Önceki Sonraki
GÜVENLİK MASAYA YATIRILDI
BİLİM TEKNİK’TEN AKIN’A ZİYARET
500 YATAKLI HASTANE PROGRAMA ALINDI
KAÇAK YAPILARI YIKMADA KARARLIYIZ
UMUT KERVANINDAN İDLİB’E YARDIM TIRI

Fırat; “Personeller Mağdur Edilmesin”

Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Fırat Belediyeden çıkarılan işçilerle ilgili açıklamalarda bulundu.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-01-12 13:54:18 eklenmiş

 

Belediyede çalışan personellerin kim tarafından ve ne zaman işe alınmış olurlarsa olsunlar sonuçta bu bölgenin insanı olduğunu söyleyen Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Fırat bu personellerin hiçbir şekilde mağdur edilmemesini istedi.

 

İl Başkanı Mehmet Fırat yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “Günlerdir Batman Belediyesi ile sözleşmeli olarak çalışan personel arasında süren anlaşmazlığın halen devam etmesi bizi hem üzmekte hem de endişelendirmektedir.

Türkiye’de ekonominin çöktüğü işsizliğin tavan yaptığı ve özellikle ilimizde çok büyük boyutlara ulaşan geçim sıkıntısının yaşandığı bir dönemde böyle bir olayın yaşanması elbette ki temenni edilemez ve çok üzücüdür.   Özellikle çok hassas olan bölgemizde bu tür konuların her türlü provokasyonlara açık olduğunu, başka mecralara çekilerek toplumun gerilmesine sebep olabileceğini unutmamak gerekir.

Bu konudaki hassasiyetimizi iletmek için Belediye Başkanlarımızla yaptığımız görüşmede, idarenin de kimsensin mağdur edilmemesi konusunda büyük bir çaba sarf ettiklerini söylemesi sevindiricidir. Bu tür sıkıntılar her zaman karşılıklı iyi niyet ve fed dekarlıklarla aşılmıştır. Biz her iki tarafında bundan yana tavır alacaklarına inanıyoruz. Bundan dolayı, gerek Belediyenin ve gerekse söz konusu personellerin bu Ekonomik dar boğazda karşılıklı fedakârlıklar göstererek ortak bir noktada uzlaşmalıdır. Hiç şüphesiz bu uzlaşmada karşılıklı güven esastır.

İdarenin dile getirdiği belediyenin içinde bulunduğu büyük ekonomik sıkıntıya rağmen bu problemin çözülmesi için çaba sarf ederek ortaya koyduğu öneriyi, çalışan personelin her hakkının korunması noktasında mağdur edilmemesi gerektiğini beyan etmesi önem arz etmektedir. Hiç şüphesiz doğru olan bu sıkıntının en az bir hasarla atlatılmasıdır. Bu konuda tarafların bütün imkânlarını uzlaşma için sarf etmeleri gerekmektedir.

Biz Saadet Partisi olarak hem sözleşmeli çalışan bu kardeşlerimizin hem de Batman’a hizmet götürmeye çalışan belediyemizin uzlaşmaları noktasında her türlü görevini üstlenmeye hazır olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyoruz.”  ABDURRAHMAN ÖZMEN

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Aksoy Gazeteciler Gününü Kutladı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınlayan Eğitim-Bir-Sen ilçe Şube Başkanı İshak Aksoy, “Özgür Basın Demokrasinin Kalesidir.” Dedi.

Ortaç Gazeteciler Gününü Kutladı

HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı Veysi Ortaç “10 Ocak Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınladı.

“Kaydınızı Yaptırmayı Unutmayın”

Peygamber Sevdalıları Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Feyzi Aydın, Siyer Yarışmasına katılabilmek için kitap temininin yeterli olmadığını, en kısa zamanda siyersinavi.com adresinden kaydın yaptırılması gerektiğini söyledi.

15 BİN KİŞİ’YE SAĞLIK HİZMETİ

Batman Belediyesi, ilimizde ikamet eden engelli, yaşlı ve yardıma muhtaç hastalar ile sağlık hizmetlerine erişim konusunda sorun yaşayan 15 bin 510 kişiye ücretsiz sağlık hizmeti verdi.

16 BİN KANSER TARAMASI YAPILDI

Batman İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından 2019 yılı içinde 16 Bin kadına Rahim Ağzı Kanseri Taraması yapıldı. 450 kadında rahim ağzı kanserine sebep olan HPV virüsü erken evrede tespit edilerek tedavileri ücretsiz yapıldı.

BAMMED’ten Gazeteciler Günü Mesajı

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebeti ile mesaj yayınlayan Batman Medya Mensupları Cemiyeti (BAMMED) Başkanı Mehmet Salih Özcan, “Gazeteci arkadaşlarımı toplumun yararını gözetmede hassas olmaya çağırıyorum.” Dedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.