Önceki Sonraki
TARLA GÜNÜ ETKİNLİĞİ
KAYMAKAMLAR AÇIĞA ALINDI
HÜDA PAR; “İSLAM’I HAZMEDEMİYORLAR”
 Özlem Ve Hasretle Çocuklarımızı Bekliyoruz

“Kaydınızı Yaptırmayı Unutmayın”

Peygamber Sevdalıları Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Feyzi Aydın, Siyer Yarışmasına katılabilmek için kitap temininin yeterli olmadığını, en kısa zamanda siyersinavi.com adresinden kaydın yaptırılması gerektiğini söyledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-01-12 14:05:18 eklenmiş

 

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından ‘Onu Oku, O’nu Yaşa’ temasıyla 2 Şubat tarihinde tüm Türkiye’de düzenlenecek olan Siyer Yarışması'na başvurular yoğun bir şekilde devam ediyor.

Umre ile 2 bin çeşit ödülün verileceği Siyer Yarışması ile ilgili açıklamalarda bulunan Peygamber Sevdalıları Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Feyzi Aydın, yarışmanın son başvuru süresinin 17 Ocak Cuma günü olduğunun altını çizerek yarışmaya girecek adaylara önemli hatırlatmalarda bulundu.

Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak 2 Şubat tarihinde “O’nu Oku, O’nu Yaşa” temasıyla Siyer Yarışması düzenleyeceklerini belirten Aydın, “Yarışma dört kategoride olup yazılı test usulü ile yapılacaktır. Yarışmayla ilgili tüm gelişme ve ayrıntılar peygambersevdalilari.com ve siyersinavi.com web sayfalarında yayınlanacaktır. Ayrıca gerektiğinde yarışmacılara SMS yolu ile bilgilendirme yapılabilecektir. Bilgi ve kültür yarışmaları kapsamında, Türkiye genelinde siyer yarışması ile toplumun her kesimini Peygamber Efendimizin mesajları ile buluşturarak örnek hayatının öğrenilmesi ve öğrenilenlerin hayatımızda tatbikini sağlamak ve Allah’ın rızasını kazanmayı, toplumda okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine vesile olmayı amaçlamaktayız.” dedi.

“Yarışma peygambersevdalilari.com ve siyersinavi.com web sayfalarında yayınlanacak”

Yarışmanın iki kategoride yapılacağını ifade eden Aydın, “Peygamber Sevdalıları Vakfının temsilcilik, üye ve gönüllülerinin bulunduğu yerlerde, yarışmaya uygun görülecek sayıda yarışmacının müracaatı halinde yazılı yarışma gerçekleştirilecektir. Yarışma, Peygamber Sevdalıları Vakfınca belirlenen peygambersevdalilari.com ve siyersinavi.com web sayfalarında yayınlanacak olan yarışma merkezlerinde 2 Şubat Pazar 11.00-13.00 saatleri arasında tek oturumda aynı anda yapılacaktır. Ayrıca yarışmacılara, yarışmaya giriş yerleri SMS yolu ile bilgilendirme yapılabilecektir. Yarışmada A ve B olmak üzere 2 kitapçık türü olacaktır. Kitapçıklarda birinci ve ikinci kategoride 60 soru ve 100 dakika cevaplama süresi, üçüncü ve dördüncü kategoride 80 soru ve 100 dakika cevaplama süresi olup, puanlama 100 üzerinden değerlendirilecektir. Yarışma süresi bütün kategoriler için aynıdır.” diye konuştu.

Yarışmaya katılabilmek için kitap temininin yeterli olmadığını, en kısa zamanda siyersinavi.com adresinden kaydın yaptırılması gerektiğini hatırlatan Aydın, kayıt yaptırmayanların aksi halde sınava katılamayacaklarını kaydetti.

“Kitap alıp da kaydını yapmayan çok sayıda kardeşimiz mevcuttur”

Aydın, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Peygamber sevdalısı yarışmacı kardeşlerimiz; 2 Şubat Pazar günü saat 11.00’de yapılacak olan ‘O’nu Oku, O’nu Yaşa’ temalı siyer yarışmasına katılabilmek ve yarışmaya gireceğiniz okuldan haberdar olmak için siyersinavi.com adresinden kaydınızı yaptırmayı unutmayınız ve geciktirmeyiniz. Kitabın temin edilip okunması yarışmaya katılabilmek için yeterli değildir. En kısa zamanda kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. Kaybedeni olmayan yarışmaya kayıt yaptırmak için son tarih 17 Ocak Cuma günüdür. Dokuzuncusunu gerçekleştirdiğimiz siyer yarışmasında Türkiye genelinde yoğun bir şekilde katılım olmaktadır. Yarışmanın son bir haftasına girmiş bulunmaktayız. Kitaplarını alıp da kayıtlarını yapmamış kardeşlerimizin bir an önce kayıtlarını yapmaları gerekmektedir. 200 binin üzerinde kitap tüketim sayımız ancak sisteme kaydolan kardeşlerimizin sayısı 110 binin üzerindedir. Kitap alıp da kaydını yapmayan çok sayıda kardeşimiz mevcuttur. Bu kardeşlerimiz mağdur olmamaları için muhakkak kayıtlarını yapmaları gerekir.” (Mehmet Sıddık Özdemir)

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Aksoy Gazeteciler Gününü Kutladı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınlayan Eğitim-Bir-Sen ilçe Şube Başkanı İshak Aksoy, “Özgür Basın Demokrasinin Kalesidir.” Dedi.

Ortaç Gazeteciler Gününü Kutladı

HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı Veysi Ortaç “10 Ocak Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınladı.

“Kaydınızı Yaptırmayı Unutmayın”

Peygamber Sevdalıları Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Feyzi Aydın, Siyer Yarışmasına katılabilmek için kitap temininin yeterli olmadığını, en kısa zamanda siyersinavi.com adresinden kaydın yaptırılması gerektiğini söyledi.

15 BİN KİŞİ’YE SAĞLIK HİZMETİ

Batman Belediyesi, ilimizde ikamet eden engelli, yaşlı ve yardıma muhtaç hastalar ile sağlık hizmetlerine erişim konusunda sorun yaşayan 15 bin 510 kişiye ücretsiz sağlık hizmeti verdi.

16 BİN KANSER TARAMASI YAPILDI

Batman İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından 2019 yılı içinde 16 Bin kadına Rahim Ağzı Kanseri Taraması yapıldı. 450 kadında rahim ağzı kanserine sebep olan HPV virüsü erken evrede tespit edilerek tedavileri ücretsiz yapıldı.

BAMMED’ten Gazeteciler Günü Mesajı

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebeti ile mesaj yayınlayan Batman Medya Mensupları Cemiyeti (BAMMED) Başkanı Mehmet Salih Özcan, “Gazeteci arkadaşlarımı toplumun yararını gözetmede hassas olmaya çağırıyorum.” Dedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.