Önceki Sonraki
Köylüler İki Haftadır Susuz
KÖYLERİ GEZİYORUZ SPORU SEVDİRİYORUZ
AYASOFYA’DA İLK CUMA
BAMMED: “KURUMLAR HASSASİYET GÖSTERSİN”
BASIN HASASİYETLERE ÖNEM VERMELİ

Erken Yaşta Emeklilik Sorunu Çözülmeli

Emeklilerin genel ekonomik durumu ve Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) hususunda açıklamalarda bulunan Emekliler Derneği Batman Şube Başkanı Hüseyin Ekmen, erken yaşta emeklilik hususunun çözüme kavuşturulmasını beklediklerini belirtti.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-11-25 10:12:28 eklenmiş

 

Emekliler Derneği Batman Şube Başkanı Hüseyin Ekmen; EYT, emeklilerin yaşam standardı, maaş azlığı, kazanılan haklar, intibak yasası konularına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkiye'de emeklilikte yaşa takılan çok sayıda insan olduğunu belirten Ekmen, bu sorunun hükümet tarafından çözülmesi gerektiğini vurguladı. Emeklilerin sorunlarına da değinen Ekmen, emeklilerin aldığı maaşın geçimlerine yetmediğini, emeklilerin geçim sıkıntısı çektiğini kaydetti.

Emeklilere insanca yaşayabilecekleri bir ücretin ödenmesi gerektiğini söyleyen Ekmen, intibak yasasından emeklilerin faydalanması önündeki engellerin kaldırılması konusunda hükümete çağrıda bulundu.

Erken yaşta emeklilik hususunun çözüme kavuşmasını beklediklerini belirten Ekmen, "Türkiye'de maalesef şu anda erken emeklilikte yaşa takılan arkadaşlarımız var. Bu konuyla ilgili defalarca yetkililerle görüşüldü. Cumhurbaşkanımız da bu konuda son noktayı koydu. Erdoğan, erken emekliliğin gündemlerinde olmadığını belirtti. Gerekçesini de ekonomik sıkıntı olarak ifade etti. Bunun maliyetinin çok yüksek olacağını söylemektedir. Bu nedenle erken emeklilik hususu durmuş vaziyettedir. Belki ilerde bu sorun çözülür diye düşünüyorum." dedi.

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Aksoy Gazeteciler Gününü Kutladı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınlayan Eğitim-Bir-Sen ilçe Şube Başkanı İshak Aksoy, “Özgür Basın Demokrasinin Kalesidir.” Dedi.

Ortaç Gazeteciler Gününü Kutladı

HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı Veysi Ortaç “10 Ocak Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınladı.

“Kaydınızı Yaptırmayı Unutmayın”

Peygamber Sevdalıları Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Feyzi Aydın, Siyer Yarışmasına katılabilmek için kitap temininin yeterli olmadığını, en kısa zamanda siyersinavi.com adresinden kaydın yaptırılması gerektiğini söyledi.

15 BİN KİŞİ’YE SAĞLIK HİZMETİ

Batman Belediyesi, ilimizde ikamet eden engelli, yaşlı ve yardıma muhtaç hastalar ile sağlık hizmetlerine erişim konusunda sorun yaşayan 15 bin 510 kişiye ücretsiz sağlık hizmeti verdi.

16 BİN KANSER TARAMASI YAPILDI

Batman İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından 2019 yılı içinde 16 Bin kadına Rahim Ağzı Kanseri Taraması yapıldı. 450 kadında rahim ağzı kanserine sebep olan HPV virüsü erken evrede tespit edilerek tedavileri ücretsiz yapıldı.

BAMMED’ten Gazeteciler Günü Mesajı

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebeti ile mesaj yayınlayan Batman Medya Mensupları Cemiyeti (BAMMED) Başkanı Mehmet Salih Özcan, “Gazeteci arkadaşlarımı toplumun yararını gözetmede hassas olmaya çağırıyorum.” Dedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.