Önceki Sonraki
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
Umre ödüllü Siyer Yarışması'nın startı verildi
ONUN YOLU İNSANLIĞI KURTARABİLİR
HÜDA PAR’DAN KANDİL MESAJI
Eğitimden Bir Kare Fotoğraf Yarışması

Aileyi Yıkan Yasalar Kalkmalı

Türkiye Aile Meclisi Batman İl Başkanlığı tarafından düzenlenen çalıştaya katılan Türkiye Aile Meclisi Başkanı Adem Çevik, aileyi yıkan yasalar ve sözleşmelerin yürürlükten kaldırılması gerektiğini söyledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-10-14 09:03:18 eklenmiş

Türkiye Aile Meclisi Batman İl Başkanlığı tarafından "Önce Aile" sloganıyla "İnsanlığın Son Kalesi Aileyi Diriltmek" çalıştayı yapıldı. Çalıştayda Türkiye Aile Meclisi Başkanı Adem Çevik, Akademisyen Davut Okçu, Türkiye Aile Meclisi Batman İl Başkanı Muhammed Zeki Kurt ile Özgür-Der Batman Şube Başkanı Ramazan Çelikalp birer konuşma yaptı.

 

Özgür-Der Batman Şube Başkanlığı organizesinde gerçekleşen çalıştayda ilk olarak Türkiye Aile Meclisi Başkanı Adem Çevik, bir konuşma yaptı.

 

Çevik, "Aileyi yıkma projesi küresel bir projedir. 8 milyar insanı 500 milyona indirmek için bir projedir. Giydiklerimiz, yediklerimiz, ilaç sanayi, feminist politikalarla ve eğitim politikalarıyla ailemize karşı bir savaş var. Bu savaşın adı aileyi yok etme savaşıdır. Toplumsal cinsiyet eşitliği okullarda, diyanette, milli eğitimde ve bütün her yerde içişleri bakanlığında uygulandı uygulanıyor. Geçtiğimiz ay kaldırıldı denildi YÖK de geri adım attı. Ama bu defa cumhurbaşkanlığının kalkınma planında var. Bunlara topyekûn olarak karşı çıkmamız lazım." dedi.

 

"İSTANBUL SÖZLEŞMESİ KADININ HAKKINI KORUMUYOR BİLAKİS KADINI ÖLDÜRÜYOR"

 

"Her gün Türkiye'nin birçok bölgesinde cinayet haberlerini okuyoruz." Diyen Çevik, şöyle devam etti: "İstanbul Sözleşmesinin 6284 maddesine göre siz evden babayı uzaklaştırırsanız baba evine yaklaşamaz. Üst katta annesi babası orta katta kardeşi alt katta dükkânı var ama 500 metre yaklaşamaz. Bir de çocuğunu göstermezseniz bu adam ne yapar herhangi bir erkek sığınma evi de yok. İtibarı sarsılmış çocuğunu da göstermeyince başlıyor kayınvalidesinden kayınpederinden hanımına ve hatta kendi çocuğuna kadar öldürüyor. En son kendi canına da kıyıyor. Yasalar ailemizi ifsat ediyor. Onun için İstanbul sözleşmesi kadının hakkını korumuyor bilakis kadını öldürüyor." ifadelerini kullandı.

 

"BÜTÜN MÜSLÜMANLAR OLARAK AİLEMİZ YOK OLMADAN BİRLİK OLMALIYIZ"

 

İstanbul sözleşmesinin temelinde ailesiz, cinsiyetsiz ve ahlaksız bir toplum oluşturmak olduğunu belirten Çevik, "FETÖ konusunda nasıl ki yöneticilerimiz 10 sene sonra uyandılarsa biz 10 yıl geçmeden şimdiden güzellikle uyarmamız lazım. Bu insanlığa karşı savaş, aileyi yok ediyor ve her gün ölümler var. Bu sözleşmelerin temeli de ailesiz, cinsiyetsiz ve ahlaksız bir toplum oluşturmaktır. Arkalarında uluslararası şer güçler var. Buna karşı bütün Müslümanlar olarak herhangi bir dernek, vakıf, sendika, parti, tarikat ve cemaat ayrımını yapmaksızın nasıl Filistin, Suriye ve başörtüsü gibi konularda birlik olduysak ailemiz yok olmadan da birlik olmalıyız." şeklide konuştu.

 

Çalıştay Akademisyen Davut Okçu, Türkiye Aile Meclisi Batman İl Başkanı Muhammed Zeki Kurt ile Özgür-Der Batman Şube Başkanı Ramazan Çelikalp'ın birer konuşma yapmasıyla son buldu. MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

 

 

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Beşiri ilçe Kaymakamı Sinan AŞCI koordinesinde, ilçe Tarım ve Orman müdürlüğü tarafından temin edilen 2 bin 500 fidan toprakla buluştu.

Yetimler Vakfı’ndan “Bir Bot-Bir Mont” Kampanyası

İlimizdeki yetim çocuklara da yaptığı yardımlarla tanınan Yetimler Vakfı Bir bot-bir mont” kampanyası başlattı.

YEREL ESNAFA DESTEK ÇAĞRISI

İş adamlarından Batman’ın ekonomisine büyük katkı sağlayan, binlerce aileye ekmek kapısı olan yerel esnafa destek çağrısı geldi.

Umre ödüllü Siyer Yarışması'nın startı verildi

​Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından her yıl düzenlen Siyer Yarışması'nın bu yıl 2 Şubat 2020 tarihinde yapılacağı ve dereceye girenlere umre ile 2 bin çeşit ödül verileceği açıklandı.

TÜGVA, ONUTÇU İle Yoluna Devam Edecek

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Batman Temsilciliğinin 3’üncü Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. TÜGVA İl Temsilciliğini Abdullah MEMİŞ’den, Mehmet ONUTÇU devraldı.

ONUN YOLU İNSANLIĞI KURTARABİLİR

Bugün idrak etmeye başladığımız Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla mesaj yayınlayan İslami vakıf ve STK’lar, büyük bir buhran içinde yüzen insanlığı ancak Peygamberimizin yolunun kurtuluşa ulaştırabileceğini belirttiler.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.