Önceki Sonraki
Kaçak Ekibiyle Köylüler Arasında Arbede
Kaza Ucuz Atlatıldı
Öğretmenler Günü Nedeniyle Etkinlik Düzenlendi
AK Parti Beşiri İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı
AŞCI ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

TÜGVA, ONUTÇU İle Yoluna Devam Edecek

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Batman Temsilciliğinin 3’üncü Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. TÜGVA İl Temsilciliğini Abdullah MEMİŞ’den, Mehmet ONUTÇU devraldı.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-11-12 11:44:57 eklenmiş

 

TÜGVA Batman temsilciliğinin 3’üncü Olağan Genel Kurulu, Zeynel Bey Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda yapıldı. TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Beytullah ÇİÇEN, TÜGVA Genel Merkez 2.Bölge Sorumlusu Hüseyin KARA, Askon Batman Başkanı Selman NASIROĞLU, Bem Bir Sen Batman Temsilcisi Diyaddin DEMİRHAN, STK Temsilcileri ve TÜGVA gönüllülerinin katılımıyla gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

MEMİŞ: BÜTÜN ÇALIŞMALARIMIZDA ALLAH’IN RIZASINI GÖZETEREK ÇALIŞTIK

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından görevi devreden Abdullah MEMİŞ yapmış oldukları çalışmalar hakkında brifing verdi. Abdullah MEMİŞ, “Bu yola çıktığımızda ilk olarak 30 kişi ile başladığımız yaz kampları ile Elhamdülillah son kampımızda Batman merkezli 3 okulda ve 4 ilçemizde 100’lerce öğrenciye ulaştık. Gençlerimizle birçok yarışma, seminerlerde ve aynı zamanda vakıfta dönem dönem bir araya gelme fırsatı bulduk. Batman Üniversitesinde Yeniler Kulübünü kurarak gençlerimize ulaşmaya çalıştık. Kadın ve Aile koordinatörlüğümüz, kız yurtlarında bayan hocalarımız sayesinde kız öğrencilerimize ulaştı. Bütün çalışmalarımızda Allah’ın rızasını gözeterek çalıştık ve onun için gayret gösterdik. Bugün ki genel kurulumuz bir ayrılış değil bir bayrak değişimidir. Bizden önceki başkandan bayrağı devralarak, bizden sonra gelecek kardeşimize ve değerli dostumuza bayrağı devrediyoruz. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.” dedi.

Daha sonra görevi devreden Abdullah MEMİŞ' e TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Beytullah ÇİÇEN plaket takdiminde bulundu. Beytullah ÇİÇEN eski il temsilcisi Abdullah MEMİŞ ve yönetimine yaptıkları çalışmalardan ötürü teşekkür etti ve ekledi “İlk başkanımız gençlerimizin kurtuluşu için Batman’a bir tohum ekti, 2.Başkanımız fidan oldu ve yeni gelen Başkanımız İnşallah çınar olma yolunda ilerleyecektir.”

ONUTÇU: CAN SUYUMUZ OLAN İSMAİLLERİMİZE İNŞALLAH ULAŞACAĞIZ

TÜGVA Batman İl Temsilciliğini devralan Mehmet ONUTÇU yeni dönemde yapacağı faaliyet ve projeleri anlattı. Mehmet ONUTÇU “Günümüz gençliğine baktığımızda inancından, kültüründen, ahlak ve maneviyatından bilinçsiz bir şekilde uzaklaştığını görmekteyiz. Günü birlik yaşayan yarını düşünmeyen şehvet ve arzu tutkuları yolunda giden bir gençlik ile karşı karşıyayız. Öyle bir gençlik ki toplumdan uzak, topluma faydası olmayan bilakis zararlı hale gelmiş, bir gençlik ile karşı karşıyayız. Oysa ki gençlik bir toplumun dinamizmi aynı zamanda geleceğidir. Gençlik bizim umudumuzdur. Yarınımıza güzel bir miras bırakmak istiyorsak, Hz. Yakup gibi özlediğimiz Yusufları aramalıyız.

 Hz. Hacer gibi temiz yürekli İsmaillerin yok olmaması için durmadan koşmalıyız. Unutmayalım ki Hacer’e suyu veren Rab, bizim de Rabbimizdir. O zaman biz İsmailler ölmesin diye Hacer’ce yüreği yanık bir arayışa koyulursak, can suyumuz olan İsmaillerimize İnşallah ulaşacağız. Gençliğimiz için hedefimiz, gençlerimizi özüne döndürecek inancıyla kültürüyle barışık, toplumuna faydalı, birikimli, eğitimli ve imanlı bir gençlik oluşturmaktır. Bizler böyle bir gençlik için, Bismillah diyerek yola çıktık. Gayemiz bu gençliği oluşturmak ayağa kaldırmak ve şahlandırmaktır. Bu gaye ve hedeflerle çıktığımız bu yolda genç kardeşlerime maddi ve manevi yönden el uzatanlara gençlerin seslerine kulak verenlere gençlere gönül verenlere ve gençlerin gönüllerini fethedenlere ne mutlu diyoruz. Bu duygu ve düşünceler ile bayrağı bize devreden dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, Allah onlardan razı olsun diyoruz.” dedi.

En sonunda genel fotoğraf çekimi yapıldıktan sonra TÜGVA Batman 3’üncü Olağan Genel Kurulu son buldu. ABDURRAHMAN ÖZMEN

 

 

 

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Kaçak Ekibiyle Köylüler Arasında Arbede

Beşiri’ye bağlı Yeniyol köyünde kaçak elektrik ekibiyle vatandaşlar arasında yaşanan gerginlikte 2 görevli darp edildi, 7 vatandaş gözaltına alındı.

Kaza Ucuz Atlatıldı

U dönüşü yapan kamyonet minibüsle çarpıştı. Kazada can kaybı olmazken her iki araç kullanılmaz hale geldi.

Öğretmenler Günü Nedeniyle Etkinlik Düzenlendi

24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Beşiri İlçemizde etkinlik düzenlendi.

AK Parti Beşiri İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı

Parti binasında gerçekleşen toplantıya AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, İl Başkanı Av. Abdullah Akif Gür ve partililer katıldı.

AŞCI ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Öğretmenler günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Kaymakam Sinan Aşcı, öğretmenlerin bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri ve örnek insanları olduğunu söyledi.

TÜGVA YÖNETİMİ VALİ ŞAHİN’İ ZİYARET ETTİ

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Başkanı Mehmet ONUTÇU, il yönetimi ve ilçe temsilcileri ile Batman Valisi Hulusi ŞAHİN’i makamında ziyaret etti.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.