Önceki Sonraki
BUĞDAY TARLASI KÜL OLDU
Beşiri Umut Kervanı Kurban Çalışmalarına Başladı
Kira Dağında Otomobil Şarampole Yuvarlandı
25 GÖZALTI, 3 TUTUKLAMA
Beşiri’de 9,5 km beton asfalt serildi

ONUN YOLU İNSANLIĞI KURTARABİLİR

Bugün idrak etmeye başladığımız Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla mesaj yayınlayan İslami vakıf ve STK’lar, büyük bir buhran içinde yüzen insanlığı ancak Peygamberimizin yolunun kurtuluşa ulaştırabileceğini belirttiler.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-11-12 11:43:47 eklenmiş

 

Merkezi Batman’da bulunan Kur'an Nesli Platformu ve Peygamber Sevdalıları Vakfı Batman Koordinatörlüğü yayınladıkları birer mesajla Peygamber Efendimizin viladetinin yıl dönümünü kutladılar.

Hazreti Muhammed (sav) viladetinin yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımlayan Kur'an Nesli Platformu Koordinatörlerinden M. Emin Sütçü, Hazreti Muhammed'in yaşamının iyice incelenip O'nun insanlığa sunmuş olduğu reçetelerin asırların idrakine sunulması gerektiğini belirtti.

Besmele ile başlanılan mesajda, Fetih Süresinin "Şüphesiz biz seni, şahit, müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderdik. Ta ki (ey müminler!) Allah'a ve Resûlüne iman edesiniz, Resûlüne yardım edesiniz, O'na saygı gösteresiniz ve sabah akşam Allah'ı tesbih edesiniz." mealindeki 9 ve 10'uncu ayetlerine yer verildi.

Yüce Allah'ın bütün insanlığa bir rahmet olarak gönderdiği Hazreti Muhammed'in (sav) mübarek viladetinin sene-i devriyesinin idraki içinde olunduğu ifade eden Sütçü açıklamasında, "Bizleri onun ümmeti kıldığı için Yüce Rabbimize hamd ediyoruz." Dedi.

"O'NUN İNSANLIĞA SUNDUĞU REÇETELER ASIRLARIN İDRAKİNE SUNULMALI"

İnsanlığın kurtuluş rehberi olan Hazreti Muhammed'in yaşantısının tümüyle ders ve ibretlerle dolu olduğuna vurgu yapan Sütçü, "Bundan dolayıdır ki yaşadığı karanlık çağı aydınlatıp saadet asrı yaptığı gibi günümüzün insanlığının karanlık dehlizlerdeki bocalayışına yegane çare de onun sünnet-i senniyesine ittibadan geçiyor. Bu şuur ve bilinçle yaşamı iyice incelenip onun insanlığa sunduğu reçeteler asırların idrakine sunulmalıdır. Özellikle de onun ümmetinin mensupları olan bizlere bu konuda büyük görevler düştüğü aşikârdır. Yüce Rabbimiz bizlere onun kutlu mesajını yaşamayı ve yaşatmayı nasip etsin." ifadelerine yer verdi.

Açıklama, tebrik ve şu temenniyle sona erdi: "Bu vesileyle, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa'nın(sav) mübarek viladetinin yıl dönümü münasebetiyle tüm İslam âleminin Mevlid-i Nebisini tebrik ediyor, bu gecenin Peygamber Efendimizin(sav) daha iyi anlaşılmasına vesile olmasını diliyoruz."

Peygamber Sevdalıları Vakfı Batman Koordinatörlüğü de Mevlit Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımlayarak, tüm Müslümanların Mevlit Kandilini tebrik etti.

Peygamber Sevdalıları Vakfı Batman Koordinatörlerinden Feyzi Aydın, Peygamber Efendimiz ’in mübarek veladetinin yıldönümü münasebetiyle, 8 Kasım Cuma günü idrak edilecek olan Mevlit Kandili münasebetiyle bir tebrik mesajı yayımladı. Aydın, tüm Müslümanları camilerde buluşmaya ve salonlarda icra edilecek olan “Örnek Aile Rehberi Hazreti Muhammed (sav)” temalı Mevlid-i Nebi etkinliklerine davet etti.

 

 Cahiliye döneminde insanlığın düşmüş olduğu duruma dikkat çeken Aydın, “İnsanlık tarih boyunca yaşanmış en karanlık dönemlerden birinden geçiyordu. Yaratılışın gayesi, hayatın manası silinmişti. Yeryüzünde yaşayan insanların çoğu başıboşluk ve karanlık dehlizlere dalmıştı. Doğu’suyla Batı’sıyla tüm insanlık hiç olmadığı kadar alçalmış, adeta zillet perdesini üzerine çekmişti.” şeklinde belirtildi.

