Önceki Sonraki
BUĞDAY TARLASI KÜL OLDU
Beşiri Umut Kervanı Kurban Çalışmalarına Başladı
Kira Dağında Otomobil Şarampole Yuvarlandı
25 GÖZALTI, 3 TUTUKLAMA
Beşiri’de 9,5 km beton asfalt serildi

KURSLARIMIZ VATANDAŞA EKMEK KAPISI

Sadece bu yıl 2004 usta yöneticinin başvurusunu aldıklarını belirten Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bilal Serik, açtıkları kursların binlerce Batmanlıya ekmek kapısı olduğunu söyledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-11-12 11:41:40 eklenmiş

 

BAMMED( Batman Medya Mensupları Derneği), Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bilal Serik’e nezaket ziyaretinde bulundu. Dernek Başkanı M. Salih Özcan ve Yönetim Kurulu Üyeleri M. Fatih Akgül ile Sadullah Aydın’ın katılımda bulunduğu ziyarette Halk Eğitim Merkezinin çalışmalarından bahseden Serik, merkezlerinin bacasız fabrika gibi faaliyet gösterdiğini, binlerce ailenin geçimine katkıda bulunduğunu belirtti.

Bu yılki çalışmalarından bahseden Serik, “ Sadece bu yıl 2004 usta yöneticinin başvurusunu aldık. Ekim ayından itibaren bu ustalarımıza kurs açma imkânı sağlamaya başladık. Tabi bu peyderpey olacak.  Kimseye haksızlık etmeyeceğiz. Puan sıralamasına göre. Herkese kurs açmak isteriz ama bu mümkün gibi görünmüyor. İmkân dâhilinde en yüksek rakama ulaşmaya çalışacağız.” İfadelerini kullandı.

Açılan kurslar hakkında bilgilendirmede bulunan Serik, “ Kurslarımızı çok yönlü açıyoruz. Genel kurslarımız var, dil kurslarımız var, din kurslarımız var, sportif kurslarımız var, kişisel gelişim kurslarımız var. Daha birçok kursumuz var. Bu sene ilk defa kasaplık kursu açtık. Kursumuza başvuranlar eğitim gördükten sonra kasaplık belgesi alıyorlar. Kasaplık belgesi almayanların normalde kasaplık yapmaları yasaktır. Hacca bile o belge olmadan gidemiyorlar.” Dedi.

1200 DYK öğrencilerinin olduğunu vurgulayan Serik, “ Destekleme kurslarımıza gelen 1200 öğrencimiz var. Bunlara bedava kurslar veriyoruz. Birçok imkândan da yararlandırıyoruz. Fotokopi gibi, kırtasiye gibi birçok imkândan faydalanıyor öğrenciler. Deneme sınavlarımız var. Valilik nezdinde girişimde bulunduk öğrencilere kaynak sağlamak için. Onu da çözme aşamasındayız. 1200 öğrenciye kaynak yardımı biraz maliyetli olacak. Geçen sene yardımcı olmuşlardı ama bu sene tasarruf tedbirleri kapsamında zorlanacaklar. Ama inşallah bulacağız. ” Dedi.

Usta öğretici belgesi alan herkese şartlar müsaitse, mümkün mertebe kurs açma imkânı sağladıklarını söyleyen Serik, “ Bu konuda sınırlamamamız yok. Özellikle sportif kurslarda mesela geçen sene 450 kişi eğitim gördü. Bunlardan 350’si beden eğitimi yüksekokullarına yerleşti. Mesela değerler eğitimi kurslarımız var. Geçen sene bu kurslarımıza 1200 öğrenci başvurmuştu. Bunlardan 300 tanesi üniversiteye yerleşti.” Diye konuştu.

Her alandaki kurslarının devam edeceğini belirten Serik, “ Kurslarımız çok yönlü devam ediyor. Bazıları iyi rağbet görüyor. Şu an en çok rağbet gören kursumuz cenaze yıkama kursu. Bu kursumuza bayağı ilgi var. Müftülükten imam arkadaşlarımız gelip ders veriyorlar. Hatta bazen uygulamalı da yapılıyor. Mesela geçen gün kursiyerleri asri mezarlığa götürüp uygulamalı eğitim verdiler.” Dedi.

 Mehmet Sıddık Özdemir

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Aksoy Gazeteciler Gününü Kutladı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınlayan Eğitim-Bir-Sen ilçe Şube Başkanı İshak Aksoy, “Özgür Basın Demokrasinin Kalesidir.” Dedi.

Ortaç Gazeteciler Gününü Kutladı

HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı Veysi Ortaç “10 Ocak Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınladı.

“Kaydınızı Yaptırmayı Unutmayın”

Peygamber Sevdalıları Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Feyzi Aydın, Siyer Yarışmasına katılabilmek için kitap temininin yeterli olmadığını, en kısa zamanda siyersinavi.com adresinden kaydın yaptırılması gerektiğini söyledi.

15 BİN KİŞİ’YE SAĞLIK HİZMETİ

Batman Belediyesi, ilimizde ikamet eden engelli, yaşlı ve yardıma muhtaç hastalar ile sağlık hizmetlerine erişim konusunda sorun yaşayan 15 bin 510 kişiye ücretsiz sağlık hizmeti verdi.

16 BİN KANSER TARAMASI YAPILDI

Batman İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından 2019 yılı içinde 16 Bin kadına Rahim Ağzı Kanseri Taraması yapıldı. 450 kadında rahim ağzı kanserine sebep olan HPV virüsü erken evrede tespit edilerek tedavileri ücretsiz yapıldı.

BAMMED’ten Gazeteciler Günü Mesajı

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebeti ile mesaj yayınlayan Batman Medya Mensupları Cemiyeti (BAMMED) Başkanı Mehmet Salih Özcan, “Gazeteci arkadaşlarımı toplumun yararını gözetmede hassas olmaya çağırıyorum.” Dedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.