Önceki Sonraki
GÜVENLİK MASAYA YATIRILDI
BİLİM TEKNİK’TEN AKIN’A ZİYARET
500 YATAKLI HASTANE PROGRAMA ALINDI
KAÇAK YAPILARI YIKMADA KARARLIYIZ
UMUT KERVANINDAN İDLİB’E YARDIM TIRI

Gerçeği Aratmayan Tatbikat

Beşiri ilçemize bağlı İkiköprü Beldesinde UMKE ekipleri tarafından gerçeği aratmayan tatbikat yapıldı.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-11-03 12:03:54 eklenmiş

 

Sağlık personelini afet ve olağan dışı durumlara hazırlamak için Batman İl Sağlık Müdürlüğü Afet Birimi tarafından yıl içinde en az bir kez UMKE eğitim ve tatbikat kampı yapıldığı belirtildi.

UMKE eğitim ve tatbikat kampı 22-24 Ekim tarihleri arasında Beşiri ilçesi İkiköprü beldesinde gerçekleştirildi. Üç gün süren kampta, olay yeri yönetimi, triyaj, hasta yaralı taşıma teknikleri, afet psikolojisi ve KBRN konularında teorik ve uygulamalı eğitimler yapıldı.

Acil durumlara hazırlık amacıyla yapılan Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) Eğitim Tatbikat Kampını Batman Valisi Hulusi Şahin, Beşiri Kaymakamı Sinan Aşcı, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, Beşiri Belediye Başkan Vekili Kemal Koç, Sağlık İl Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu ve kurum müdürleri izledi. Tatbikat Vali Şahin'in verdiği komutla başladı.

Doğru müdahalenin önemine vurgu yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, ''Senaryo gereği deprem sonrası enkaz altında kalan yaralılara UMKE, AFAD ve 112 ekipleri müdahale etmiş, olay yeri yönetimi, triyaj ve medikal kurtarma işlemleri gerçekleştirilmiştir. Enkaz altından UMKE ve AFAD işbirliği ile kurtarılan yaralılar, 112 ambulansları ile Beşiri Devlet Hastanesi'ne nakledilmiştir. Yine deprem kaynaklı kimyasal madde taşıyan varillerin devrilmesi sonucu ortaya kimyasal bir sızıntı çıkmış, AFAD ekiplerinin alanda ölçüm yapması, dekontaminasyon ünitesi kurup hastaları arındırmasından sonra UMKE ekipleri alanda tıbbi uç nokta kurup hastaların tıbbi bakımını yapmıştır. Olay yerinde ilk müdahaleleri yapılan afetzedelerin  hastaneye nakledilmek üzere 112 ekiplerine teslim edilmesiyle tatbikat başarılı bir şekilde tamamlandı. Yapılan tatbikatla afetlerin kaçınılmaz olduğunun yanı sıra doğru ve etkin müdahale yöntemleriyle başarılı olabileceğimizi ve kayıpları en aza indirebileceğimizi göstermiştir." dedi. ABDURRAHMAN ÖZMEN

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Aksoy Gazeteciler Gününü Kutladı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınlayan Eğitim-Bir-Sen ilçe Şube Başkanı İshak Aksoy, “Özgür Basın Demokrasinin Kalesidir.” Dedi.

Ortaç Gazeteciler Gününü Kutladı

HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı Veysi Ortaç “10 Ocak Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınladı.

“Kaydınızı Yaptırmayı Unutmayın”

Peygamber Sevdalıları Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Feyzi Aydın, Siyer Yarışmasına katılabilmek için kitap temininin yeterli olmadığını, en kısa zamanda siyersinavi.com adresinden kaydın yaptırılması gerektiğini söyledi.

15 BİN KİŞİ’YE SAĞLIK HİZMETİ

Batman Belediyesi, ilimizde ikamet eden engelli, yaşlı ve yardıma muhtaç hastalar ile sağlık hizmetlerine erişim konusunda sorun yaşayan 15 bin 510 kişiye ücretsiz sağlık hizmeti verdi.

16 BİN KANSER TARAMASI YAPILDI

Batman İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından 2019 yılı içinde 16 Bin kadına Rahim Ağzı Kanseri Taraması yapıldı. 450 kadında rahim ağzı kanserine sebep olan HPV virüsü erken evrede tespit edilerek tedavileri ücretsiz yapıldı.

BAMMED’ten Gazeteciler Günü Mesajı

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebeti ile mesaj yayınlayan Batman Medya Mensupları Cemiyeti (BAMMED) Başkanı Mehmet Salih Özcan, “Gazeteci arkadaşlarımı toplumun yararını gözetmede hassas olmaya çağırıyorum.” Dedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.