştay Akademisyen Davut Okçu, Türkiye Aile Meclisi Batman İl Başkanı Muhammed Zeki Kurt ile Özgür-Der Batman Şube Başkanı Ramazan Çelikalp'ın birer konuşma yapmasıyla son buldu. MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

 

 

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Aksoy Gazeteciler Gününü Kutladı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınlayan Eğitim-Bir-Sen ilçe Şube Başkanı İshak Aksoy, “Özgür Basın Demokrasinin Kalesidir.” Dedi.

Ortaç Gazeteciler Gününü Kutladı

HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı Veysi Ortaç “10 Ocak Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınladı.

“Kaydınızı Yaptırmayı Unutmayın”

Peygamber Sevdalıları Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Feyzi Aydın, Siyer Yarışmasına katılabilmek için kitap temininin yeterli olmadığını, en kısa zamanda siyersinavi.com adresinden kaydın yaptırılması gerektiğini söyledi.

15 BİN KİŞİ’YE SAĞLIK HİZMETİ

Batman Belediyesi, ilimizde ikamet eden engelli, yaşlı ve yardıma muhtaç hastalar ile sağlık hizmetlerine erişim konusunda sorun yaşayan 15 bin 510 kişiye ücretsiz sağlık hizmeti verdi.

16 BİN KANSER TARAMASI YAPILDI

Batman İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından 2019 yılı içinde 16 Bin kadına Rahim Ağzı Kanseri Taraması yapıldı. 450 kadında rahim ağzı kanserine sebep olan HPV virüsü erken evrede tespit edilerek tedavileri ücretsiz yapıldı.

BAMMED’ten Gazeteciler Günü Mesajı

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebeti ile mesaj yayınlayan Batman Medya Mensupları Cemiyeti (BAMMED) Başkanı Mehmet Salih Özcan, “Gazeteci arkadaşlarımı toplumun yararını gözetmede hassas olmaya çağırıyorum.” Dedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.