Önceki Sonraki
GÜVENLİK MASAYA YATIRILDI
BİLİM TEKNİK’TEN AKIN’A ZİYARET
500 YATAKLI HASTANE PROGRAMA ALINDI
KAÇAK YAPILARI YIKMADA KARARLIYIZ
UMUT KERVANINDAN İDLİB’E YARDIM TIRI

İŞTEN ÇIKARILMANIN MAKUL GEREKÇESİ YOKTUR

Belediyenin sözleşmeli personeli işten çıkarmasına tepki gösteren Batman Bem Birsen İl Başkanlığı, işten çıkarmaların makul bir gerekçesinin olmadığını söyledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-01-12 13:48:51 eklenmiş

 

 Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Batman Bem Birsen İl Başkanlığı, “ Belediyenin en önemli birimlerinde ve projelerinde görev alan ve tamamı mimar mühendis eğitmen psikolog ve teknik personelden oluşan toplam 67 personel makul ve mantıklı hiçbir gerekçe göstermeksizin işlerine son verildi. Belediye yönetimi ilk etapta 2018 yılında sözleşmeli olarak işe alınan 27 kişi daha sonra 2017 yılında alınan 39 kişi ve 2019 yılından1 kişi olmak üzere toplam 67 kişinin sözleşmelerini yenilemeyeceğini beyan etmiştir. Sadece belli bir dönemde sözleşmeye alınan kişilerin işine son verilmesi ne hukuki,ne örfi ne de dini dir. Gerekçe olarak sadece ekonomik sebepler öne sürülmüştür. Ayrıca Belediye yönetimi basın önünde yapmış oldukları açıklamalarda işlerine son verilen sözleşmelilerin var olan haklarından vazgeçmeleri halinde Belediye A.Ş de işe alınacaklarını teklif etmiş, Aksihalde mahkeme kararı ile işe iade edilseler bile kendileri ile çalışmayacaklarını ifade etmiştir.” İfadelerini kullandı.

Açıklamanın devamında şunlar söylendi: “Sözüm ona tasarruf yapalım diye Belediyenin iş yükünün önemli bir kısmını yüklenmiş olan bu teknik personellerin işine son vererek belediyeyi zarara uğratmak tasarruf etmekdeğildir. İş barışını bozan ve insanları mağdur eden bu kararın kesinlikle ekonomik sebepler ile izah edilecek bir yanı yoktur. Tekrar ediyoruz; bu kadar donanımlı personelin Belediye ve Batmanımıza kattığı katma değer almış oldukları maaş ile mukayese edilmeyecek kadar çok ve kıymetlidir. Bem- Bir- Sen olarak tüm sözleşmeli memurların kadro haklarını alıncaya kadar mücadele ve umut içinde iken, 2020 nin bu ilk günlerinde Batman Belediyesinin 67 sözleşmeli personelin işine son vermesini verilmiş talihsiz bir karar olduğunu düşünüyoruz. ve daha fazla mağduriyetlere sebep olmadan bütün sözleşmeli personellerin üyemiz olsun olmasın biran önce işlerine dönmesi ve ekmeğinden olmamasını istiyoruz. Haykırıyoruz! Talebimiz açık ve nettir. Batman ımızda önemli Hizmetlerde bulunan, çalışkan 67 yetişmiş personelin sözleşmelerinin yenilenmesini ve bu haksız hukuksuz karardan vazgeçilmesi Belediyemize ve Batmanımıza  Yapılacak en büyük tasarruf ve hizmet olacaktır.” MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Aksoy Gazeteciler Gününü Kutladı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınlayan Eğitim-Bir-Sen ilçe Şube Başkanı İshak Aksoy, “Özgür Basın Demokrasinin Kalesidir.” Dedi.

Ortaç Gazeteciler Gününü Kutladı

HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı Veysi Ortaç “10 Ocak Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınladı.

“Kaydınızı Yaptırmayı Unutmayın”

Peygamber Sevdalıları Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Feyzi Aydın, Siyer Yarışmasına katılabilmek için kitap temininin yeterli olmadığını, en kısa zamanda siyersinavi.com adresinden kaydın yaptırılması gerektiğini söyledi.

15 BİN KİŞİ’YE SAĞLIK HİZMETİ

Batman Belediyesi, ilimizde ikamet eden engelli, yaşlı ve yardıma muhtaç hastalar ile sağlık hizmetlerine erişim konusunda sorun yaşayan 15 bin 510 kişiye ücretsiz sağlık hizmeti verdi.

16 BİN KANSER TARAMASI YAPILDI

Batman İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından 2019 yılı içinde 16 Bin kadına Rahim Ağzı Kanseri Taraması yapıldı. 450 kadında rahim ağzı kanserine sebep olan HPV virüsü erken evrede tespit edilerek tedavileri ücretsiz yapıldı.

BAMMED’ten Gazeteciler Günü Mesajı

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebeti ile mesaj yayınlayan Batman Medya Mensupları Cemiyeti (BAMMED) Başkanı Mehmet Salih Özcan, “Gazeteci arkadaşlarımı toplumun yararını gözetmede hassas olmaya çağırıyorum.” Dedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.