Önceki Sonraki
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
Umre ödüllü Siyer Yarışması'nın startı verildi
ONUN YOLU İNSANLIĞI KURTARABİLİR
HÜDA PAR’DAN KANDİL MESAJI
Eğitimden Bir Kare Fotoğraf Yarışması

Gerçeği Aratmayan Tatbikat

Beşiri ilçemize bağlı İkiköprü Beldesinde UMKE ekipleri tarafından gerçeği aratmayan tatbikat yapıldı.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-11-03 12:03:54 eklenmiş

 

Sağlık personelini afet ve olağan dışı durumlara hazırlamak için Batman İl Sağlık Müdürlüğü Afet Birimi tarafından yıl içinde en az bir kez UMKE eğitim ve tatbikat kampı yapıldığı belirtildi.

UMKE eğitim ve tatbikat kampı 22-24 Ekim tarihleri arasında Beşiri ilçesi İkiköprü beldesinde gerçekleştirildi. Üç gün süren kampta, olay yeri yönetimi, triyaj, hasta yaralı taşıma teknikleri, afet psikolojisi ve KBRN konularında teorik ve uygulamalı eğitimler yapıldı.

Acil durumlara hazırlık amacıyla yapılan Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) Eğitim Tatbikat Kampını Batman Valisi Hulusi Şahin, Beşiri Kaymakamı Sinan Aşcı, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, Beşiri Belediye Başkan Vekili Kemal Koç, Sağlık İl Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu ve kurum müdürleri izledi. Tatbikat Vali Şahin'in verdiği komutla başladı.

Doğru müdahalenin önemine vurgu yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, ''Senaryo gereği deprem sonrası enkaz altında kalan yaralılara UMKE, AFAD ve 112 ekipleri müdahale etmiş, olay yeri yönetimi, triyaj ve medikal kurtarma işlemleri gerçekleştirilmiştir. Enkaz altından UMKE ve AFAD işbirliği ile kurtarılan yaralılar, 112 ambulansları ile Beşiri Devlet Hastanesi'ne nakledilmiştir. Yine deprem kaynaklı kimyasal madde taşıyan varillerin devrilmesi sonucu ortaya kimyasal bir sızıntı çıkmış, AFAD ekiplerinin alanda ölçüm yapması, dekontaminasyon ünitesi kurup hastaları arındırmasından sonra UMKE ekipleri alanda tıbbi uç nokta kurup hastaların tıbbi bakımını yapmıştır. Olay yerinde ilk müdahaleleri yapılan afetzedelerin  hastaneye nakledilmek üzere 112 ekiplerine teslim edilmesiyle tatbikat başarılı bir şekilde tamamlandı. Yapılan tatbikatla afetlerin kaçınılmaz olduğunun yanı sıra doğru ve etkin müdahale yöntemleriyle başarılı olabileceğimizi ve kayıpları en aza indirebileceğimizi göstermiştir." dedi. ABDURRAHMAN ÖZMEN

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Beşiri ilçe Kaymakamı Sinan AŞCI koordinesinde, ilçe Tarım ve Orman müdürlüğü tarafından temin edilen 2 bin 500 fidan toprakla buluştu.

Yetimler Vakfı’ndan “Bir Bot-Bir Mont” Kampanyası

İlimizdeki yetim çocuklara da yaptığı yardımlarla tanınan Yetimler Vakfı Bir bot-bir mont” kampanyası başlattı.

YEREL ESNAFA DESTEK ÇAĞRISI

İş adamlarından Batman’ın ekonomisine büyük katkı sağlayan, binlerce aileye ekmek kapısı olan yerel esnafa destek çağrısı geldi.

Umre ödüllü Siyer Yarışması'nın startı verildi

​Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından her yıl düzenlen Siyer Yarışması'nın bu yıl 2 Şubat 2020 tarihinde yapılacağı ve dereceye girenlere umre ile 2 bin çeşit ödül verileceği açıklandı.

TÜGVA, ONUTÇU İle Yoluna Devam Edecek

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Batman Temsilciliğinin 3’üncü Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. TÜGVA İl Temsilciliğini Abdullah MEMİŞ’den, Mehmet ONUTÇU devraldı.

ONUN YOLU İNSANLIĞI KURTARABİLİR

Bugün idrak etmeye başladığımız Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla mesaj yayınlayan İslami vakıf ve STK’lar, büyük bir buhran içinde yüzen insanlığı ancak Peygamberimizin yolunun kurtuluşa ulaştırabileceğini belirttiler.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.