Önceki Sonraki
Ortaç’tan 30. Yıl Mesajı
YENİ HASTANENİN İHALESİ YAPILDI
HAZAR “TALEP SAYIYI ARTIRDI”
BATMAN 30 YAŞINDA
Ak Parti Meclis Üyesi Silahlı Saldırıya Uğradı

Ekonomik Tedbirler Hızlıca Hayata Geçirilmeli

Hak Sanayici ve İş Adamları Derneği (HAKSİAD) batman Şube Başkanı Cemal Çetiz, Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede dünyayı etkisi altına alan Corona virüs salgınına karşı ekonomik önlemlerin de hızlıca alınması gerektiğini belirtti.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-03-19 08:31:30 eklenmiş

 

Çetiz yaptığı açıklamada, aralık ayının ilk haftasında Çin'de başlayan ve dünyaya yayılan yeni tip Corona virüs (Covid 19) salgınının ülkemizde de görülmesiyle, sürecin azami hassasiyetle yürütülmesi gerektiğini belirtti.

Yeni tip Corona virüsün yayılma hızının ve yaşlı kişiler başta olmak üzere neden olduğu hayati riskin çok yüksek olmasının, yeni dramların önlenmesi adına önemli olduğunu belirten Çetiz, Sağlık Bakanlığının ve ilgili diğer kurumların alacakları tüm tedbirlere uymanın herkesin görevi olduğunu ifade etti.

Çetiz şunları söyledi: “"Vatandaşların birbirleriyle temasını ve kalabalık ortamlarda bir arada bulunmalarını önleyici tedbirler riski azaltabilmek için çok önemlidir. Devlet kurumlarının salgınla mücadele tedbirlerini etkili şekilde hayata geçirmesi, bu süreçte sivil toplum örgütleri ve vatandaşların dikkatli, duyarlı ve beraber hareket etmesi, insan ve toplum yaşamına karşı ortak sorumluluğumuzdur. Ülkede virüsün yayılım hızını azaltarak sağlık sistemi üzerinde aşırı yükün oluşmasını önlemek için hep birlikte çaba sarf etmeliyiz. Bu salgının insan ve toplum sağlığı yanında ülke ekonomilerini de etkilediğini müşahede etmekteyiz. Piyasalardaki yüksek ve ani dalgalanmaların sebep olduğu riskler, tedarikçilere ve ihracatçılara yansıyan olumsuzluklar ve salgınla mücadele tedbirlerinin iç talebe etkileri, tüm ülke ekonomilerini zor durumda bırakmıştır.”

Ekonomik tedbirlerin hızla alınması gerektiğini belirten Çetiz, “Meselenin ekonomik boyutlarına karşı da önlemlerin hızlıca hayata geçirilmesi ve ekonomimizdeki toparlanmanın devam edebilmesi, istihdamın devamı için çok önemlidir. İlgili bakanlıklarımız tarafından bu yönde yapılmakta olan çalışmalara ve istişare süreçlerine HAKSİAD olarak desteğimizi sunuyoruz. Dünya Sağlık Örgütü’nün Corona virüsü pandemik olarak tanımlamasını hatırlatır, bu açıklamadan dolayı şirketlerin ödemeleri için mücbir sebep sayılacak bir kararnameyi hükümetin çıkarmasını tavsiye ederiz. İş insanları olarak gerek insanlığın ve toplumumuzun sağlığı ve gerekse ekonomimiz açısından bu dönemin Allah’ın yardımıyla en az hasarla atlatılması için üzerimize düşeni yapacağız ve yapmaya da hazırız." İfadelerini kullandı. MEHMET TAHİR AKGÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
'Sosyal Mesafe Cihazı' Geliştirildi

Batman OSB Bilim Teknik Koleji öğrencileri, yetkililerin önemle üzerinde durduğu sosyal mesafeyi ölçen 'sosyal mesafe cihazı' geliştirdi.

Ortaç’tan 30. Yıl Mesajı

Batman’ın il oluşunun otuzuncu yıl dönümü münasebetiyle tebrik mesajı yayınlayan HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı Veysi Ortaç, “16 Mayıs Batman’ımızın 30. Yıl dönümüdür, hayırlı olsun.” Dedi.

PTT’DEN BAYRAM İNDİRİMİ

Müşteriler, 15-22 Mayıs 2020 tarihleri arasındaki iş günlerinde yurt içi varışlı APS Kurye ve posta kargosu gönderilerini yüzde 25 indirimli gönderecek.

YENİ HASTANENİN İHALESİ YAPILDI

Yatırım programına alınan 500 Yataklı Yeni Devlet Hastanesinin ihalesinin yapıldığı açıklandı.

OTOBÜS TERMİNALİ HAREKETLENDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın açıklamalarından sonra, 9 ilin giriş ve çıkış sınırlandırılmasının kaldırılmasının ardından Batman Şehirler Arası Otobüs Terminalinde uzun bir aradan sonra kısmen de olsa hareketliğe neden oldu.

YOL KENARINDA İFTARLARINI AÇIYORLAR

Yurtiçi ve yurt dışı taşımacılık işinde çalışan kamyon şoförleri zamanları yollarda geçmesine rağmen oruç tutup iftarlarını yol kenarlarında, arabalarının önünde açıyorlar.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.