Önceki Sonraki
Ortaç’tan 30. Yıl Mesajı
YENİ HASTANENİN İHALESİ YAPILDI
HAZAR “TALEP SAYIYI ARTIRDI”
BATMAN 30 YAŞINDA
Ak Parti Meclis Üyesi Silahlı Saldırıya Uğradı

"EVLERİMİZ CAMİNİN BİRER ŞUBESİ OLMALI"

Her yıl milyonlarca Müslüman'ın camilerde ihya ettiği Miraç Kandili, bu yıl Corona virüsü nedeniyle camilerin kapanmasıyla toplu şekilde idrak edilemeyecek.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-03-22 13:37:16 eklenmiş

 

Diyanet-Sen Batman Şube Başkan Yardımcısı Salih Gültekin, İLKHA muhabirine, kandilin evlerde en güzel şekilde ihya edilebileceğini söyledi.

Evlerin camilerin bir şubesi haline gelmesi gerektiğini vurgulayan Gültekin, ailelerin evde birlikte yapacağı ibadetin önemine vurgu yaptı.

Gültekin, "Bugün bu zorlu sürecin yaşandığı bu dönemde, Müslümanlar bu mübarek gün ve geceleri, bir kurtuluş reçetesi ve müjde olarak değerlendirmelidir. Rabbimizin biz kullarına karşı çok merhametli olduğu bilinç ile bu geceyi fırsat bilip evimizde ailemizle beraber bu zor günlerin geçmesi, Mescidi Aksa'nın azade olması, Kabe'nin ve camilerimizde Müslümanların bir araya gelip cemaatle namaz kılacak günlerin gelmesi için dua edelim. Miraç Kandili vesilesiyle Rabbimize, kendimize ve çevremize karşı sorumluluklarımızı bir kez daha hatırlayalım. Bize düşen, bu zorlu süreci dinimizin emirleri doğrultusunda Ebu Bekir Efendimiz misali, Allah’ın emir ve yasakları karşısında her daim sadakatle, teslimiyetle bir duruş sergilemektir." dedi.

"Her halimizi hayra çevirmeliyiz"

Camilerdeki ibadet aşkının evlere taşınması gerektiğine dikkat çeken Gültekin, "Corona virüsten dolayı evlerimizden çıkamıyorsak, evlerimizi birer mescit yapıp miracı evlerimizde ihya edelim. İnsanoğlunun evi birçok açıdan mutluluğun merkezidir. Çocuklar evleriyle ve evdekilerle mutludurlar, büyükler de aynı şekilde evleriyle o evdekilerle mutlu ve mesutturlar. Evler sadece içinde ibadet yapılması açısından değil, yapılan her şeyin ibadete benzemesinden dolayı da güzeldir. Ev insanoğlunun mukaddes mekânıdır. Bu sıkıntılı süreç bitinceye kadar, camilerdeki o güzellikleri, o mukaddesliği evlerimize taşımalıyız. Bugün bu gece inanan insanların evleri Allah Teâlâ'nın nurunun indiği, camilerin bir şubeleri olmalı." diye konuştu.

"Evlerimiz cennet bahçelerinden birer bahçe olacaktır"

Konuşmasının devamında Gültekin şunları söyledi: "Şu anda Allah'ın isminin anıldığı evlerimiz Allah’ın evleridir. Hem de başkası zarar görmesin diye. Evlerini cemaatle namaz kılmakla, Kur'an okumakla, zikirle ibadethaneye çevirenler ve meseleyi bu şekilde anlayanlar için evlerimiz cennet bahçelerinden birer bahçe olacaktır. Bu Müslümanlar için büyük bir mutluluk ve kazançtır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Müslümanların Miraç Kandilini tebrik ediyorum. Miracın âlem-i İslam olarak yükselmemize ve yücelmemize, kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularımızın pekişmesine vesile olmasını Yüce Rabbimizden diliyorum."(MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR)

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
'Sosyal Mesafe Cihazı' Geliştirildi

Batman OSB Bilim Teknik Koleji öğrencileri, yetkililerin önemle üzerinde durduğu sosyal mesafeyi ölçen 'sosyal mesafe cihazı' geliştirdi.

Ortaç’tan 30. Yıl Mesajı

Batman’ın il oluşunun otuzuncu yıl dönümü münasebetiyle tebrik mesajı yayınlayan HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı Veysi Ortaç, “16 Mayıs Batman’ımızın 30. Yıl dönümüdür, hayırlı olsun.” Dedi.

PTT’DEN BAYRAM İNDİRİMİ

Müşteriler, 15-22 Mayıs 2020 tarihleri arasındaki iş günlerinde yurt içi varışlı APS Kurye ve posta kargosu gönderilerini yüzde 25 indirimli gönderecek.

YENİ HASTANENİN İHALESİ YAPILDI

Yatırım programına alınan 500 Yataklı Yeni Devlet Hastanesinin ihalesinin yapıldığı açıklandı.

OTOBÜS TERMİNALİ HAREKETLENDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın açıklamalarından sonra, 9 ilin giriş ve çıkış sınırlandırılmasının kaldırılmasının ardından Batman Şehirler Arası Otobüs Terminalinde uzun bir aradan sonra kısmen de olsa hareketliğe neden oldu.

YOL KENARINDA İFTARLARINI AÇIYORLAR

Yurtiçi ve yurt dışı taşımacılık işinde çalışan kamyon şoförleri zamanları yollarda geçmesine rağmen oruç tutup iftarlarını yol kenarlarında, arabalarının önünde açıyorlar.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.