Önceki Sonraki
Kaçak Ekibiyle Köylüler Arasında Arbede
Kaza Ucuz Atlatıldı
Öğretmenler Günü Nedeniyle Etkinlik Düzenlendi
AK Parti Beşiri İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı
AŞCI ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

KURSLARIMIZ VATANDAŞA EKMEK KAPISI

Sadece bu yıl 2004 usta yöneticinin başvurusunu aldıklarını belirten Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bilal Serik, açtıkları kursların binlerce Batmanlıya ekmek kapısı olduğunu söyledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-11-12 11:41:40 eklenmiş

 

BAMMED( Batman Medya Mensupları Derneği), Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bilal Serik’e nezaket ziyaretinde bulundu. Dernek Başkanı M. Salih Özcan ve Yönetim Kurulu Üyeleri M. Fatih Akgül ile Sadullah Aydın’ın katılımda bulunduğu ziyarette Halk Eğitim Merkezinin çalışmalarından bahseden Serik, merkezlerinin bacasız fabrika gibi faaliyet gösterdiğini, binlerce ailenin geçimine katkıda bulunduğunu belirtti.

Bu yılki çalışmalarından bahseden Serik, “ Sadece bu yıl 2004 usta yöneticinin başvurusunu aldık. Ekim ayından itibaren bu ustalarımıza kurs açma imkânı sağlamaya başladık. Tabi bu peyderpey olacak.  Kimseye haksızlık etmeyeceğiz. Puan sıralamasına göre. Herkese kurs açmak isteriz ama bu mümkün gibi görünmüyor. İmkân dâhilinde en yüksek rakama ulaşmaya çalışacağız.” İfadelerini kullandı.

Açılan kurslar hakkında bilgilendirmede bulunan Serik, “ Kurslarımızı çok yönlü açıyoruz. Genel kurslarımız var, dil kurslarımız var, din kurslarımız var, sportif kurslarımız var, kişisel gelişim kurslarımız var. Daha birçok kursumuz var. Bu sene ilk defa kasaplık kursu açtık. Kursumuza başvuranlar eğitim gördükten sonra kasaplık belgesi alıyorlar. Kasaplık belgesi almayanların normalde kasaplık yapmaları yasaktır. Hacca bile o belge olmadan gidemiyorlar.” Dedi.

1200 DYK öğrencilerinin olduğunu vurgulayan Serik, “ Destekleme kurslarımıza gelen 1200 öğrencimiz var. Bunlara bedava kurslar veriyoruz. Birçok imkândan da yararlandırıyoruz. Fotokopi gibi, kırtasiye gibi birçok imkândan faydalanıyor öğrenciler. Deneme sınavlarımız var. Valilik nezdinde girişimde bulunduk öğrencilere kaynak sağlamak için. Onu da çözme aşamasındayız. 1200 öğrenciye kaynak yardımı biraz maliyetli olacak. Geçen sene yardımcı olmuşlardı ama bu sene tasarruf tedbirleri kapsamında zorlanacaklar. Ama inşallah bulacağız. ” Dedi.

Usta öğretici belgesi alan herkese şartlar müsaitse, mümkün mertebe kurs açma imkânı sağladıklarını söyleyen Serik, “ Bu konuda sınırlamamamız yok. Özellikle sportif kurslarda mesela geçen sene 450 kişi eğitim gördü. Bunlardan 350’si beden eğitimi yüksekokullarına yerleşti. Mesela değerler eğitimi kurslarımız var. Geçen sene bu kurslarımıza 1200 öğrenci başvurmuştu. Bunlardan 300 tanesi üniversiteye yerleşti.” Diye konuştu.

Her alandaki kurslarının devam edeceğini belirten Serik, “ Kurslarımız çok yönlü devam ediyor. Bazıları iyi rağbet görüyor. Şu an en çok rağbet gören kursumuz cenaze yıkama kursu. Bu kursumuza bayağı ilgi var. Müftülükten imam arkadaşlarımız gelip ders veriyorlar. Hatta bazen uygulamalı da yapılıyor. Mesela geçen gün kursiyerleri asri mezarlığa götürüp uygulamalı eğitim verdiler.” Dedi.

 Mehmet Sıddık Özdemir

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Kaçak Ekibiyle Köylüler Arasında Arbede

Beşiri’ye bağlı Yeniyol köyünde kaçak elektrik ekibiyle vatandaşlar arasında yaşanan gerginlikte 2 görevli darp edildi, 7 vatandaş gözaltına alındı.

Kaza Ucuz Atlatıldı

U dönüşü yapan kamyonet minibüsle çarpıştı. Kazada can kaybı olmazken her iki araç kullanılmaz hale geldi.

Öğretmenler Günü Nedeniyle Etkinlik Düzenlendi

24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Beşiri İlçemizde etkinlik düzenlendi.

AK Parti Beşiri İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı

Parti binasında gerçekleşen toplantıya AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, İl Başkanı Av. Abdullah Akif Gür ve partililer katıldı.

AŞCI ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Öğretmenler günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Kaymakam Sinan Aşcı, öğretmenlerin bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri ve örnek insanları olduğunu söyledi.

TÜGVA YÖNETİMİ VALİ ŞAHİN’İ ZİYARET ETTİ

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Başkanı Mehmet ONUTÇU, il yönetimi ve ilçe temsilcileri ile Batman Valisi Hulusi ŞAHİN’i makamında ziyaret etti.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.