Önceki Sonraki
Kaçak Ekibiyle Köylüler Arasında Arbede
Kaza Ucuz Atlatıldı
Öğretmenler Günü Nedeniyle Etkinlik Düzenlendi
AK Parti Beşiri İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı
AŞCI ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

“ÖĞRETMENLERE SALDIRI ASLA KABUL EDİLEMEZ”

Öğretmenlere yapılan saldırıların eğitim sistemine yapıldığını belirten Batman Eğitimciler Cemiyeti Başkanı Kenan Çaplık, öğretmenlere gereken önemin verilmesi gerektiğini söyledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-11-12 11:28:51 eklenmiş

Öğretmenlere yönelik sözlü ve fiili saldırıları kınadıklarını ifade eden Batman Eğitimciler Cemiyeti Başkanı Kenan Çaplık, bu saldırıların önüne geçilmesi gerektiğini belirtti.

Eğitim-öğretim işlerinin en önemli unsurunun öğretmenler olduğunu, öğretmenlere yapılan saldırıların eğitim sistemine yapıldığını söyleyen Çaplık, öğretmenlere gereken önemin verilmesi gerektiğini kaydetti.

Öğretmenlere yönelik saldırıların kabul edilemez olduğuna vurgu yapan Çaplık, bu tür saldırılara karşı ciddi tedbirlerin alınması gerektiğini ifade etti.

Son zamanlarda öğretmenlere karşı saldırıların arttığına işaret eden Çaplık, “Son zamanlarda öğretmenlerimize yönelik ciddi saldırıların olması eğitim camiamızı içinden çıkılmaz bir hale getirmiş durumdadır. Zira eğitim-öğretim işlerinin en önemli unsuru öğretmenlerdir. Öğretmenin pervasızlaştırıldığı bir süreçte eğitim-öğretimde kaliteyi, güzelliği beklemek mümkün değildir. Öğretmenlere yapılan saldırı aslında eğitime yapılan bir saldırıdır. Bu da hafızalarımızda gerçekten eğitime gereken önemin halen verilmediğini göstermektedir.” dedi.

“CİDDİ TEDBİRLER ALINMALI”

Öğretmenlere gereken değerin verilmesi gerektiğini belirten Çaplık, “Biz Eğitimciler Cemiyeti olarak şunu istiyoruz; ülkenin neresinde olursa olsun hiçbir eğitimciye yönelik bir kabul edilemez ve buna yönelik yapılan saldırılara karşı da ciddi bir müeyyideyle tedbir alınması gerektiğine inanıyoruz. Zira öğretmene değer verilmiyorsa öğretmene değer verilmiyor demektir. Eğitimin kaliteli hale gelmesi, eğitimin ciddi anlamda sorunlarının önlenebilmesi ancak ve ancak öğretmene gereken değerin verilmesiyle bunun aşılabileceğine inanıyoruz.” diye konuştu.

“ÖĞRETMENLERE SALDIRI ASLA KABUL EDİLEMEZ”

Saldırılara karşı caydırıcı cezaların verilmesini talep eden Çaplık, son olarak şunları söyledi: “Son zamanlarda öğretmenlere yönelik saldırıların tamamını kınıyoruz, onların faillerinin cezasız kalmaması yönünde aksatılmadan alınmasını talep ediyoruz. Bu noktada Eğitimciler Cemiyeti olarak şunu söylemek istiyoruz ki; eğitimin en önemli unsuru öğretmendir, öğretmen değerlidir ve bu toplumun ona gereken değeri vermesi gerekiyor. Bunun bilincine varmamız gerekir. Öğretmenin saldırıya uğraması demek eğitim sisteminin saldırıya uğraması demektir. Öğretmenin değersizleştirilmesi demek aynı şekilde eğitim sisteminin değersizleştirilmesi demektir. Bunun önüne geçilmesini talep ediyoruz. Yetkililere sesleniyoruz; bir öğretmene yapılacak saldırı asla kabul edilemez. Bunun için caydırıcı cezaların yürürlüğe konulmasını, gerekli tedbirlerin alınmasını önemle talep ediyoruz.” ABDURRAHMAN ÖZMEN

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Kaçak Ekibiyle Köylüler Arasında Arbede

Beşiri’ye bağlı Yeniyol köyünde kaçak elektrik ekibiyle vatandaşlar arasında yaşanan gerginlikte 2 görevli darp edildi, 7 vatandaş gözaltına alındı.

Kaza Ucuz Atlatıldı

U dönüşü yapan kamyonet minibüsle çarpıştı. Kazada can kaybı olmazken her iki araç kullanılmaz hale geldi.

Öğretmenler Günü Nedeniyle Etkinlik Düzenlendi

24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Beşiri İlçemizde etkinlik düzenlendi.

AK Parti Beşiri İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı

Parti binasında gerçekleşen toplantıya AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, İl Başkanı Av. Abdullah Akif Gür ve partililer katıldı.

AŞCI ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Öğretmenler günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Kaymakam Sinan Aşcı, öğretmenlerin bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri ve örnek insanları olduğunu söyledi.

TÜGVA YÖNETİMİ VALİ ŞAHİN’İ ZİYARET ETTİ

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Başkanı Mehmet ONUTÇU, il yönetimi ve ilçe temsilcileri ile Batman Valisi Hulusi ŞAHİN’i makamında ziyaret etti.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.