Önceki Sonraki
Ortaç’tan 30. Yıl Mesajı
YENİ HASTANENİN İHALESİ YAPILDI
HAZAR “TALEP SAYIYI ARTIRDI”
BATMAN 30 YAŞINDA
Ak Parti Meclis Üyesi Silahlı Saldırıya Uğradı

HALEPÇE ACISI HİÇ DİNMEYECEK

HÜDA PAR Batman İl Başkanlığı, Saddam Hüseyin'in, 32 yıl önce ABD başta olmak üzere emperyalist ülkelerin desteğiyle Halepçe'de kimyasal ve biyolojik silahlar kullanarak gerçekleştirdiği katliam ve vahşetin üzerinden yıllar geçse acısının hiç dinmeyeceğini belirtti.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-03-19 08:30:44 eklenmiş

 

Halepçe Katliamı'nın 32'inci yıldönümü münasebetiyle yazılı açıklama yapan HÜDA PAR Batman İl Teşkilatı  “Saddam`a verdikleri kimyasal silahlarla bu soykırıma ortak olanların, tarih önünde bunun hesabını vereceğine ve bir gün mutlaka adaletin yerini bulacağına inanıyoruz.” diye kaydetti.

Halepçe Katliamı’nın emrini verenlerin lanetle anıldıkları hatırlatılan açıklamada, “16 Mart 1988 tarihinde yaşanan ve vahşetin adı olarak tarih kayıtlarına geçen Halepçe Katlamı’nın 32. yıl dönümünde şehit düşen kardeşlerimizi bir kez daha rahmetle ve saygıyla anıyor, bu insanlık trajedisine yol açan zalimleri lanetliyoruz. Kimyasal silahlarla kadın, çocuk, yaşlı demeden binlerce masum Kürd'ün vahşice katledildiği, on binlercesinin ise sakat kaldığı Halepçe Katliamı'nın emrini veren dönemin firavunu zalim Saddam ile bunu gerçekleştiren Kimyasal Ali ve diğer katiller, nefretle ve lanetle anılmaya devam edecektir.” denildi.

Katliama ilişkin dünyanın sessiz kalarak tepki vermediğine dikkat çekilen açıklamada, “Baas rejiminin eliyle gerçekleşen ve 180 binden fazla Kürd’ün mazlumca katledildiği yüz binlercesinin kendi topraklarından sürüldüğü ‘Enfal’ operasyonlarının son halkası olan Halepçe Katliamı, tüm dünyanın gözleri önünde gerçekleşmiş olmasına rağmen sözde “medeni dünya"dan ciddi bir tepki dahi verilmemiştir. Halepçe katliamına sessiz kalan ve sekiz yıl süren Irak-İran Savaşı boyunca Baas rejimini destekleyen başta ABD olmak üzere uluslararası şer odakları, bugüne kadar Kürd halkına felaketler dışında hiçbir şey yaşatmamıştır.” ifadelerine yer verildi.

Katliamın üzerinden geçen 32 yıla rağmen azmettirici ülkeler için herhangi bir soruşturmanın yapılmadığına işaret edilen açıklamada, “Yıllar sonra Saddam ve onun emrindeki kimi katiller idam edilmişlerse de en az onlar kadar yaşanan vahşetlerden sorumlu olan İngiltere, ABD, Almanya ve Fransa gibi, yıllarca Saddam’a destek olup kimyasal silah sağlayan ülkeler hakkında herhangi bir soruşturma yapıl(a)mamıştır. Üzerinden 32 yıl geçmiş olmasına rağmen Saddam`a verdikleri kimyasal silahlarla bu soykırıma ortak olanların, tarih önünde bunun hesabını vereceğine ve bir gün mutlaka adaletin yerini bulacağına inanıyoruz. Bir daha benzer vahşetlerin dünyanın hiçbir yerinde yaşanmaması temennisiyle katliamın yıldönümü münasebetiyle Halepçe şehitlerine bir kez daha rahmet diliyoruz.” diye kaydedildi. ABDURRAHMAN ÖZMEN

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
'Sosyal Mesafe Cihazı' Geliştirildi

Batman OSB Bilim Teknik Koleji öğrencileri, yetkililerin önemle üzerinde durduğu sosyal mesafeyi ölçen 'sosyal mesafe cihazı' geliştirdi.

Ortaç’tan 30. Yıl Mesajı

Batman’ın il oluşunun otuzuncu yıl dönümü münasebetiyle tebrik mesajı yayınlayan HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı Veysi Ortaç, “16 Mayıs Batman’ımızın 30. Yıl dönümüdür, hayırlı olsun.” Dedi.

PTT’DEN BAYRAM İNDİRİMİ

Müşteriler, 15-22 Mayıs 2020 tarihleri arasındaki iş günlerinde yurt içi varışlı APS Kurye ve posta kargosu gönderilerini yüzde 25 indirimli gönderecek.

YENİ HASTANENİN İHALESİ YAPILDI

Yatırım programına alınan 500 Yataklı Yeni Devlet Hastanesinin ihalesinin yapıldığı açıklandı.

OTOBÜS TERMİNALİ HAREKETLENDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın açıklamalarından sonra, 9 ilin giriş ve çıkış sınırlandırılmasının kaldırılmasının ardından Batman Şehirler Arası Otobüs Terminalinde uzun bir aradan sonra kısmen de olsa hareketliğe neden oldu.

YOL KENARINDA İFTARLARINI AÇIYORLAR

Yurtiçi ve yurt dışı taşımacılık işinde çalışan kamyon şoförleri zamanları yollarda geçmesine rağmen oruç tutup iftarlarını yol kenarlarında, arabalarının önünde açıyorlar.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.