Önceki Sonraki
BUĞDAY TARLASI KÜL OLDU
Beşiri Umut Kervanı Kurban Çalışmalarına Başladı
Kira Dağında Otomobil Şarampole Yuvarlandı
25 GÖZALTI, 3 TUTUKLAMA
Beşiri’de 9,5 km beton asfalt serildi

“ÖĞRETMENLERE SALDIRI ASLA KABUL EDİLEMEZ”

Öğretmenlere yapılan saldırıların eğitim sistemine yapıldığını belirten Batman Eğitimciler Cemiyeti Başkanı Kenan Çaplık, öğretmenlere gereken önemin verilmesi gerektiğini söyledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-11-12 11:28:51 eklenmiş

Öğretmenlere yönelik sözlü ve fiili saldırıları kınadıklarını ifade eden Batman Eğitimciler Cemiyeti Başkanı Kenan Çaplık, bu saldırıların önüne geçilmesi gerektiğini belirtti.

Eğitim-öğretim işlerinin en önemli unsurunun öğretmenler olduğunu, öğretmenlere yapılan saldırıların eğitim sistemine yapıldığını söyleyen Çaplık, öğretmenlere gereken önemin verilmesi gerektiğini kaydetti.

Öğretmenlere yönelik saldırıların kabul edilemez olduğuna vurgu yapan Çaplık, bu tür saldırılara karşı ciddi tedbirlerin alınması gerektiğini ifade etti.

Son zamanlarda öğretmenlere karşı saldırıların arttığına işaret eden Çaplık, “Son zamanlarda öğretmenlerimize yönelik ciddi saldırıların olması eğitim camiamızı içinden çıkılmaz bir hale getirmiş durumdadır. Zira eğitim-öğretim işlerinin en önemli unsuru öğretmenlerdir. Öğretmenin pervasızlaştırıldığı bir süreçte eğitim-öğretimde kaliteyi, güzelliği beklemek mümkün değildir. Öğretmenlere yapılan saldırı aslında eğitime yapılan bir saldırıdır. Bu da hafızalarımızda gerçekten eğitime gereken önemin halen verilmediğini göstermektedir.” dedi.

“CİDDİ TEDBİRLER ALINMALI”

Öğretmenlere gereken değerin verilmesi gerektiğini belirten Çaplık, “Biz Eğitimciler Cemiyeti olarak şunu istiyoruz; ülkenin neresinde olursa olsun hiçbir eğitimciye yönelik bir kabul edilemez ve buna yönelik yapılan saldırılara karşı da ciddi bir müeyyideyle tedbir alınması gerektiğine inanıyoruz. Zira öğretmene değer verilmiyorsa öğretmene değer verilmiyor demektir. Eğitimin kaliteli hale gelmesi, eğitimin ciddi anlamda sorunlarının önlenebilmesi ancak ve ancak öğretmene gereken değerin verilmesiyle bunun aşılabileceğine inanıyoruz.” diye konuştu.

“ÖĞRETMENLERE SALDIRI ASLA KABUL EDİLEMEZ”

Saldırılara karşı caydırıcı cezaların verilmesini talep eden Çaplık, son olarak şunları söyledi: “Son zamanlarda öğretmenlere yönelik saldırıların tamamını kınıyoruz, onların faillerinin cezasız kalmaması yönünde aksatılmadan alınmasını talep ediyoruz. Bu noktada Eğitimciler Cemiyeti olarak şunu söylemek istiyoruz ki; eğitimin en önemli unsuru öğretmendir, öğretmen değerlidir ve bu toplumun ona gereken değeri vermesi gerekiyor. Bunun bilincine varmamız gerekir. Öğretmenin saldırıya uğraması demek eğitim sisteminin saldırıya uğraması demektir. Öğretmenin değersizleştirilmesi demek aynı şekilde eğitim sisteminin değersizleştirilmesi demektir. Bunun önüne geçilmesini talep ediyoruz. Yetkililere sesleniyoruz; bir öğretmene yapılacak saldırı asla kabul edilemez. Bunun için caydırıcı cezaların yürürlüğe konulmasını, gerekli tedbirlerin alınmasını önemle talep ediyoruz.” ABDURRAHMAN ÖZMEN

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Aksoy Gazeteciler Gününü Kutladı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınlayan Eğitim-Bir-Sen ilçe Şube Başkanı İshak Aksoy, “Özgür Basın Demokrasinin Kalesidir.” Dedi.

Ortaç Gazeteciler Gününü Kutladı

HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı Veysi Ortaç “10 Ocak Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınladı.

“Kaydınızı Yaptırmayı Unutmayın”

Peygamber Sevdalıları Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Feyzi Aydın, Siyer Yarışmasına katılabilmek için kitap temininin yeterli olmadığını, en kısa zamanda siyersinavi.com adresinden kaydın yaptırılması gerektiğini söyledi.

15 BİN KİŞİ’YE SAĞLIK HİZMETİ

Batman Belediyesi, ilimizde ikamet eden engelli, yaşlı ve yardıma muhtaç hastalar ile sağlık hizmetlerine erişim konusunda sorun yaşayan 15 bin 510 kişiye ücretsiz sağlık hizmeti verdi.

16 BİN KANSER TARAMASI YAPILDI

Batman İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından 2019 yılı içinde 16 Bin kadına Rahim Ağzı Kanseri Taraması yapıldı. 450 kadında rahim ağzı kanserine sebep olan HPV virüsü erken evrede tespit edilerek tedavileri ücretsiz yapıldı.

BAMMED’ten Gazeteciler Günü Mesajı

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebeti ile mesaj yayınlayan Batman Medya Mensupları Cemiyeti (BAMMED) Başkanı Mehmet Salih Özcan, “Gazeteci arkadaşlarımı toplumun yararını gözetmede hassas olmaya çağırıyorum.” Dedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.