Önceki Sonraki
BUĞDAY TARLASI KÜL OLDU
Beşiri Umut Kervanı Kurban Çalışmalarına Başladı
Kira Dağında Otomobil Şarampole Yuvarlandı
25 GÖZALTI, 3 TUTUKLAMA
Beşiri’de 9,5 km beton asfalt serildi

YOL KENARINDA İFTARLARINI AÇIYORLAR

Yurtiçi ve yurt dışı taşımacılık işinde çalışan kamyon şoförleri zamanları yollarda geçmesine rağmen oruç tutup iftarlarını yol kenarlarında, arabalarının önünde açıyorlar.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-05-18 10:36:45 eklenmiş

 

Karayolları için taşımacılık yapan ve Türkiye’nin her yerine gittiklerini, bazen de yurt dışına çıktıklarını söyleyen şoförler Ramazan ayını yollarda geçirmelerine rağmen oruç tutmaktan vazgeçmediklerini söylediler. İftar vakti kamyonlarını yol kenarına park edip kendileriyle birlikte getirdikleri malzemeyle yemeklerini hazırladıklarını, iftarlarını bu şekilde açtıklarını belirten şoförler, oruç tutmanın kendilerini mutlu ettiğini ifade ettiler.

Şu sıralar Karayolları için taşımacılık yaptıklarını belirten Mehmet Saylan adlı şoför, “ Karayollarında, özel sektörlerde yol hizmeti yapıyoruz şu an. Gece gündüz yollardayız. Türkiye’nin her tarafına gidiyoruz. İşimiz bu. Bu Ramazan da yollardayız işte. Yollarda olmamız oruç tutmamıza engel değil. Oruç her Müslüman’a farz… Biz de tutuyoruz. Tuttuğumuz için de mutluyuz.” İfadelerini kullandı.

İftar vakti arabalarını yol kenarına park ettiklerini belirten Saylan, “İftar vakti gelince arabamızı uygun bir yere park ediyoruz. Mesela biraz sonra ezan okunacak. Batman’dayız. Arabamızı park edip kendimizle birlikte getirdiğimiz malzememizle iftarımızı hazırlıyoruz. Eskisi gibi zorlanmıyoruz. Eskiden yolcular yayan gittikleri için zorluk çekiyorlardı. Arabamız altımızda, klimalı, istediğimiz yerde duruyoruz. Zorluk çekmiyoruz.” Dedi.

25 yıldır şoförlük yaptığını söyleyen Mehmet Ali de, “ Ömrümüz yollarda geçiyor. Her yere gidiyoruz. Bazen yurt dışına da gidiyoruz. Irak’a, İran’a, Suriye’ye, Avrupa ülkelerine gidiyoruz. Ramazan ayında da bize durmak yok. Allah’a şükür orucumuzu tutuyoruz. İftarımızı sıkıntısız açıyoruz. Gördüğünüz gibi iftar yemeğimizi biz kendimiz hazırlıyoruz.” İfadelerini kullandı. ABDURRAHMAN ÖZMEN

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Sulara Gömülen Köylerine Hüzünle Bakıyorlar

Ilısu Barajı ve HES projesi kapsamında tarihi Hasankeyf ilçesinin yanı sıra, asırlar boyunca yaşamın sürdüğü birçok köy ve tarihi yapı da baraj suları altında kaldı.

AFAD BOĞULMALARA KARŞI UYARDI

İlimizde üst üste boğulma olaylarının olmasının çok üzücü bir durum olduğunu belirten AFAD Müdürü Fevzi Bakır, gazetemiz yoluyla vatandaşlara çağrıda bulunarak dikkatli olmalarını istedi.

BUĞDAY TARLASI KÜL OLDU

Beşiri ilçesine bağlı İkiköprü beldesi Dayılar köyünde elektrik tellerinden sıçrayan kıvılcım Fehim Ekinci'ye ait 15 dönüm buğday tarlasının yanmasına sebep oldu.

GÖZALTINA ALINDI

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ilk oturumunun sona ermesinin ardından, kitapçığın bazı sayfalarının görüntülerini sosyal medyada paylaşan bir kişinin Batman’da gözaltına alındığı bildirildi.

Dualarla Destek Oldular

Coronavirus önlemleri altında başlayan YKS maratonunda, adaylar sınavda ter dökerken, öğrenci velileri ise manevi destek vermek üzere okul dışında Kur'an-ı Kerim okuyarak çocuklarının başarısı için dua etti. ​

Beşiri Umut Kervanı Kurban Çalışmalarına Başladı

Her yıl Batman ve ilçelerinde binlerce aileye, Beşiri ilçemizde ise yüzlerce aileye kurban etti dağıtan Umut Kervanı, Hayat Birlikte Güzel” sloganıyla 2020 Kurban organizasyonunu başlattı. Umut Kervanı, “Kurbanınız Umut Olsun” çağrısıyla kurban vekâlet ve bağışlarını kabul etmeye başladığını duyurdu.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.