Önceki Sonraki
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
Umre ödüllü Siyer Yarışması'nın startı verildi
ONUN YOLU İNSANLIĞI KURTARABİLİR
HÜDA PAR’DAN KANDİL MESAJI
Eğitimden Bir Kare Fotoğraf Yarışması

Kanserde erken tanı çok önemlidir

Gönül Elçileri Batman Temsilcisi Ebru Şahin, yüzyılın en kötü hastalıklarından bir tanesinin kanser olduğuna dikkat çekti.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-11-03 13:04:01 eklenmiş

 

Batman’da kanser hastalığına dikkat çekmek amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ‘Kanserde Erken Tanı’ konferansı gerçekleştirildi.

İl Kültür Merkezi konferans salonunda düzenlenen etkinliğe, Vali Hulusi Şahin’in eşi Gönül Elçileri Batman Temsilcisi Ebru Şahin, Vali Yardımcısı Tuğba Polat, İl Sağlık Müdürlüğü yöneticileri, sağlık çalışanları ve kadınlar katıldı.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Uğur Karabat, Batman’da kanser taramalarına yönelik yapılan çalışmalara ilişkin genel bir bilgilendirmede bulundu.

Karabat, Gezici Mobil Tarama aracının yanı sıra KETEM ve Aile Hekimlerince ücretsiz olarak halka yönelik kanser taramalarının (meme, serviks, kolon kanseri) yapılmakta olduğunu söyledi.

Ardından Vali Yardımcısı Tuğba Polat bir konuşma yaparak, erken tanının önemine dikkat çekti. Polat, ücretsiz olarak verilen sağlık hizmetinden kadınların faydalanmasını istediklerini söyledi.

Meme kanseri olan Ebe Burcu Karamut da konferansta kanserle mücadelesinden kesitler paylaştı.

Daha sonra konferansta bir konuşma yapan Gönül Elçileri Batman Temsilcisi Ebru Şahin, yüzyılın en kötü hastalıklarından bir tanesinin kanser olduğuna işaret etti.

Şahin, konuşmasına şöyle devam etti: “Bu sebeple kadınlar için yapabileceğimiz en güzel ve etkili proje kanser taramalarıdır. Sağlık Bakanlığı bu konuda ülkemizin her tarafından çok önemli çalışmalar yürütmektedir. İlimizde meme, kalın bağırsak ve rahim ağzı kanserleri için tarama programları yürütülmektedir. Sağlık kurumlarımızda halkımıza yönelik yürütülen kanser taramaları ağrısız, kısa süreli ve tamamen zararsız yöntemlerle gerçekleştirilmektedir. Kanserde erken tanı önem taşımaktadır. Önce Biz kadınlar sağlıklı olacağız ki, gelecek nesillerimiz ve Türkiye sağlıklı olsun. Sizleri öncelikle kendiniz ve sevdikleriniz için 10 dakikanızı ayırıp bu taramaları yaptırmaya davet ediyoruz.”

Konferansa davet edilen Dr. Öğretim Üyesi Elif Okşan Çalıkoğlu ise; Kanser ve kanserde erken tanı, kanser türleri, kanserden korunmanın yolları, kadınlarda ve erkeklerde sıklıkla görülen kanser türleri, tedavi süreci gibi konu başlıkları ile ilgi detaylı bir sunum paylaştı. (MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR)

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Beşiri ilçe Kaymakamı Sinan AŞCI koordinesinde, ilçe Tarım ve Orman müdürlüğü tarafından temin edilen 2 bin 500 fidan toprakla buluştu.

Yetimler Vakfı’ndan “Bir Bot-Bir Mont” Kampanyası

İlimizdeki yetim çocuklara da yaptığı yardımlarla tanınan Yetimler Vakfı Bir bot-bir mont” kampanyası başlattı.

YEREL ESNAFA DESTEK ÇAĞRISI

İş adamlarından Batman’ın ekonomisine büyük katkı sağlayan, binlerce aileye ekmek kapısı olan yerel esnafa destek çağrısı geldi.

Umre ödüllü Siyer Yarışması'nın startı verildi

​Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından her yıl düzenlen Siyer Yarışması'nın bu yıl 2 Şubat 2020 tarihinde yapılacağı ve dereceye girenlere umre ile 2 bin çeşit ödül verileceği açıklandı.

TÜGVA, ONUTÇU İle Yoluna Devam Edecek

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Batman Temsilciliğinin 3’üncü Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. TÜGVA İl Temsilciliğini Abdullah MEMİŞ’den, Mehmet ONUTÇU devraldı.

ONUN YOLU İNSANLIĞI KURTARABİLİR

Bugün idrak etmeye başladığımız Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla mesaj yayınlayan İslami vakıf ve STK’lar, büyük bir buhran içinde yüzen insanlığı ancak Peygamberimizin yolunun kurtuluşa ulaştırabileceğini belirttiler.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.