Önceki Sonraki
BUĞDAY TARLASI KÜL OLDU
Beşiri Umut Kervanı Kurban Çalışmalarına Başladı
Kira Dağında Otomobil Şarampole Yuvarlandı
25 GÖZALTI, 3 TUTUKLAMA
Beşiri’de 9,5 km beton asfalt serildi

Kaymakam Aşçıdan Bayram Mesajı

Geçtiğimiz hafta kutlanan Ramazan Bayramı münasebeti ile Beşiri Kaymakamı Sayın Sinan AŞCI bir mesaj yayımlayarak Beşiri halkının bayramını kutladı.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-05-31 11:30:06 eklenmiş

 

Beşiri Kaymakamı Sayın Sinan AŞCI yayımladığı bayram mesajında şu ifadeleri kullandı;

“İslam alemi olarak 1441. Ramazan-ı şerifi yaşadığımız kutlu iklimde başta kendimiz ile muhakeme yaptığımız ve daha çok infak duygusu ile yardımlaştığımız, başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olarak bildiğimiz ve eski ramazanlar dan daha farklı olarak buruk geçirmek zorunda olduğumuz bir 11 ayın sultanını daha geride bırakmış bulunmaktayız. Aziz milletim ! Pandemi yüzünden Ramazan-ı şerifin kendine has pek çok güzelliklerinden mahrum kalsakta Müslümanlar olarak kalb,ruh ve mal temizliğini bu bayramda evlerimizde hissettirmeliyiz, bayramlaşmalara gidilemese de evinizde bayram havasını çocuklarımıza yaşatıp büyüklerimizi arayıp bayram sevincini paylaşmalıyız, Alvarlı efe hazretleri gibi; Hüzn ü keder def ola, Dilde hicap ref ola, Cümle günah affola, Bayram o bayram ola diyerek sevincimizi böyle güzel temenniler ile dile getirmeliyiz. Böylesi özel günümüzde bu toprakları bize bayram yapalım diye miras bırakan başta aziz sehitlerimizin ve gazilerimizin aileleri olmak üzere milletimizin bayramını en içten dileklerimle tebrik eder nice ramazan bayramlarına milletçe huzur, refah ve sağlıkla ulaşmak temennisini yüce yaradan dan niyaz ederim.” HABER MERKEZİ

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Sulara Gömülen Köylerine Hüzünle Bakıyorlar

Ilısu Barajı ve HES projesi kapsamında tarihi Hasankeyf ilçesinin yanı sıra, asırlar boyunca yaşamın sürdüğü birçok köy ve tarihi yapı da baraj suları altında kaldı.

AFAD BOĞULMALARA KARŞI UYARDI

İlimizde üst üste boğulma olaylarının olmasının çok üzücü bir durum olduğunu belirten AFAD Müdürü Fevzi Bakır, gazetemiz yoluyla vatandaşlara çağrıda bulunarak dikkatli olmalarını istedi.

BUĞDAY TARLASI KÜL OLDU

Beşiri ilçesine bağlı İkiköprü beldesi Dayılar köyünde elektrik tellerinden sıçrayan kıvılcım Fehim Ekinci'ye ait 15 dönüm buğday tarlasının yanmasına sebep oldu.

GÖZALTINA ALINDI

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ilk oturumunun sona ermesinin ardından, kitapçığın bazı sayfalarının görüntülerini sosyal medyada paylaşan bir kişinin Batman’da gözaltına alındığı bildirildi.

Dualarla Destek Oldular

Coronavirus önlemleri altında başlayan YKS maratonunda, adaylar sınavda ter dökerken, öğrenci velileri ise manevi destek vermek üzere okul dışında Kur'an-ı Kerim okuyarak çocuklarının başarısı için dua etti. ​

Beşiri Umut Kervanı Kurban Çalışmalarına Başladı

Her yıl Batman ve ilçelerinde binlerce aileye, Beşiri ilçemizde ise yüzlerce aileye kurban etti dağıtan Umut Kervanı, Hayat Birlikte Güzel” sloganıyla 2020 Kurban organizasyonunu başlattı. Umut Kervanı, “Kurbanınız Umut Olsun” çağrısıyla kurban vekâlet ve bağışlarını kabul etmeye başladığını duyurdu.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.