Önceki Sonraki
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
Umre ödüllü Siyer Yarışması'nın startı verildi
ONUN YOLU İNSANLIĞI KURTARABİLİR
HÜDA PAR’DAN KANDİL MESAJI
Eğitimden Bir Kare Fotoğraf Yarışması

Pamuk Yetiştiriciler Dertli

Bölgemizde Pamuk yetiştiren çiftçiler yıl içinde sürekli gelen zamlarla beraber pamuk fiyatlarının kesin bir fiyata bağlanmamış olmasından dolayı dert yanıyor.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-10-14 09:27:28 eklenmiş

Pamuk üretimi yapan çiftçiler pamukta kullandıkları gübre ve ilaçlara gelen aşrı zamların yanında elektrik faturalarının da çok kabarık gelmesinden dolayı dert yanarak yetkililere seslendi.

 

Devletin çiftçinin durumundan haberdar olduğunu ve çiftçinin ne sıkıntılar çektiğini bildiği halde hiçbir girişimde bulunmadığından dert yanan pamuk üreticisi Hüseyin Ateş, "Bu sene pamuk verimi hiç yok. Hiçbir Allah'ın kulu çıkıp da pamuk veriminden memnun olduğunu söyleyemez. 600 kilo verim aldığımız yerden 200 kilo verim aldık bu sene. Devlet bu işin hesabını, kitabını biliyor. Devlet aldığımız ilacın ne kadar olduğunu da görüyor. Devlet bu işin hesabını bildiğine göre, bin 200 liralık masrafım karşılığında 600 liraya denk gelen 200 kilo pamuk elde ediyorsam bu işin altından nasıl çıkacağımı da söylesin." dedi.

 

Elektrik faturalarının çok yüksek gelmesinin kendilerini sıkıntıya düşürdüğünü belirten Ateş, "Her ay 200 bin liralık elektrik faturası geliyor. Gününde ödemediğimizde kesinti oluyor. Bu faturayı ödeyemeyince ister istemez tefecinin eline düşüyoruz. Tefeci de babasının hayrına para vermiyor. 200 bin lira için ekstra 20 bin lira verdiğimizde, yıl içinde gelen 4 faturanın sadece faizi 80 bin lira ediyor. Otomatikman 80 bin lira borçlanıyorum. Bu da sadece tefeciye olan borç oluyor. Bu durumlara düşmememiz için devletin verdiği desteklemeyi banka üzerinden direk elektrik borcumuza vermesini istiyoruz. Ben direkt destekleme istemiyorum. Desteklemeyi elektrik kurumuna versin beni yormasın." şeklinde konuştu. MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Beşiri ilçe Kaymakamı Sinan AŞCI koordinesinde, ilçe Tarım ve Orman müdürlüğü tarafından temin edilen 2 bin 500 fidan toprakla buluştu.

Yetimler Vakfı’ndan “Bir Bot-Bir Mont” Kampanyası

İlimizdeki yetim çocuklara da yaptığı yardımlarla tanınan Yetimler Vakfı Bir bot-bir mont” kampanyası başlattı.

YEREL ESNAFA DESTEK ÇAĞRISI

İş adamlarından Batman’ın ekonomisine büyük katkı sağlayan, binlerce aileye ekmek kapısı olan yerel esnafa destek çağrısı geldi.

Umre ödüllü Siyer Yarışması'nın startı verildi

​Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından her yıl düzenlen Siyer Yarışması'nın bu yıl 2 Şubat 2020 tarihinde yapılacağı ve dereceye girenlere umre ile 2 bin çeşit ödül verileceği açıklandı.

TÜGVA, ONUTÇU İle Yoluna Devam Edecek

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Batman Temsilciliğinin 3’üncü Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. TÜGVA İl Temsilciliğini Abdullah MEMİŞ’den, Mehmet ONUTÇU devraldı.

ONUN YOLU İNSANLIĞI KURTARABİLİR

Bugün idrak etmeye başladığımız Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla mesaj yayınlayan İslami vakıf ve STK’lar, büyük bir buhran içinde yüzen insanlığı ancak Peygamberimizin yolunun kurtuluşa ulaştırabileceğini belirttiler.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.