Önceki Sonraki
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
Umre ödüllü Siyer Yarışması'nın startı verildi
ONUN YOLU İNSANLIĞI KURTARABİLİR
HÜDA PAR’DAN KANDİL MESAJI
Eğitimden Bir Kare Fotoğraf Yarışması

KALKAN’DAN ÖNEMLİ UYARILAR

Batman Ticaret İl Müdürü Şehmus Kalkan, emlakçılık yetki belgesi işlemleri için 5 Aralık 2019, ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti yetki belgesi işlemleri için ise 31 Aralık 2019 tarihlerinin son gün olduğunu hatırlattı.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-11-03 13:03:15 eklenmiş

 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Batman Ticaret İl Müdürü Kalkan, taşınmaz ticaretinin 5 Haziran 2018 tarihinde yürürlüğe girdiğini, gerekli şartların sağlanması için 18 ay süre tanınarak 5 Aralık 2019 tarihine kadar süre verildiğini hatırlattı.

Kalkan, zamanın hızla tükendiğini ve taşınmaz ticaretini (emlakçılık) meslek haline getiren esnaf ve tacirlerin mağduriyet yaşamamaları için (Bilgi sistemi TTBS üzerinden başvuru yapılır) yetki belgesi işlemlerini son günlere bırakmamalarını arzu ettiklerini söyledi.

Kalkan, "İkinci el motorlu kara taşıtı ticaretiyle iştigal eden esnaf ve tacirlerimiz içinde, yetki belgesi 13 Mayıs 2018 tarihinden itibaren yürürlüğe girmiş olup, ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti bilgi sistemi üzerinden işletmelerin bulunduğu yerdeki Ticaret İl Müdürlüklerinden herhangi bir ücret alınmadan verilmeye devam edilmektedir. Muhtemel mağduriyetlerin yaşanmaması için süre ikinci defa 31 Aralık 2019 tarihine kadar uzatılmıştır." ifadelerini kullandı.

Yetki belgesi başvurularına ilişkin bilgi veren Kalkan, "Yetki belgesi başvurularında bulunacak olanlar için bakanlığımızın https://www.gtb.gov.tr/ web sitesinde, 'E-İşlemler' başlığı altına uygulama linkinden şartları tutanlar başvurabileceklerdir. Başvuruların alınması ve yetki belgesinin verilmesi için elden başvuruların kabul edilmemesi konusunda ilgililerin hassasiyet göstermeleri ve sadece sistem üzerinden müracaat etmeleri gerektiğini ve zaman kaybı olmaması açısından da biraz daha acele etmeleri önem arz etmektedir. Bizim için resmiyetin temel amacı: sektörün yasal altyapıya kavuşturulması, haksız rekabetin ve kayıt dışı faaliyetlerin önlenmesi, nitelikli insan kaynağı yaratılması, ticaretin güvenli bir ortamda yapılması, mesleğe itibar kazandırılması ve meslek mensuplarına duyulan güvenin artırılması öncelikli hedeflerimizdir." ifadelerini kullandı. 

MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Beşiri ilçe Kaymakamı Sinan AŞCI koordinesinde, ilçe Tarım ve Orman müdürlüğü tarafından temin edilen 2 bin 500 fidan toprakla buluştu.

Yetimler Vakfı’ndan “Bir Bot-Bir Mont” Kampanyası

İlimizdeki yetim çocuklara da yaptığı yardımlarla tanınan Yetimler Vakfı Bir bot-bir mont” kampanyası başlattı.

YEREL ESNAFA DESTEK ÇAĞRISI

İş adamlarından Batman’ın ekonomisine büyük katkı sağlayan, binlerce aileye ekmek kapısı olan yerel esnafa destek çağrısı geldi.

Umre ödüllü Siyer Yarışması'nın startı verildi

​Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından her yıl düzenlen Siyer Yarışması'nın bu yıl 2 Şubat 2020 tarihinde yapılacağı ve dereceye girenlere umre ile 2 bin çeşit ödül verileceği açıklandı.

TÜGVA, ONUTÇU İle Yoluna Devam Edecek

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Batman Temsilciliğinin 3’üncü Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. TÜGVA İl Temsilciliğini Abdullah MEMİŞ’den, Mehmet ONUTÇU devraldı.

ONUN YOLU İNSANLIĞI KURTARABİLİR

Bugün idrak etmeye başladığımız Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla mesaj yayınlayan İslami vakıf ve STK’lar, büyük bir buhran içinde yüzen insanlığı ancak Peygamberimizin yolunun kurtuluşa ulaştırabileceğini belirttiler.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.