Önceki Sonraki
BUĞDAY TARLASI KÜL OLDU
Beşiri Umut Kervanı Kurban Çalışmalarına Başladı
Kira Dağında Otomobil Şarampole Yuvarlandı
25 GÖZALTI, 3 TUTUKLAMA
Beşiri’de 9,5 km beton asfalt serildi

Esnaf Müşterisini Bekliyor

Türkiye genelinde uygulanan 4 günlük sokağa çıkma yasağından sonra hayat normale döndü.
ETİKETLER :
Bu haber eklenmiş

 

Arefe günü başlayan Ramazan Bayramı’nı da kapsayan 4 günlük sokağa çıkma yasağının bitmesiyle dükkânlarını açan Batmanlı esnaf, tezgâhlarını açtı, trafik normal seyirde akışına devam etti.

İçişleri Bakanlığı tarafından Coronavirus (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında, Batman’da ilk kez dışarı çıkma kısıtlama uygulandı.

Sokağa çıkma yasağının arefe gününden başlaması nedeniyle işlerini büyük oranda olumsuz etkilediğini belirten esnaf, destek talebinde bulundular.

Esnaf Metin Şimşek, “Sabah erken gelip mağazamızı açıp genel bir temizlik yapıp müşterilerimizi bekliyoruz. 35 yıllık esnafım 4 günlük yasağın Arefe gününü de kapsaması bizi hayal kırıklığına uğrattı.  Özellikle bu hastalık sürecinde 3 aydır zaten durgunluk ve işsizlik vardı. Bunun üzerine 4 günlük yasak gelince işlerimiz daha da kötüye gitti. Bu süreçte çeklerimiz, senetlerimiz, kredi kartlarımız ve bankadan aldığımız kredilerimizi nasıl ödeyeceğimizi kara kara düşünür haldeyiz.” dedi  

“6 ay ödemesiz faizsiz kredinin açılmasını talep ediyoruz”

Esnaf olarak devletten beklentilerini dile getiren Şimşek, “Hükümetten bir çözüm yolunun bulunması ve esnafa ilk 6 ay ödemesiz faizsiz kredinin açılmasını talep ediyoruz. Belki bir nebzede olsa bizi rahatlatır.” diye konuştu.

“Kiramızı ve ödemelerimizde yapamaz hale geldik”

4 günlük yasağın arefe gününü de kapsaması kendilerini olumsuz etkilediğini belirten Esnaf Çetin Akın, "Esnaf olarak Ramazan Bayramı alışverişi için bütün hazırlıklarımızı yapmıştık. Maalesef arefe günüde kapsayan bu süreç esnaf olarak olumsuz etkilendik. Coronavirus tedbirleri nedeniyle 81 ili kapsayan yasak kısıtlaması bizi çok etkiledi. Esnaf olarak zor bir süreç geçiriyoruz. Kiramızı ve ödemelerimizde yapamaz hale geldiğimiz için çok zor bir süreç geçiriyoruz. Devlet yetkililerinden esnafa özellikle faizsiz kredi yardımı yapılmasını istiyoruz. Umarım kısa süre içerisinde bu hastalık biter ve esnaf olarak ta bizde kendimize gelmiş oluruz. Devlet yetkililerinden bu durumumuza bir el atmalarını bekliyoruz." dedi. (EKREM GÜLŞEN)

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Sulara Gömülen Köylerine Hüzünle Bakıyorlar

Ilısu Barajı ve HES projesi kapsamında tarihi Hasankeyf ilçesinin yanı sıra, asırlar boyunca yaşamın sürdüğü birçok köy ve tarihi yapı da baraj suları altında kaldı.

AFAD BOĞULMALARA KARŞI UYARDI

İlimizde üst üste boğulma olaylarının olmasının çok üzücü bir durum olduğunu belirten AFAD Müdürü Fevzi Bakır, gazetemiz yoluyla vatandaşlara çağrıda bulunarak dikkatli olmalarını istedi.

BUĞDAY TARLASI KÜL OLDU

Beşiri ilçesine bağlı İkiköprü beldesi Dayılar köyünde elektrik tellerinden sıçrayan kıvılcım Fehim Ekinci'ye ait 15 dönüm buğday tarlasının yanmasına sebep oldu.

GÖZALTINA ALINDI

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ilk oturumunun sona ermesinin ardından, kitapçığın bazı sayfalarının görüntülerini sosyal medyada paylaşan bir kişinin Batman’da gözaltına alındığı bildirildi.

Dualarla Destek Oldular

Coronavirus önlemleri altında başlayan YKS maratonunda, adaylar sınavda ter dökerken, öğrenci velileri ise manevi destek vermek üzere okul dışında Kur'an-ı Kerim okuyarak çocuklarının başarısı için dua etti. ​

Beşiri Umut Kervanı Kurban Çalışmalarına Başladı

Her yıl Batman ve ilçelerinde binlerce aileye, Beşiri ilçemizde ise yüzlerce aileye kurban etti dağıtan Umut Kervanı, Hayat Birlikte Güzel” sloganıyla 2020 Kurban organizasyonunu başlattı. Umut Kervanı, “Kurbanınız Umut Olsun” çağrısıyla kurban vekâlet ve bağışlarını kabul etmeye başladığını duyurdu.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.