Önceki Sonraki
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
Umre ödüllü Siyer Yarışması'nın startı verildi
ONUN YOLU İNSANLIĞI KURTARABİLİR
HÜDA PAR’DAN KANDİL MESAJI
Eğitimden Bir Kare Fotoğraf Yarışması

VALİ ŞAHİN İLÇEMİZDE MUHTARLARI DİNLEDİ

Beşiri’de mahalle ve köy muhtarlarıyla buluşan Vali Şahin ve Kaymak Aşçı muhtarların sorun ve taleplerini dinlediler.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-11-03 12:24:09 eklenmiş

 

Beşiri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen toplantıya; Vali Hulusi Şahin’in yanı sıra ilçe Kaymakamı Sinan Aşcı, ilçenin kamu kurum yöneticileri, mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Verimli bir şekilde geçen toplantıda Kaymakam Sinan AŞCI,  Valiye ve toplantıya katılanlara genel durumla ilgili bilgilendirmeler yaptı. Toplantı esnasında söz alan mahalle ve köy muhtarları sorun ve taleplerini dillendirdiler. Muhtarların taleplerini dinleyen vali Şahin,  sorunların çözümü için gerekenlerin yapılacağını söyledi.

Vali Şahin’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda; mahalle ve köylerde yürütülen altyapı hizmetleri ile yapılacak çalışmalar ele alındı. Burada muhtarlara seslenen Vali Şahin, Muhtarların geçmiş Muhtarlar Günü’nü kutlayarak, “Muhtarlarımız mahallesinde ve köyünde devletin gücünü ve varlığını hissettiren ve temsil eden kamu görevlileridir. Vatandaşımızın devletimize ihtiyaç duyduğu anda, sorunlarını ilgili kurumlara taşımakla önemli bir göreviniz var. Bizim de sizlerden isteğimiz, haksızlıklara fırsat verilmeden ihtiyaç olan konuları bize ulaştırınız. İlgili kurumlarımız da bu konularla ilgili mutlaka gerekli çalışmaları yaparlar” dedi.

Beşiri ilçesinin güvenlik konusunda sıkıntısı olmayan huzurlu bir ilçe olduğunu belirten Vali Şahin, “Huzur olduktan sonra diğer sorunların üstesinden gelmek kolaydır. Bizim yaptığımız; öncelikler sıralamasını belirlemek, devletin kaynaklarını sizlere hizmet olarak sunarken, adaletten ayrılmadan öncelikleri iyi bir şekilde tespit etmektir” diye konuştu.

Konuşmanın ardından muhtarların sorun ve taleplerini dinleyen Vali Şahin, köy ve mahalle sorunlarının giderilmesi konusunda ilgili kurumların gerekli çalışmaların yapılacağını ve takipçisi olacaklarını belirtti. ABDURRAHMAN ÖZMEN

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Beşiri ilçe Kaymakamı Sinan AŞCI koordinesinde, ilçe Tarım ve Orman müdürlüğü tarafından temin edilen 2 bin 500 fidan toprakla buluştu.

Yetimler Vakfı’ndan “Bir Bot-Bir Mont” Kampanyası

İlimizdeki yetim çocuklara da yaptığı yardımlarla tanınan Yetimler Vakfı Bir bot-bir mont” kampanyası başlattı.

YEREL ESNAFA DESTEK ÇAĞRISI

İş adamlarından Batman’ın ekonomisine büyük katkı sağlayan, binlerce aileye ekmek kapısı olan yerel esnafa destek çağrısı geldi.

Umre ödüllü Siyer Yarışması'nın startı verildi

​Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından her yıl düzenlen Siyer Yarışması'nın bu yıl 2 Şubat 2020 tarihinde yapılacağı ve dereceye girenlere umre ile 2 bin çeşit ödül verileceği açıklandı.

TÜGVA, ONUTÇU İle Yoluna Devam Edecek

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Batman Temsilciliğinin 3’üncü Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. TÜGVA İl Temsilciliğini Abdullah MEMİŞ’den, Mehmet ONUTÇU devraldı.

ONUN YOLU İNSANLIĞI KURTARABİLİR

Bugün idrak etmeye başladığımız Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla mesaj yayınlayan İslami vakıf ve STK’lar, büyük bir buhran içinde yüzen insanlığı ancak Peygamberimizin yolunun kurtuluşa ulaştırabileceğini belirttiler.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.