Önceki Sonraki
BUĞDAY TARLASI KÜL OLDU
Beşiri Umut Kervanı Kurban Çalışmalarına Başladı
Kira Dağında Otomobil Şarampole Yuvarlandı
25 GÖZALTI, 3 TUTUKLAMA
Beşiri’de 9,5 km beton asfalt serildi

AGD: Kudüs Demek İstanbul Demektir

Anadolu Gençlik Derneği Batman Şubesi, "Dünya Kudüs Günü" dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-05-31 11:30:52 eklenmiş

 

Mescid-i Aksa’nın, Kudüs’ün Müslümanlar için kutsal kabul edildiği belirtilen açıklamada, "Kudüs’e yürümek Müslümanların yeryüzünün Firavunlarının, Nemrutlarının, Ebu Leheblerinin zulümlerinden kurtuluşunun en önemli sembolüdür. Tüm kalbimizle şuna inanıyoruz ki Kudüs Müslümanların en çetin imtihanıdır. Kudüs, bugünün Müslümanının yeryüzünde olup bitenler karşısında nerede durduğunun, kimlerle olduğunun ve neye hizmet ettiğinin en önemli göstergesidir. Bir organizasyon kimlerle saf tutuyor, kimlerle iş birliği halinde, nihai noktada kime hizmet ediyor, bunu en iyi gösteren Kudüs davasıdır.

Bugün ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa, peygamberler şehri Kudüs ve bereketli Filistin toprakları işgal atındadır." denildi.

Kudüs'ün mutlaka özgürlüğe, Müslümanların da mutlaka birliğe kavuşacağı vurgulanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Mescid-i Aksa’nın işgal altına olması sadece Filistinlilerin bir meselesi değildir. Son yüzyıl içerisinde yaşanan iki büyük savaş Kudüs’ün siyonistlerce işgaline zemin hazırlamıştır.
Hem Milletler Cemiyeti hem de Birleşmiş Milletler siyonizmin çıkarlarına uygun hareket etmişlerdir. Milletler Cemiyetinin varlığı nasıl İkinci Dünya Savaşının çıkmasına engel olamadıysa Birleşmiş Milletlerin de varlığı yaklaşık yetmiş yıldır milyonlarca insanın savaş ve terör olaylarında yitirilmesine engel olamamıştır. Çünkü ne Milletler Cemiyeti ne de Birleşmiş Milletler insanlığa huzur ve saadet getirecek bir anlayışa sahip değillerdir.
Filistin’e, İslam coğrafyasının tam kalbine bir hançer gibi saplanan siyonist işgalciler bölgede yaşanan kaosun, terör olaylarının, iç savaşların ve işgallerin yegâne sebebidir."

Bugünkü mevcut sömürü düzeninden kurtulmanın yolu Kudüs’ün tekrar Müslümanlarca idare olunmasından geçtiğine dikkat çekilen açıklamada, "Irkçılığın, mezhepçiliğin, kardeş kavgasının bu coğrafyaya zerrece bir faydası yoktur. Yine Müslümanlar şunun farkına varmalı ki bu coğrafyada ırkçılık, mezhepçilik ve kardeş kavgasını körükleyen siyonistlerdir. Kudüs coğrafyamızın ayrılmaz bir parçasıdır. Çünkü Kudüs demek Mekke demektir, Medine demektir. Kudüs demek Şam, Bağdat, Kahire demektir. Kudüs demek Meşhed, Kum, Tahran demektir. Kudüs demek Diyarbakır, Ankara, İstanbul demektir. Biz biliyoruz ve inanıyoruz ki Kudüs’e sahip çıkmak, Bağdat’a, Şam’a, Tahran’a, Beyrut’a, Kahire’ye ve Mekke’ye sahip çıkmaktır. Kudüs’e sahip çıkmak Müslüman ya da değil tüm mazlumlarım dertleriyle dertlenmektir." denildi. (HABER MERKEZİ)

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Sulara Gömülen Köylerine Hüzünle Bakıyorlar

Ilısu Barajı ve HES projesi kapsamında tarihi Hasankeyf ilçesinin yanı sıra, asırlar boyunca yaşamın sürdüğü birçok köy ve tarihi yapı da baraj suları altında kaldı.

AFAD BOĞULMALARA KARŞI UYARDI

İlimizde üst üste boğulma olaylarının olmasının çok üzücü bir durum olduğunu belirten AFAD Müdürü Fevzi Bakır, gazetemiz yoluyla vatandaşlara çağrıda bulunarak dikkatli olmalarını istedi.

BUĞDAY TARLASI KÜL OLDU

Beşiri ilçesine bağlı İkiköprü beldesi Dayılar köyünde elektrik tellerinden sıçrayan kıvılcım Fehim Ekinci'ye ait 15 dönüm buğday tarlasının yanmasına sebep oldu.

GÖZALTINA ALINDI

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ilk oturumunun sona ermesinin ardından, kitapçığın bazı sayfalarının görüntülerini sosyal medyada paylaşan bir kişinin Batman’da gözaltına alındığı bildirildi.

Dualarla Destek Oldular

Coronavirus önlemleri altında başlayan YKS maratonunda, adaylar sınavda ter dökerken, öğrenci velileri ise manevi destek vermek üzere okul dışında Kur'an-ı Kerim okuyarak çocuklarının başarısı için dua etti. ​

Beşiri Umut Kervanı Kurban Çalışmalarına Başladı

Her yıl Batman ve ilçelerinde binlerce aileye, Beşiri ilçemizde ise yüzlerce aileye kurban etti dağıtan Umut Kervanı, Hayat Birlikte Güzel” sloganıyla 2020 Kurban organizasyonunu başlattı. Umut Kervanı, “Kurbanınız Umut Olsun” çağrısıyla kurban vekâlet ve bağışlarını kabul etmeye başladığını duyurdu.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.