Önceki Sonraki
GÜVENLİK MASAYA YATIRILDI
BİLİM TEKNİK’TEN AKIN’A ZİYARET
500 YATAKLI HASTANE PROGRAMA ALINDI
KAÇAK YAPILARI YIKMADA KARARLIYIZ
UMUT KERVANINDAN İDLİB’E YARDIM TIRI

Fıstık Üreticiler Birliğinden 4 yıllık planlama

​Batman Fıstık Üreticiler Birliği, kurumsallaşma adına ilk adımı atarak, 4 yıllık stratejik planlama başlattı.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-01-12 13:53:15 eklenmiş

 

Batman’da fıstık üreticilerinin en büyük örgütlenme ağı olan, hizmet ve üye sayısını her geçen gün artıran Fıstık Üreticiler Birliği, kurumsallaşma adına ilk adımı atarak, dört yıllık stratejik planlama başlattı.

Üyelerinin çözüm gerektiren problemlerinin çözümünde aktif rol alan birlik, kurumsal anlamda da kapasitesini yükseltmek amacıyla konusunda uzman bir ekip ile birliğin önümüzdeki dört yıllık süreçte hedeflerini belirlediği paydaş toplantısını gerçekleştirdi.

Dr. Yüksel Vardar moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıya; Batman Ticaret Borsası Başkanı ARİF Güneş, BATSO Başkanı Abdulkadir Demir, Ziraat Odası Başkanı Nizamettin Aydiş, Tarım İl Müdürü Vekili, Batman Üniversitesi Öğretim Görevlisi Esra Okudur, Beşiri Ziraat Oda Üyesi Şerif Akdaş katıldı.

Katılımcılar, fıstık üreticileri sektörün gelişimi, beklentiler, öneriler sunarak stratejik plana katkıda bulundular.

Batman Fıstık Üreticiler Birliğinin yol haritasının belirleneceği stratejik planlama paydaş toplantısı sonrası açıklamada bulunan Fıstık Üreticiler Birliği Başkanı Hifzullah Akdaş, şunları söyledi:

“Yeşil altın olarak nitelendirdiğimiz Batman fıstığının verimlilik ve kalitesini geliştirmek ve ulusal pazarda tanınırlık ve bilinirliği vizyonu ile yola çıkan birliğimizin amacı üyelerimizin, doğru üretim teknikleri, ilaçlama, hasat ve benzeri verimi olumlu etkileyerek fıstık üretim kapasitesini artırmaktır. Tüm bu faaliyetlerimiz ile birlikte birliğimizin vizyonu, misyonu ve hedefleri olan kurumsal bir yapıya sahip olmasını hedeflemekteyiz. Bu bağlamda alanında uzman bir ekiple stratejik planımızı oluşturuyoruz. Birliğimizin mevcut durum analizini yaptığımız toplantıya ev sahipliği yapan tüm paydaşlara teşekkürlerimi sunuyorum.”(EKREM GÜLŞEN)

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Aksoy Gazeteciler Gününü Kutladı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınlayan Eğitim-Bir-Sen ilçe Şube Başkanı İshak Aksoy, “Özgür Basın Demokrasinin Kalesidir.” Dedi.

Ortaç Gazeteciler Gününü Kutladı

HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı Veysi Ortaç “10 Ocak Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınladı.

“Kaydınızı Yaptırmayı Unutmayın”

Peygamber Sevdalıları Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Feyzi Aydın, Siyer Yarışmasına katılabilmek için kitap temininin yeterli olmadığını, en kısa zamanda siyersinavi.com adresinden kaydın yaptırılması gerektiğini söyledi.

15 BİN KİŞİ’YE SAĞLIK HİZMETİ

Batman Belediyesi, ilimizde ikamet eden engelli, yaşlı ve yardıma muhtaç hastalar ile sağlık hizmetlerine erişim konusunda sorun yaşayan 15 bin 510 kişiye ücretsiz sağlık hizmeti verdi.

16 BİN KANSER TARAMASI YAPILDI

Batman İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından 2019 yılı içinde 16 Bin kadına Rahim Ağzı Kanseri Taraması yapıldı. 450 kadında rahim ağzı kanserine sebep olan HPV virüsü erken evrede tespit edilerek tedavileri ücretsiz yapıldı.

BAMMED’ten Gazeteciler Günü Mesajı

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebeti ile mesaj yayınlayan Batman Medya Mensupları Cemiyeti (BAMMED) Başkanı Mehmet Salih Özcan, “Gazeteci arkadaşlarımı toplumun yararını gözetmede hassas olmaya çağırıyorum.” Dedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.