İnsanlığın düştüğü zillet içerisinde bir kurtuluş ışığı arayışına girdiğini belirten Aydın, “Zalimin zulmüne maruz kalmış mazlum ve mustazaf milletler, kendilerini bu zulümden kurtaracak ilahî kurtarıcıyı bekliyordu. Mazlumların gözleri her tarafta adaletle kendilerini yönetecek adil idarecileri arıyordu. Diri diri toprağa gömülen kızlar, insanlıktan nasibini almamış babalara şefkat ve merhameti öğretecek öğretmeni bekliyordu. Adeta bir mal gibi alınıp-satılan, kullanılmaktan başka hiçbir kıymet-i harbiyesi olmayan kadınlar-anneler, cenneti ayaklarının önüne serecek, onlara adil davranacak, onları hak ettikleri konuma getirecek bir müjdecinin muştusunu bekliyordu.” ifadelerini kullandı.

“İNSANLIĞIN O’NUN KURTULUŞ REÇETESİNE İHTİYACI VAR”

İnsanlık karanlık bir cahiliye içerisinde debelenirken, Allah-u Teala’nın, Hazreti Muhammed’i, tüm insanlığın kurtarıcısı olarak gönderdiğini belirten Aydın, “Rebiulevvel Ayı’nın 12’nci gecesi dünyaya gelen Peygamber Efendimiz, gelişiyle tarihin seyrini, hayatın akışını değiştiren ve dünyayı yerinden sarsacak değişimlerin ilk kıvılcımlarını çakmıştı. 63 yıllık hayatının her karesinde insanlığın kendisinden istifade edeceği bir hayat modeli ortaya koymuştu. Yaşadığımız şu çağda bütün insanlığın O’nun(sav) kurtuluş reçetesine ihtiyacının olduğu apaçık ortadadır.” şeklinde konuştu.

Aydın, “Doğumuyla tarihin seyrini değiştiren Peygamber Efendimiz ’in dünyaya geldikleri Hicri 12 Rebiulevvel günü, tüm İslam âlemi tarafından Mevlid Kandili olarak idrak ediliyor. O’nun gelişiyle insanlığın, insanca yaşamanın yeniden tesis edildiği o mübarek günler yeniden hatırlanıyor.” diye belirtti.

“TÜM HALKIMIZI CAMİLERDE BULUŞMAYA DAVET EDİYORUZ”

Miladi 8 Kasım Cuma günü âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz ’in mübarek viladetinin yıldönümünün idrak edileceğini hatırlatan Aydın, “Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa’nın mübarek viladetinin yıl dönümü münasebetiyle tüm İslam âleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyoruz. Bu gecenin Peygamber Efendimizin daha iyi anlaşılmasına vesile olmasını diliyor, tüm halkımızı camilerde buluşmaya, zikirlerle salavatlarla gecemizi geçirmeye ve salonlarda icra edeceğimiz ‘Örnek Aile Rehberi Hz. Muhammed(sav)’ temalı Mevlid-i Nebi etkinliklerine davet ediyoruz.“ dedi. MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Aksoy Gazeteciler Gününü Kutladı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınlayan Eğitim-Bir-Sen ilçe Şube Başkanı İshak Aksoy, “Özgür Basın Demokrasinin Kalesidir.” Dedi.

Ortaç Gazeteciler Gününü Kutladı

HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı Veysi Ortaç “10 Ocak Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınladı.

“Kaydınızı Yaptırmayı Unutmayın”

Peygamber Sevdalıları Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Feyzi Aydın, Siyer Yarışmasına katılabilmek için kitap temininin yeterli olmadığını, en kısa zamanda siyersinavi.com adresinden kaydın yaptırılması gerektiğini söyledi.

15 BİN KİŞİ’YE SAĞLIK HİZMETİ

Batman Belediyesi, ilimizde ikamet eden engelli, yaşlı ve yardıma muhtaç hastalar ile sağlık hizmetlerine erişim konusunda sorun yaşayan 15 bin 510 kişiye ücretsiz sağlık hizmeti verdi.

16 BİN KANSER TARAMASI YAPILDI

Batman İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından 2019 yılı içinde 16 Bin kadına Rahim Ağzı Kanseri Taraması yapıldı. 450 kadında rahim ağzı kanserine sebep olan HPV virüsü erken evrede tespit edilerek tedavileri ücretsiz yapıldı.

BAMMED’ten Gazeteciler Günü Mesajı

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebeti ile mesaj yayınlayan Batman Medya Mensupları Cemiyeti (BAMMED) Başkanı Mehmet Salih Özcan, “Gazeteci arkadaşlarımı toplumun yararını gözetmede hassas olmaya çağırıyorum.” Dedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.