Önceki Sonraki
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
Umre ödüllü Siyer Yarışması'nın startı verildi
ONUN YOLU İNSANLIĞI KURTARABİLİR
HÜDA PAR’DAN KANDİL MESAJI
Eğitimden Bir Kare Fotoğraf Yarışması

Kur'an Hafızlığı İçin Ter Döküyorlar

Batman’da okul ile birlikte hafızlık eğitimi alan imam hatipli öğrencilerin gösterdikleri gayret takdir topluyor.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-10-14 09:17:14 eklenmiş

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din Öğretim Genel Müdürlüğü ile Diyanet İşleri Başkanlığının (DİB) beraber yürüttüğü proje kapsamında Batman’da okul ile beraber hafızlık eğitimi de alan imam hatipli öğrenciler mezun olduklarında birer hafız doktor, öğretmen, hâkim ve savcı olmak için uğraş veriyorlar.

 

Erkek öğrenciler için 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu, kız öğrenciler için de Batman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde öğrenim gören öğrenciler Kur'an-ı Kerim'i ezberlemek için çaba gösteriyorlar.

 

Geçtiğimiz sene hafızlık eğitimine başlayan öğrenciler 6'ncı sınıfta okurken bu sene ise Batman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde 15 kız öğrencisi ve 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu bünyesinde de 24 erkek öğrenci 5'nci sınıfa başladı.

 

5'nci sınıfa hafızlık sınıflarında başlayan öğrenciler yaz tatilinde hafızlık eğitiminin ilk temel bilgileri eğitimini alıp 2019-2020 eğitim-öğretim yılında okul bünyesinde açılan hafızlık sınıflarında devam ettiriyor.

 

"BÜYÜNCE HAFIZ DOKTOR OLMAK İSTİYORUM"

 

Batman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde Zehra Yılmaz, "Geçen seneden beri hafızlık yapıyoruz. Hafızlıkla beraber normal derslerin eğitimini de alıyoruz. Derslerimizi çok seviyoruz. Her zaman ders çalışmaya çalışıyoruz ezber yapıyoruz. Her zaman ezberlerimizi veriyoruz. İnşallah eğitimlerimize devam eder ezberlerimizi yaparız. İnşallah hepimiz hafız oluruz. Hepimiz oklumuzu çok seviyoruz. Okulda her gün değişik etkinlikler yapıyoruz. Büyünce hafız doktor olmak istiyorum. İnşallah hepimiz hayalimizdeki mesleği yaparız." dedi.

 

"HEPİMİZ İNŞALLAH HAFIZ OLUR VE İSTEDİĞİMİZ MESLEĞİ ALIRIZ"

 

Bir senedir hafızlık sınıfında eğitim gördüğün aktaran Hiranur Dayanç, "6 A Sınıfında hafızlık eğitimini görüyorum. Geçen yıldan beri Yasin, Mülk, Fetih, Rahman süreleriyle beraber dönüşleri ezberledim. Şu anda ikinci dönüşteyim. Katkılarından dolayı hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Hocalarımız hepsi iyiliğimizi istiyorlar. Hepimiz inşallah hafız olur ve istediğimiz mesleği alırız. Büyüğünce hafız bir yazar olmak istiyorum." ifadelerini kullandı.

 

"BURAYA HAFIZ OLMAK İÇİN GELDİK"

 

Hafızlık için imam hatibe geldiğini aktaran Esmanur Elçin, "Buraya gelişim ilk senedir. Buraya hafız olmak için geldim. Okulu bitirdiğimde hafız bir öğretmen olacağım." şeklinde konuştu.

 

Öğrencilerden Elif Kaplan ise hafızlık eğitimi için bu okula geldiğini ve hedefinde hafız bir öğretmen olmak olduğunu söyledi.

 

Hafızlık sınıfına gelebilmek için iki ayrı sınavı kazandığını belirten öğrencilerden Nurhan Kılıç, hafızlık eğitimiyle beraber fenni eğitimler de aldıklarını eğitimi tamamladıktan sonra hafız bir doktor olmak istediğini belirtti.

 

Öğrencilerden Ayşenur Menice, Helen Türk, Nisanur Akman, Şevval Rana Kurul, Tuba Arslan, Ayşe Çetin, İrem Kaçar, Hayrunnisa Tunç, Sude Polat ve Vezire Er Kur'an-ı Kerim'i hazfetmek için çaba gösterdiklerini ifade ettiler.  MEHMT SIDDIK ÖZDEMİR

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Beşiri ilçe Kaymakamı Sinan AŞCI koordinesinde, ilçe Tarım ve Orman müdürlüğü tarafından temin edilen 2 bin 500 fidan toprakla buluştu.

Yetimler Vakfı’ndan “Bir Bot-Bir Mont” Kampanyası

İlimizdeki yetim çocuklara da yaptığı yardımlarla tanınan Yetimler Vakfı Bir bot-bir mont” kampanyası başlattı.

YEREL ESNAFA DESTEK ÇAĞRISI

İş adamlarından Batman’ın ekonomisine büyük katkı sağlayan, binlerce aileye ekmek kapısı olan yerel esnafa destek çağrısı geldi.

Umre ödüllü Siyer Yarışması'nın startı verildi

​Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından her yıl düzenlen Siyer Yarışması'nın bu yıl 2 Şubat 2020 tarihinde yapılacağı ve dereceye girenlere umre ile 2 bin çeşit ödül verileceği açıklandı.

TÜGVA, ONUTÇU İle Yoluna Devam Edecek

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Batman Temsilciliğinin 3’üncü Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. TÜGVA İl Temsilciliğini Abdullah MEMİŞ’den, Mehmet ONUTÇU devraldı.

ONUN YOLU İNSANLIĞI KURTARABİLİR

Bugün idrak etmeye başladığımız Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla mesaj yayınlayan İslami vakıf ve STK’lar, büyük bir buhran içinde yüzen insanlığı ancak Peygamberimizin yolunun kurtuluşa ulaştırabileceğini belirttiler.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.